Starševski čvek

kaj pomeni biti za leseno žlico

Default avatar
Kaj pomeni če komu rečeš da je za leseno žlico? :)
Default avatar
Da je zaostal, zastarel...
Mi rečemo tudi "ta je pa 10 let za leseno žlico".. torej že zdavnaj ga je čas povozil.
Default avatar
100let za leseno žlico se ponavadi reče. Zastarelo, nekaj/nekdo, ki ne gre naprej s časom, napredkom...
Default avatar
to pomen da se zmer uporabljas leseno vilico za juho jest.
¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨

·uʍop əpısdn əɥʇ

Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken.

Iä! Iä! Cthulhu fhtagn!

Gosturnca u solat še ni konc sveta.
Default avatar
nimate čisto prav!
reče se "sto let pred leseno žlico", pomeni pa, da je tako zastarelo ... še preden so izumili lesene žlice :)
Default avatar
Jaooo, spet mestni intelekt izumlja toplo vodo...

Ko ješ, imaš žlico pred teboj, torej si ti za njo. Če je pa omenjena lesena, pa pomeni da si biološko naravnana. Take osveščenosti danes čedalje več, saj grejo še leseni dildoti za med.

Tak da, če je tebi kdo to rekel, morš bit pa že huda bejba...
Default avatar
brklc je napisal/a:
Kaj pa pomeni "izumljati toplo vodo", modri brklc?
Default avatar
brklc je napisal/a:
Ne bo ravno tako ... v določenem obdobju so naredili leseno žlico. Tisti pa, na katerega opazka leti, pa razmišlja še tako kot tisti, ki so živeli pred tem odkritjem, torej zastarelo.
Default avatar
jaz vem jaz je napisal/a:
Reče se "za leseno žlico", ker zaostajaš ZA njo. Po analogiji z "biti za časom". Če si PRED leseno žlico, si naprednejši od nje ;).

Sicer je pa to idiomatski izraz (oz. frazem) in pri teh je včasih težko najti logiko, zakaj se tako reče. Pač se. Ena od lepot jezika.:)
Default avatar
Ne, ne veš ;) je napisal/a:
samo Barca je razumela :)
Default avatar
Tisti, ki je 100 let za leseno žlico, je bolj napreden od tistega, ki je 100 let za kačami, ker so kače obstajale že prej kot lesena žlica. So pa kače še vedno kače, lesena žlica pa je napredovala v kuhalnico.