Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kje dober šolski sistem?

Kje dober šolski sistem?

Tisti, ki živite v tujini ali pa poznate šolski sistem v tujini, opišite ga malo. res me zanima, kako imajo to drugje urejeno.
Mislim, da v tujini, kjer so starši zaposleni cele dneve, šola ne nalaga staršem še dela z otroci.
To gre pri nas v Sloveniji, ko nas je večina brezposelnih.

V tej državi že dolgo nič ne štima, zato razmišljamo o selitvi v tujino, kjer lažje prideš do zaposlitve, si plačan kolikor si zaslužiš in tudi zaradi šolskega sistema, bi zapustila državo.

Sem vzela resno, kar je napisano. In se precej nasmejala. Smeh pa je pol zdravja.

o.k. prvi del zapisanega razumem, potem pa ko preberem zadnje tri besede, se pa res lahko samo smejim.

Pri nas nič ne štima, drugod samo med in mleko. Službe kar letijo na kup, pa ni važno al si jedrski fizik, čistilka, pa varuhinja otrok al pa polcaj.
Ker sprašuješ na splošno (glede ureditve šolstva drugod), bi človek celo pomislil, da zate pride v poštev cel svet. Pač nekdo se javi iz Indije in ti reče, da je šolstvo super, pa kaj?

Drugače pa, tudi slovensko šolstvo ni tolk zanič, je pa res, da bi glede na vložek in pogoje lahko bili rezultati boljši. In tudi starši bi lahko kaj premaknili (upam)…

He, he, he. Sicer ne vem kaj te je tako nasmejalo. In ponavljam, od tega šolskega sistema se mi blede. In Tudi zaradi tega, bi zapustila državo.

Nikjer nisem napisal, da se v tujini cedita med in mleko. Poznam samo delovne razmere v Avstriji. Službo dobiš, plačilo tudi.

nova
Uredništvo priporoča

He, he, he. Sicer ne vem kaj te je tako nasmejalo. In ponavljam, od tega šolskega sistema se mi blede. In Tudi zaradi tega, bi zapustila državo.

Nikjer nisem napisal, da se v tujini cedita med in mleko. Poznam samo delovne razmere v Avstriji. Službo dobiš, plačilo tudi.[/quote]

in če si dolgo a bolniški, recimo da si imel hudo prometno ali kako bolezen, te delodajalec lahko odpusti. Nova služba pa s takim človekom….
Pri nas te vsaj med bolniško ne morejo vreči iz službe. V naši firmi je eden zaradi raka že 3 leta na bolniški. Pač so vzeli nekoga, ki ga nadomešča.
V Avstriji je res manjša brezposelnost in boljše plače ampak za njih smo pa le južnjaki.

He, he, he. Sicer ne vem kaj te je tako nasmejalo. In ponavljam, od tega šolskega sistema se mi blede. In Tudi zaradi tega, bi zapustila državo.

Nikjer nisem napisal, da se v tujini cedita med in mleko. Poznam samo delovne razmere v Avstriji. Službo dobiš, plačilo tudi.[/quote]

in če si dolgo a bolniški, recimo da si imel hudo prometno ali kako bolezen, te delodajalec lahko odpusti. Nova služba pa s takim človekom….
Pri nas te vsaj med bolniško ne morejo vreči iz službe. V naši firmi je eden zaradi raka že 3 leta na bolniški. Pač so vzeli nekoga, ki ga nadomešča.
V Avstriji je res manjša brezposelnost in boljše plače ampak za njih smo pa le južnjaki.[/quote]

Ne vem kako je v Avstriji ampak v Nemciji nihce ne gleda ali si juznak, American, Indijec…, vsak sef gleda kaj lahko prineses njegovemu podjetju in ce si bolj zagnan, deloven itd kot Nemec, imas tudi boljse pogoje kot Nemec. Moras vedeti, da je v Nemcji OGROMNO narodov in ko hodis po ulici, trgovini, uradu, soli.. slisis veliko vec “tujih” jezikov kot nemskega. In zato tukaj prakticno nobeden vec ne gleda na narodnost. Pac, multi kulti…

saj to je, da je v nemčiji več narodov. V Nemčiji tudi ne komplicirajo z prevajanjem spričevala in ne vem kakšnimi dokazili o izobrazbi, ki stane kar nekaj denarja.

Le pejd, čimprej. Pri nas je najslabše. Drugje te bodo nosili po rokah. Komaj čakajo da prideš.
Nam pa se bo oddahnilo. En tečnež manj.

Menim, da se sam prav nic ne bos oddahnil, ker tecnez si sam, pred sabo pa zbezati ne mores.

Ce sprasujes glede solstva, si cisto premalo specificna.
V Sloveniji, kot so ze omenili, sistem sploh ni najslabsi.
In kaksni kriteriji?
V Angliji otroci se kako delajo domace naloge, sami, s starsi, zelo pogosto je instruiranje ( tutors), ki je v nekaterih solah prakticno obvezno.


A ja, spričevalo pridobljeno v Nemčiji velja tudi pri nas in obratno? Ali si ti kišta mislila kaj drugega? Pa kje ste se našle, trape? Več narodov???


A ja, spričevalo pridobljeno v Nemčiji velja tudi pri nas in obratno? Ali si ti kišta mislila kaj drugega? Pa kje ste se našle, trape? Več narodov???[/quote]

Za nadaljne solanje moras dati prevesti spricevalo. Za sluzbo pa res dostikrat ni potrebno dokazovati nicesar. Dokazes se v sluzbi in ce si ok, tam tudi ostanes.
Nemci dejansko bolj gledajo na izkusnje, znanja, delavnost, kot pa na spricevala.
Mislim, pa da vec narodov, pri tem ne igra nobene bistvene vloge.

Ne vem, ali imam genija, ker oba delata vse samostojno. Oba trenutno nazigata igrice, cez nekaj casa imata trening, za solo sta opravila vse. In tako je vsaki dan.

Jaz vem samo to, da zamejski Slovenci v Italiji in tudi drugi Italijani ob meji pošiljajo svoje otroke v šolo v Slovenijo.
Verjemi, pri nas v Sloveniji je šolski sistem čisto ok!

Ja to pa zato, ker so če ne sošolci sami črni.

Znanka (Američanka) je ravno med poletnim obiskom rekla, da je hvaležna za slovenski šolski sistem. Najmlajši otrok je od začetka v ameriški šoli in je rekla, da je opazna razlika med njim in starejšimi, očitno naš sistem ni tako zanič kot bi ga nekateri radi prikazali. Sploh pri matematiki so vsi briljirali. Da ne omenjam tega, da 10 let po odhodu iz SLO še vsi otroci govorijo tekočo slovenščino, pa ni v njih niti kapljice slovenske krvi.
In še ponosni na to.

Mi pa…

Ameriski solski sistem je popolnoma drugacen od nasega, ni pa nujno slabsi.
Pri nas se otroci ucijo cisto prevec v detajle, prevec stvari, ki jim v zivljenju nikoli ne bodo prisle prav. V Ameriki pa se ne ucijo vsake nepomembnosti, vsakega datuma… ampak grejo bolj v bistvo bistva in ne se vse okrog.
Pri nas pa, ce vprasas mene, prevec smetijo mozgane z nepomembnostmi.
Tudi zato, ni pri nas toliko strokovnjakov, ker se posvecamo vsemu prevec razsirjeno, splosno in manj osredotoceno na bistvo.

New Report

Close