Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Plesen v spalnici-na pomoč

Plesen v spalnici-na pomoč

Mogoče melodramatičen naslov, ampak preprosto ne vem kaj naj naredim. Živim na Goriškem, kjer je letošnje leto neverjetno mokro. Praktično skoraj nonstop dežuje. V hiši nimamo težav s plesnijo, razen v spalnici. In to na predmetih/oblačilih v spalnici, ne na zidovih. Kak mesec nazaj sem na jakni v omari opazla plesni madež. Seveda sem prečesala vso omaro in ugotovila, da imam par oblačil plesnivih (tudi nova jakna!). Takoj sem vse prezračila, vrgla oblačila stran, redno zračim sobo. Ampak problem ne gre stran, ponovno sem dobila plesen na jakni in celo na enem spominskem pliškotu na komodi. Res,da prostora letos še nismo ogrevali, ker je pri nas tako toplo (včeraj 15stopinj). Danes sem prižgala radiator. Ampak prosim za konkreten nasvet- kaj naj naredim v prostoru. Razkužim (s čim?) vse omare. Kaj na j naredim z oblačili, nemorem jih kar zavreči. Ena jakna je verjetno izgubljena…

Dobroto prezracevati prostore
Ali
Narediti novo hidro izolacijo sten ( če je to pritličje)
Ali
Izvesti novo toplotno izolirano fasado.

L.p.
Gradbenik


Omara ne sme biti postavljena ob zunanji steni.
Začnite ogrevati prostor in redno zračiti in vsaj na začetku imejte odprte omare (ali vzemite dol vrata), da se les presuši in prezrači.

nova
Uredništvo priporoča

Včasih je odvisno tudi kje imaš omare. Če so pri plesni, jih takoj odstrani. Mešanica vode, soli, detergenta zelo pomaga. Na tak način sem jaz rešila problem. Upam, da ti nasvet koristi.

Očitno se ti je vlaga zažrla v omare, ker ne zračiš redno, pa tudi ogrevanje ne bi škodilo.
Vse prećisti, operi, ogrevaj in zrači, da se vse dobro posuši, potem pa kak razvlažilec zraka tudi ne bi škodil.

Jaz že 15 let sušim perilo na stojalu v spalnici, pa nimam vlage, pač redno zračim in ogrevam.

[img]http://www.safealive.com/images/17432-biohazard-suit.jpg[/img]

tako jakno si nabav. drugo je nekoristno in tudi ostali nasveti so idiotski

Tudi jaz z Goriške z istim problemom, le da ne v omarah, ampak na zidu oz. stranicah omaric, ki so obrnjene k zidu (a se ga ne dotikajo). Najprej sem plesen temeljito očistila na suho, potem z varikino, nato si sposodila razvlaževalec in sedaj kurim, pa čeprav neke potrebe ni. Za moje pojme absolutno pretoplo, da bi kurila, ampak tako vsaj vlage in plesni ni več v prostoru.

Proti vlagi v stanovanju pomaga:
– razvlaževalec zraka https://www.google.si/search?q=razvla{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}BEevalec+zraka&biw=1440&bih=802&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=1Cp7VO3oFMjKaJfigbgD&sqi=2&ved=0CAYQ_AUoAQ,
– ogrevanje prostora, in ko je dobro ogreto, je treba odpreti okno za 5 minut, da gre topel zrak, ki vsebuje vlago, ven, hladen in suh zrak pa pride noter.
Samo prezračevanje z non-stop odprtim oknom in brez ogrevanja ne pomaga čisto nič.

Jaz razvlažilec zraka prižgem vsak večer po 22h, ko imam cenejši el. tok, in vsako jutro iz njega odlijem cca. pol litra vode. V enem mesecu je to 15 litrov vode, ki bi ostala v stanovanju in se nabirala na stenah in pohištvu, če ne bi uporabljala razvlažilca. Poleg tega pa še ogrevam in na kratko zračim stanovanje, tako da sem po več letih končno dobila bitko s plesnijo. 😉

Mi smo se stvari lotili takole:
– plesnive površine premazali z Algicidom (tako na stenah kot omarah)
– prebelili z Jupol citro (omar ne :))
– kupili razvlaževalec (več kot liter na noč se nabere vode)
– ogrevamo, zračimo

Kljub temu plesen še kdaj udari ven. Za začetek zadošča, če male pike premažem z algicidom in potem prebelim.

Omare imam pogosto odprte. Tam, kje niso, mi začne plesneti.

Sosedje so imeli omare na zunanji steni in ne moreš verjeti, kaki problemi s plesnijo – imamo enako stanovanje, oni so nadstropje višje, mi nobenih problemov.
Tako da je to prvi ukrep – omare proč od te stene, če je zunanja. Razvlaževalci tudi niso neumna ideja. Kako odpravit škodo, so ti pa tudi že povedali.

Evo,še tukaj napišemo..
pri nas isti problem,tudi mi smo na s.primorskem,se pravi so temp.previsoke,pa še non stop dež in s tem plesen..tudi pri nas v spalnici,tri stene črne plus strop,dobra je samo stena,ki meji na kuhinjo,ena meji na stopnišče,ena na sosednje stanovanje,druga je zunanja..vse je slabše,odkar je soseda montirala klimo..
čistimo,zračimo,pa se plesen pojavi nazaj,tudi na zadnjih stranicah omar je,pa čeprav so le te odmaknjeno od sten usaj za 10 cm..
sedaj imamo razvlažilec,občutek imam,da je zrak boljši,tudi merilec vlage kaže manj vlage..
se pravi vam lahko rečem,da očistite plesen in si sposodite razvlažilec,da se vam zniža vlaga v prostoru.
pa zračenje je tudi pomembno.

New Report

Close