Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Peticija za obvezno cepljenje odraslih, starih od 35 do 51! let

Default avatar

ošopice

Ob pričujočem izbruhu epidemije ošpic v zahodni in osrednji Sloveniji se je pokazalo, da je skupina prebivalstva, ki je najbolj ogrožena in ki hkrati najbolj ogroža otroke, ki zaradi zdravstvenih razlogov ne morejo biti cepljeni, stara med 35 in 51 let. Ponuja se logičen sklep, da je z zakonodajo treba uvesti obvezno cepljenje vseh teh osebkov. Prosim, podajte svoja pozitivna mnenja o tem predlogu!

http://www.zurnal24.si/potrjenih-12-pri ... nek-240772
Default avatar

pandorina skrinjica

Če delaš v zdravstveni ustanovi te noben ne vpraša, samo pogleda letnico rojstva in dobiš odmerek.
Default avatar

Ehhhhhh

Denar boš pa vzel kje? Poleg tega ni cela populacija necepljena. Jaz recimo sem. Mogoče bi bilo pametno najprej stestirat, kdo sploh rabi cepivo, preden začneš denar z lopato metati skozi okno?

Eh, proticepci, dajte uporabljat glavo še za kaj drugega kot za sončna očala.
Default avatar

yocasta

Ehhhhhh je napisal/a:
Poleg tega ni cela populacija necepljena. Jaz recimo sem.
Preberi članek, zbolevajo tudi cepljeni, cepiva niso bila takrat še dovolj kvalitetna.
Ehhhhhh je napisal/a:
Mogoče bi bilo pametno najprej stestirat, kdo sploh rabi cepivo, preden začneš denar z lopato metati skozi okno?
Testiranje ni nič cenejše od samega cepljenja.
Default avatar

proticepci?

yocasta je napisal/a:
Ehhhhhh je napisal/a:
Preberi članek, zbolevajo tudi cepljeni, cepiva niso bila takrat še dovolj kvalitetna.
Ne samo to, necepljeni so vsi nad 51 let, ki pa ne zbolevajo.
Default avatar

ne pretiravajte!

ošopice je napisal/a:
Ob pričujočem izbruhu epidemije ošpic v zahodni in osrednji Sloveniji se je pokazalo, da je skupina prebivalstva, ki je najbolj ogrožena in ki hkrati najbolj ogroža otroke, ki zaradi zdravstvenih razlogov ne morejo biti cepljeni, stara med 35 in 51 let. Ponuja se logičen sklep, da je z zakonodajo treba uvesti obvezno cepljenje vseh teh osebkov. Prosim, podajte svoja pozitivna mnenja o tem predlogu!

http://www.zurnal24.si/potrjenih-12-pri ... nek-240772
Sem mlajša od 51 let in sem ošpice prebolela, zato me noben ne bo po nepotrebnem cepil!
Default avatar

itak, da ne

proticepci? je napisal/a:
yocasta je napisal/a:
Ehhhhhh je napisal/a:
Ne samo to, necepljeni so vsi nad 51 let, ki pa ne zbolevajo.
Ja ti pa ne zbolevajo, ker so v mladosti preboleli ošipce in so imuni.
Default avatar

ahjano

sem noseča, iz okolice NG, stara 37 let in ošpic nisem prebolela, tako da me je kar zaskrbelo, saj sem v rizični skupini, cepiti pa se ne morem. Na srečo sem na bolniški, tako da sem precej izolirana. Res upam, da ne pride do epidemije kot v Bosni.

Če smo natančni:
najbolj so zaščiteni tisti, ki so ošpice preboleli
potem tisti, ki so cepljeni 2x s trenutnim cepivom - zaščita je baje cca. 95%
potem tisti, ki so bili cepljeni le 1x v 70-ih, 80-ih ko cepivo še ni bilo tako učinkovito.
in najmanj tisti, ki sploh niso cepljeni niti niso nikoli preboleli ošpic.
Default avatar

Wistahor

Spi..zdi in se cepi sebe v možgane, da ti bodo bolje delali!!
Default avatar

aj

ahjano je napisal/a:
sem noseča, iz okolice NG, stara 37 let in ošpic nisem prebolela, tako da me je kar zaskrbelo, saj sem v rizični skupini, cepiti pa se ne morem. Na srečo sem na bolniški, tako da sem precej izolirana. Res upam, da ne pride do epidemije kot v Bosni.

