Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Grozna gonja proti sladkorju

Grozna gonja proti sladkorju

Trenutno je grozna gonja proti sladkim pijačam, oz. proti sladkarijam. Kaj mislite? A zdaj bodo obdavčili sladke pijače? Potem bodo pa proizvajalci sladkih pijač imeli izgubo.
Pa ne gre tukaj za skrb za zdravje, pač pa kako napolniti proračun.
En dan je gonja proti kadilcem, potem proti tistim, ki radi pijejo…

trenutno hudobni lobi proizvajalcev zmaguje, ki mislijo samo na dobiček in ne na zdravje prebivalstva

* * * Nikoli nad nikomer ne obupaj. Čudeži se dogajajo vsak dan. H. Jackson Brown Jr. http://www.publishwall.si/lelj

kar naj,da boste nehale jamrat in kupovat
Joj kako je drago,pa vozički polne coca-cola,smokijev,čipsa itn
Aleluja,naj bo vrečka čišsa 100 e ,pa bo mir končno in trg večina prazne

nebo nihce meni vzel sladkorja! :p

In kaj tebe briga, kaj kdo kupuje?

In kaj tebe briga, kaj kdo kupuje?[/quote]

Sem rekla,da me briga?
Kao neki Slovenci a nepismenost na vrhu.

Pravkar je po TV oddaja Tarča prav o tej problematiki. A zdaj je cilj vsega tega, da proizvajalci ne bi več proizvajali sladkih pijač? Kaj bodo potem propadli in šli v stečaj ali kaj, kaj je temu cilj ? A ni šlo že zadosti firm v stečaj?

In kaj tebe briga, kaj kdo kupuje?[/quote]

Sem rekla,da me briga?
Kao neki Slovenci a nepismenost na vrhu.[/quote]

Očitno te briga, če zijaš v vozičke in študiraš, kaj je noter, potem pa razmišljaš, kako bi dvignila ceno.
Zdaj se vtikuješ pa še v narodnost.

Briga me za ta zakon in kaj kdo je, sam narobe so se lotili problema. Če hočejo ljudem dobro, naj več naredijo na ozaveščanju ljudi za zdrav življ. slog. In da si lahko privoščijo več športnih aktivnosti, pa sploh zdravo hrano, ki je draga nenormalno.

Sem rekla,da me briga?
Kao neki Slovenci a nepismenost na vrhu.[/quote]

Očitno te briga, če zijaš v vozičke in študiraš, kaj je noter, potem pa razmišljaš, kako bi dvignila ceno.Če zijam potem ne morem študirati kaj je noter !! Daj prosim možgane na on
Zdaj se vtikuješ pa še v narodnost.[/quote]
seveda da se vtikujem,me je sram ,da smo iste narodnosti.

Hm, a se res ne da naredit dobre prijace brez kile sladkorja?

Seveda se da. Samo sestavine niso vredne 1 cent, ampak 10 centov.

In tega se v resnici bojijo proizvajalci. Da bodo morali zaceti proizvajati kvalitetne pijace, namesto sladkih brozg.

Že takrat, ko je bila gonja proti cigaretam in alkoholu, in ko ste tisti, ki ne kadite in pijete alkohola tako zelo privoščljivo navijali za višje trošarine in davke na todvoje, sem napisal da za vsako rit palica raste.

In sedaj je palica doletela tiste, ki pijete sokove. Alkoholiki in kadilci podpirajo ta predlog. Saj zakaj pa bi več plačevali samo kadilci in pivci alkohola???


Haha, nič ne bodo bolj kvalitetno izdelovali, samo te, ki so sedaj na trgu bodo dražje.

Očitno te briga, če zijaš v vozičke in študiraš, kaj je noter, potem pa razmišljaš, kako bi dvignila ceno.Če zijam potem ne morem študirati kaj je noter !! Daj prosim možgane na on
Zdaj se vtikuješ pa še v narodnost.[/quote]
seveda da se vtikujem,me je sram ,da smo iste narodnosti.[/quote]

Ti imaš resne težave. Mogoče ti je padel sladkor. Možgane pa le daj na on, če jih sploh imaš.

In seveda brez umetnih sladil!

Oni bi obdavčili sladke pijače, ker je tako dobro za mladino a dnevnem redu TV reklame o nuteli,milki, barni piškotih, in podobnemu sranju, non stop. Če jih že skrbi za zdravje prebivalstva, naj potem obdavčijo mastne izdelke iz bele moke in sladkorja, razno razne kosmiče v katerih je sam sladkor. V šolah in vrtcih pa naj uvedejo preprosto malico, ne pa pice, krofe in pudinge!!!

državo boli K*… za zdravje ljudi. ekonomsko in najbolj učinkovito bi bilo zanjo, da vsi težki bolniki umrejo in sprostijo denar, da si ga bodo lahko med sabo razdelili.
pač ugotovili so, da tukaj lahko dobijo dodatna sredstva, malo bodo še zdravniki pristavili lonček (tudi oni imajo premalo denarja), pa mediji in narod bo nasedel.

