Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Centralna-ropot pumpe

Centralna-ropot pumpe

V 2 nadstropni hiši se ropot pumpe sliši v 1. in 2. nadstropju tako močno, da mi po mesecu kurilne sezone že najeda živce. kaj je vzrok takega ropota?

Pumpa

Jutro,

Ropot kot tolčenje ali piskanje po ventilih v sobah?

Do sedaj sem videl tipični dve vrsti problemov:

– nastavitev pumpe, da dela na visokem tlaku
=> poišči regulacijo, kjer zmanjšaš obrate/tlak…, nekje 70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} maximuma tako bo padel ropot toda boš imel/a tudi “malo manjšo hitrost v ceveh”.

– sama peč, vgradnja pumpe ima neko ohišje/pleh, kovisko ohišje in vibrira pa ceveh ali pa pumpi.
=> malo premakneš ta pleh in poslušaš spremembe…

Ponavadi je prvi primer…

nova
Uredništvo priporoča

Pri naših sosedih se pa sliši ven zvok centralne. Ni ropot, ne cviljenje, enostavno neko polglasno hrumenje. A je to normalno?
Tako jim pravzaprav dela že ves čas in mi prav tako ni simpatično. Kaj šele, če bi mi to ropotalo v hiši!

Jah pri nas se je slišal gorilec za kurilno olje kar precej, ampak se tega zvoka navadiš, tako da ni nikogar motil. V bistvu se tudi zdaj sliši (prenaša se po zračnikih in dimniku) ko rožljajo peleti iz zalogovnika v peč.
Mene te stvari ne motijo, to se mi zdi neko običajno delovanje hiše… verjamem pa, da če postaneš pozoren, da tudi najeda.

Pumpo se je pri nas slišalo takrat, ko je potem kmalu crknila oz. zaribala.

New Report

Close