Če smo natančni:
potem tisti, ki so bili cepljeni le 1x v 70-ih, 80-ih ko cepivo še ni bilo tako učinkovito.
Kaj paničariš. Če si v rizični skupini bi se pred načrtovanjem otroka cepila proti vsem otroškim boleznim, pa prosim ne delaj reklame farmaciji s podatki o zaščiti, ki niti pod razno ne drži. Glavno je trenutno cepivo, ki ga cepijo 2x. Tam je zaščita največja. Seveda, to že vemo, cepivo je aktivno nekje od 5-7 let. Kakšen paradoks. Farmacija bo zopet veliko zaslužila.
Default avatar

Fgghjj

ahjano je napisal/a:

Če smo natančni:
Jaz sem letnik 1976, iz okolice NG in sem bila cepljena dvakrat! Sem preverila v moji cepilni knjizici. Zelo verjetno si bila tudi ti in si tako precej dobro zascitena...
Default avatar

ahjano

Fgghjj je napisal/a:
ahjano je napisal/a:

Če smo natančni:
Jaz sem letnik 1976, iz okolice NG in sem bila cepljena dvakrat! Sem preverila v moji cepilni knjizici. Zelo verjetno si bila tudi ti in si tako precej dobro zascitena...
a res? no, to me pa veseli, hvala za info. jaz žal nimam pojma kje je moja cepilna knjižica, mama pa pravi, da sem verjetno bila cepljena 1x.
drugače pa: ne nasedam anticepilni propagandi. res je, farmacija služi na veliko, ampak to ne pomeni, da cepivo ne deluje. saj avtomobilska industrija tudi služi, vsak dan ljudje umirajo v prometnih nesrečah, pa se vseeno avtu ne bomo odpovedali ne?
Default avatar

ae

Fgghjj je napisal/a:
ahjano je napisal/a:

Če smo natančni:
Cepivo je najbolj "aktivno" 5-7 let. Od vajinega ceplenja je minilo preveč let. Obe nista več dobro zaščiteni.
Default avatar

toliko o tem

Ko smo bili mi majhni, nas ni nihče cepil proti ošpicam, rdečkam, mumpsu in ostalim "smrtnim" boleznim. Vse bolezni smo dobili, preboleli bez kakih težav in vsi ostali živi in zdravi. Šole so v tistih časih bile malo bolj prazne za en teden, potem smo pa spet zdravi prišli nazaj.
Zdaj bi pa radi cepili za vsako bedarijo, da bi imeli čimveč dobička. Da s cepljenjem ne narediš nobene imunosti, je jasno, saj cepivo drži zelo malo časa, eni pa kljub temu tudi zbolijo. To je en navaden lari-fari. Če hočejo ljudem s cepljenjem dobro - zakaj potem v cepiva tlačijo vse mogoče strupe, ki tja ne pašejo, niti nimajo nobene vloge, razen zastrupljanja.
Default avatar

kar misli si

niti približno niso vsi preboleli in ostali živi in zdravi. Nekateri so umrli, nekateri imajo dolgotrajne posledice. V zadnjih 150 letih so ošpice povzročile cca 200 miljonov smrti (vir: wikipedia). Kaj šele oslovski kašelj, davica, otroška paraliza, mumps...

Danes je v razvitem svetu tveganje za smrt pri ošpicah 0,3%. Sliši se malo, vendar:
V šolskem letu 2007/2008 je bilo v Sloveniji šoloobveznih otrok cca. 160.000. Če ti otroci ne bi bili cepljeni, je pričakovano število otrok, mlajših od 16 let, ki bi umrli zaradi ošpic oz. zaradi posledic, 480. To je za 16 razredov. Zanemarljivo?
Default avatar

pikice in strah

Spadam v to skupino, nimam pojma kje je moja cepilna knjižica. Menda sem ošpice prebolela ali pa rdečke - mama ne ve točno katera od naju s sestro je imela kaj - ena eno, druga drugo.
Prijateljica ima 2 otroka OŠ. Starejši cepljen po predpisih - vse, mlajši nič. Pred leti zboli najprej prvi - neka deformirana oblika ošpic, nato še mlajši. In kdo jo je bolje odnesel, hitreje prebolel - necepljeni seveda.
Najboljša je naravna imunost - če imaš srečo in preživiš :-)
Default avatar

jaja,ti kar..

cepiti cepiti cepiti !! ......... le od kod tako velik % otrok z raznoraznimi spektri avtizma ...
Default avatar

pikice in strah

Še nekaj, sem prebrala članek - verjamem, da so zboleli tudi cepljeni otroci, vendar se to pokaže malo drugače kot pri pravih ošpicah. In kot v primeru moje prijateljice - mislite da je zdravnik to prijavil? Ni šans, saj cepljeni so varni. Je šla pa sama preveriti in dobila dokaz.
Default avatar

pandorina skrinjica

Ne govorim za tiste, katerih otroci so alergični na komponente cepiva, ampak tisti svojih otrok ne dajo cepit se šlepajo na tistih ki smo jih dali.
Ne vem zakaj je tak preplah glede ošpic, če ste proti cepljenju. Jih boste pač preboleli in boste že doma tiste 3 tedne.
Ali bi bile črne koze izkoreninjene, če ne bi bilo cepiva? In koliko stane 3 dni hospitalizacije otroka z rotavirusom, ki ga dobi skoraj vsak ki hodi v vrtec in ni bil cepljen.
Default avatar

brez veze

kako pa to, da kuge ni več, pa niso nobenega cepili?