Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako pogosto oziroma na koliko dni ali kolikokrat dnevno hodite srat?

Kako pogosto oziroma na koliko dni ali kolikokrat dnevno hodite srat?

Kako pogosto oziroma na koliko dni ali kolikokrat dnevno hodite na veliko potrebo?
Večkrat dnevno/ vsak drugi dan/ 3 x tedensko?
Ali hodite vedno ob eni isti uri? Npr, zjutraj po popiti kavi?
Ali največkrat serjete trdo ali redko?
Kateri čaji, poleg borovničevega zapirajo?
Ter koliko čaja dnevno je priporočljivo popiti in katere vrste čaja odsvetuje in zakaj?

Jaz hodim tudi večkrat na dan. Serjem redko (kadar sem pod stresom, beri drisko), sicer trdo. Čez dan pojem veliko sadja in zelenjave, zato imam posledično tudi dobro prebavo. Si ne predstavljam niti enega dneva, ne iti na blato.
Za čaje ne bi vedela, ponavadi pijem veliko mete, kamilice, sadni mi niso dobri. Spijem po 5 čajev/ vrečk na dan (1 liter).

ponavadi 1x/dan, zjutraj kakšno uro po zajtrku. Me pa včasih zjebe vikend ali potovanje in takrat se počutim ful zabasano. Sicer pa – večkrat ko greš bolje je, da le ni driska. 1x/teden je pa ful premalo, se začnejo že toksini izločati in nabirati v telesu. Meni pri zaprtosti pomaga donat.

večkrat dnevno pač NI dobra prebava.

Pri meni je odvisno od pojete hrane. Če se napokam smokijev zvečer, ne serjem tudi dlje časa. Sicer skoraj vsak dan( ob predpostavki, da zraven preberem pol časpisa) ne gre takoj ven….Žal!
Pijem kar veliko čaja, sploh sedaj po zimi. (najboljši mi je metin permit herba)

Servus

A ti še drek poslikam, da boš pol zadovoljen/a?

Take stvari opravljam zjutraj. Tudi po 4x včasih.

In zakaj ni dobro/ZDRAVO večkrat na dan? Kaj je potem normalna ali zdrava prebava? 1 na dan/ vsak drugi dan/ ali 3 na teden?

Idealna prebava je enkrat dnevno, vsak dan. Normalna pa še do trikrat tedensko.
Pogosteje ali redkeje je znak, da je nekaj narobe in je treba ukrepat.

Kolikor je meni znano, po tradicionalni vzhodni medicini odvajanje enkrat dnevno pomeni pogojno zaprtje. Tako bi naj potrebo po izločanju zdrav človek začutil praktično po vsakem obroku. Odvajanje večkrat dnevno je nenormalno, ko le-tega spremljajo bolečine v črevesju, nenormalno blato ipd. Zdrav kakec tudi naj nebi potonil, ampak lepo plava na površju:). So še pa neke teorije glede barve, konsistence ipd..

Hmm, zanimivo kako se o življenjsko pomembnem biološkem procesu slabšalo pogovarjate. Resnica je pa ta, (ki jo sicer tudi vrhunski doktorji zanemarjajo) da se od načina izločanja blata in urina da ugotoviti marsikatero bolezen.

Ker imam izkušnjo ko sem si resnično uspel očistiti svoje telo, lahko povem, da telo blato odvaja večkrat na dan (čez svetli del dneva) za debelino in dolžino največjega prsta na roki, in takoj. Ob še pravilnem izločanju (čepe) pa si riti ni treba brisati, izloček ne smrdi. Vse kar odstopa od tega, pomeni bolno telo.

Obratno pa, bolj telo nazaj svinjamo, več problemov imamo z izločanjem.

Se strinjam z brklcem. Izločanje blata je eden pomembnejših pokazateljev kako stojiš zdravstveno. Veliko bolje je, če greš na blato večkrat, kot če si zaprt.
Sama imam izločalni del dneva dopoldne, ko grem tri do štirikrat. Popoldne pa res redkeje, včasih še po kosilu. Ampak popoldne tudi redko jem kaj obilnejšega.

A ti pol celo dopoldan v službi serješ? 😉

Ja, in kaj te to moti. Če me tišči grem na sekret, tudi večkrat med službo.

Običajno serem 1x na dan in to zjutraj.
V kolikor se takrat ne naserem dobro, princem izločati drek tudi po 5x v tem dnevu.

Zato je bolje počakati na dobro sranje in drek izločiti v celoti. Najbolje je v naravi s pravim anatomskim polozajem, ali pa na čucavcu.

Blato ali drek je neke normalne konsistence v obliki banane.

Pa se to je važno. Školjka mora biti taksna, da govno ostane na polički in ko koncas s srsnjem moraš s vsaj enim očesom drek pogledeti. Na blatu se vidi marsikaj. Kako je s prebava, kri v blatu ali na njemu in slicno…

Kakat grem ponavadi zjutraj, deugače pa si mislim da dreka ni za šparat in ga je treba sesrat takrat ko potrka na vrata. Odkar jem bolj zdravo hrano in po detoksu serjem bolj pogosto. Včasih ko si ne vzamem dovolj časa tudi po obrokih. Pomembno je tudi gibanje saj ko iz skreta ustnem in nadaljujem z gibanjem potrebo takrat spet začutim. Kar bi lahko pomenulo da bi bilondobro kakat po jutranji fizkulturi. Pa dobrp sranje vsem skupaj v letu 2018 vam želim!

Ti pa nimaš pojma o tradicionalni kitajski medicini.

Zakaj je zdravo hoditi 1x/dan in to zjurtraj pa ti je takoj jasno,če obvladaš tradicionalno kitajsko medicino.

Prav tako ti TKM pove,zakaj je dobro zjutraj jest več, in čez dan vedno manj.

Biološke ure dogajanja v telesu in vzdrževanje tega pove da imamo zdravo telo.

Večkratno odvajanje čez dan pa pomeni bolezensko stanje v telesu.Sedaj ali je kaj z srcemnarobe,jetri,pljuči,ledvicami,…. Zakaj sem te najprej omenil?Ker na vse vpliva tudi stres,žalost,spremembe v psihičnem obnašanju,…

Če pa je kako kronično vnetje jeter,pa hodijo ljudje takoj po obroku kakat,saj telo več ni zmožno prefiltrirat hrano skozi telo.

1x na dan, včasih 2x. Potovanja me zaprejo. Jem dosti sodja in zelenjave. Ljubim fižol, grah, oboje ima veliko vlaknin.

Čokolada zapira, enako salame, meso. In kosti.

Plava tudi kakec tistih ljudi, ki jejo premastno hrano.

Jaz grem 1x na 5-7 dni!
Donat in namočene suhe slive ne pomagajo 🙁

No, nekdo, ki poje veliko balastne hrane, bo seveda pogosteje iztrebljal.
Največ o stanju telesa pa pove vonj drekca. Ko zadiši po žveplu, je to znak, da se telo muči pri presnavljanju in prebavljanju hrane.

1-2x dnevno, če kamorkoli odpotujem, prva 2 dneva nič.

Največkrat takoj zjutraj, včasih tudi popoldne in pa zvečer tudi. Tako da ponavadi 2x na dan.

enkrat na cca 4-5 dni, pa je to takrat taka res konkretna klobasa da je školjka od silne debeline in dolžine nikakor ne potegne vase. ne sprašujte, kako to potem skozi spravim….

New Report

Close