Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Cena obnove

Cena obnove

Mi lahko kdo, ki je pred kratkim obnavljal stanovanje zaupa kako se gibljejo cene obnove. Kupujem starejše stanovanje in ne vem, če bom prišla skozi s ceno stanovanja in obnove.
Za pomoč pri izračunu me zanima približna cena obnove kopalnice, brušenje parketov ali polaganje laminata oziroma kakšne druge ugodne talne obloge.

Hvala vnaprej.

Lahko ti povem za kopalnico velikosti 1,90m x 2,30m, ker sem jo pred kratkim popolnoma obnovila (od menjave cevi, izolacije… do zadnje kljukce za obešanje brisač). Celotna obnova z delom in materialom me je stala cca. 5.700 eur, kar je minimum, saj sem izbrala cenejše variante. Sosed je za obnovo enako velike kopalnice dal med 8.000 in 9.000 eur, a se mi zdi vseeno moja lepša. 🙂
Toliko za orientacijo.

Je pa res, da je kopalnica najdražji prostor v stanovanju, če ga je potrebno prenoviti. Pred leti sem kuhinjo, ki je večja od kopalnice, prenovila s cca. 3.500 euri. Se pa seveda lahko zapravi precej več, brez kakega posebnega truda.

Pozabila napisati, da smo nekaj stvari tudi sami naredili: rušenje, sestava pohištva…

nova
Uredništvo priporoča

stanovanje 55m2, podrli vse notranje stene in postavili na novo, brusili parket, nova okna, zastekljen balkon, notranja vrata, štekerji, elektrika… 6.000€. Podirali smo vse sami. Kopalnica je ostala za obnovit enkrat…

Je zelo odvisno kaj točno boš menjala in kakšne materiale boš uporabila. Mi smo vse razen oken obnovili pred 5 leti, najdražje je prišla centralna napeljava na plin (je prej ni bilo), nov parket (laminat je precej cenejši) in kopalnica. Vse skupaj je bilo cca 15.000. brez pohištva seveda. aja, 55m2

stanovanje 65kvadratov.brez oken, ker so ta bila ze nova:kopalnica:7000eur, kuhinja 6700eur, obe sobe in predsoba predelana v garderobno omaro 4000eur. Ogromno smo naredili sami, podirali in dozidavali, plesk, polaganje parketa…

no pol pa vidite, kam gre denar! pa ljudje stvakajo,da nimajo gnarja?? 7000 tiu 7000 tam? pa kaj ste normalni?? ha ha ha ha. mate dnar mate. kaj to ste vzeli kredit? al kako? saj niste normalni!!!

Ne verjamem. Če računam samo okna – recimo 3 + balkonska vrata, je to ca. 2.500 eur. Brušenje in lakiranje parketa v 2 sobah ca. 1.000 eur, zastekljen balkon vsaj 1.000 eur (razen če je res samo steklo gor postavljeno), podiranje in postavitev notranjih sten 500-1000 eur, elektrika pod 500 sigurno ni bila, notranja vrata 4x recimo je tudi 300-800 eur… Pa smo že na ca. 6.500, kje je še miljon malenkosti, ki se ob taki obnovi pojavijo.


dej igor bodi že enkart tiho, slovence spravljaš v slabo voljo in jih jeziš.. če pač ti nimaš tolk dnarja je pač tvoj problem.. tisti ki ga imajo ga pač lahko porabijo.. pa tud če si z njim zadnjico brišejo..

New Report

Close