Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ima kdo te tablete za posojo?

Ima kdo te tablete za posojo?

Zmanjkalo mi je tablet aventa kapsule 75 mg ker nmam plačanega zavarovanja jih ne morem dobiti.Jih ima kdo za posoditi do ponedeljka,ko si plačam zavarovanje?

Da jih brez zavarovanja ne moreš dobit pač ni res. Lahko jih dobiš, vendar jih moraš plačat.

Aha ja verjamem samo če nimam zavarovanja potem pri zdravniku pregled plačam.Napiše mi recepte pa še tablete plačam.Ja bi šlo če bi bil denar.Zato jih iščem na posojo ali ima kdo odveč?

Pregled plačaš slaba 2 evra,tablete pa imaš doplačilo tudi neko malenkost!
Sklepam,da snovno zavarovanje imaš?

Verjetno nima plačanega prav osnovnega.

jaz osnovno imam,ne pa dodatnega. 🙁
Ne gre…
ko sem nujno morala k zdravniku,sem bila vsa presr*na,ker me je bilo sram,pa strah koliko bo stalo. Plačala nisem niti pregleda-nujna stanja se poravnajo iz osnovnega,niti antibiotika…
Rečeno mi je bilo koliko se plača ob nenujnem pregledu in koliko je v povprečju doplačilo za zdravila…
Bojim se edino kakšne hujše nezgode,da bi bila dolgo v bolnišnici,ker vse kar je nujno je ena pesem,ko te za silo pokrpajo,pa je plačljivo,če nimaš dodatnega… :/

Ja nobenega nimam plačanega …..


uh! 🙁

Obstaja na več koncih ambulanta za ljudi brez ZZ – pojdi tja in boš vse uredil/a, veliko bolje, kot fehtat zdravila po netu, ker nikoli ne veš, kaj boš dobil/a, še sploh, ker gre za antidepresiv! Če si imaš namen ZZ plačati, ti bodo tudi v lekarni dali zdravilo na način, da založiš za ceno škatlice denar in kasneje prineseš recept. Vse se da, najslabši je način, ki se ga zdaj poslužuješ.

Me pa čudi, za net je, za ZZ pa ne….

Še link
http://www.ordinacija.net/members/www-pzs.php?mg_pzs_id=74&lang=slo

pa mislim, da je v Kopru in mariboru tudi po novem…

Lahko da je na eni od številnih neplačljivih variant neta…

Zakaj si pa vsaj osnovno zavarovanje ne zrihtaš?

Saj verjetno ima zrihtano osn. zav. kot občan (22€ na mesec), pa ni plačala obroka. Mogoče je tudi s.p., pa ni napraskala za prispevke. Če v teh primerih ne plačaš, ti osn. zavarovanje “zamrznejo”, ne moreš koristiti pravic.

Za bruhat, da v tem času v kao razviti deželi, nekdo ne upa do zdravnika, ker nima denarja…..za skozlat!!!!!

V enem od postov sem zasledila, da so to tablete proti depresiji, zato apeliram na zelo korektne in strpne odgovore avtorici, ki jih očitno potrebuje, sicer jih ne bi prosila.
Avtorica, ne vem kje se je zalomilo, ampak zmeraj poskusi imeti urejeno vsaj osnovno zavarovanje. Nedolgo nazaj sem govorila s CSD za en konkreten primer in zagotovili so mi, da je za vsakega državljana RS predviden način za ureditev osnovnega zavarovanja tudi brez prihodkov. Možnost ureditve zdravstvenega zavarovanja je ena od najbolj prioritetnih pravic vsakega državljana.

New Report

Close