Pa jao no :))) Kot da zdaj zapraviš 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} plače za sok :))))) Medtem ko za alkohol eni res 😛 Ful ste smešni, res.

Men je tudi mal čudno ta gonja.

Farmacevtski lobiji služijo na bolnih ljudeh.Najbolje pa nad sladkorjem.

Prvič,ker če ješ preveč sladkorja,se ta uporablja kot energija,ostale stvari (M,B,…) pa se skladiščijo in tu so težave z debelostjo,kar spet privede do psihe,visok RR,…Da ne grem vstran od sladkorja,pa sladkor je hrana glivicam,kandidi in ker je farmacija tolk oprala možgane naivnežem,kot da je kandida nevarna telesu in da je NE SMEŠ imet prisotno.Začeli so prodajat marsikaj kot so testeri,zdravila,…In tako je farmacija lepo služila na canestenih in ostalih proti kandidi zdravil,…

Na čem bo pa sedaj služila,ko bodo človeška telesa bolj zdrava?S tem se bo sigurno zdravje ljudi popravilo za 60{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465},ker sladkor tudi ostale težave povzroča,če se ga preveč zauživa.

Ampak če realno gledamo,pa davek spet ni tako visok.Kdor ima denar in rad pije sladke pijače,jih bo še naprej pil,kdor pa nima,pa bo spet čakal akcije in ko bodo kake akcije na sladke pijače (cola,sprite,fructal,…) pa si bo zaloge nabavil.

Kdor pa je še bolj pameten,pa bo kupoval sadeže in si sam sok naredil.

Tako kot se počasi ljudstvo glede na plače deli viši in nižji sloj,tako se sedaj glede hrane deli na bogatejši in revni sloj.

Naša država pa je nasploh glupa.Ne razumejo,da s tem ko nižajo plače (ljudje bodo manj porabljali,manj bo šlo v državno blagajno),višajo trošarine (ljudje bodo šli v tujino nabavljat stvari,saj so tam slovenski proizvodi tudi do 40{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} cenejši) bo denarja vedno manj.Več si bomo morali sposojat,spet nižanje plač,…

Če kdo mene vpraša,je bolje da nas prodajo avstrijcem ali nemcem.Po eni strani,kake plače imajo avstrijci,nemci,bi očitno bolje bilo da bi hitler dobil drugo svetovno vojno.

Tisti, ki ne kadi niti ne pije alkohola, zelo verjetno tudi sladkh pijač ne pije. Že vsak otrok ve, da so sladke pijače strup.

Prosim napišite mi katere so to sladke pijače.

OK Coca cola, pa dalje…, tudi večina sokov iz sadja. Potem pa bodo na vrsti še čokolade in piškoti.

Joj kako skrbi država za naše zdravje.

najboljs vse v uber ovdavcit kar drug ne je al pa uziva pa bo super, bodo pac obdavcil sladke pijace pa vse kar vsebuje sladkor tud sadje, pa se z enako visoko stopnjo se zelenjavico pa cist vse kar clovk konzumira da bo fer, na konc pa se zrak obdacit pa privatizirat zarad samga zdravja, ker je dons vse strup.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Itak da je tole eno samo pretiravanje.
Noben ekstrem ni v redu, ne v eno ne v drugo smer, zmernost je pomembna.
Od piksne coca cole tu in tam ne bo nikogar pobralo. Pretiravanje pa seveda ni dobro pri nobeni stvari.
Tale gonja proti cukru mi je pa sploh smešna. Ukinit vse sladke pijače (ker so kao strup), a pol tudi vse tortice, piškote, čokolado in kar je še sladkega? Res ubogi današnji otroci, se zgleda tudi z dobro tortico ali koščkom čokolade ne bodo mogli več pocrkljat…

kot je bilo že večkrat omenjeno, pa očitno noben noče razumet, so sladke pijače še posebej problematične, ker možgani tega sladkorja ne zaznajo, ker gre za pijačo, ne hrano, slaščico. Torto, čokolado poješ in si sit, imaš dovolj (recimo), veš da si pojedel nekaj sladkega. Pijačo pa piješ ker si žejen, mogoče tudi liter ali dva, hkrati pa pokonzumiraš ogromno sladkorja, ki ga niti ne čutiš. In otroci, ki so od malega navajeni, da žejo gasijo s takimi pijačami dnevno vnesejo v telo zelo velike količine sladkorja – kot bi se basali s torticami, ampak se tega sploh ne zavedajo. In potem jejo še sladkarije.
Meni je žal, da je ta davek padel. Res bi bil kaplja v morje, ampak nekje je treba začeti. Izgovor, da bo to škodovalo gospodarstvu je pa sploh blesav – potem pa legalizirajmo vse droge in orožje, to bo super za gospodarstvo, pa tudi če pocrka pol prebivalstva, samo da gospodarstvo cveti!

New Report

Close