Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek javna dela

javna dela

Zavod je objavil javna dela 2015. Ima kdo izkušnje z njimi? Kako to poteka?

Ko bodo 1.12.odprli aplikacijo, je treba vloziti zahtevane dokumente, zavod potem odloci, kateri programi so ustrezni in izpolnjujejo pogoje in sklene pogodbe z bodocimi delodajalci.
Ti lahko potem izberejo delavca, ki ustreza pogojem za vkljucitev v program JD in ga zaposlijo za dolocen cas (lahko 3 ali 6 mesecev ali pa do konca leta 2015, odvisno od programa).
Zavod sofinancira del bruto bruto place, odvisno od obcine in stopnje registrirane brezposelnosti tam, del sredstev je treba zagotoviti drugje.
Zaposlenim pripadajo vse pravice po ZDR-1, prav tako je dolocen visina place.

Z objavo se prične delo za javne ustanove; občine, knjižnice, društva, domovi za starejše itd…
Oni se namreč morajo prijaviti na razpisane programe in v kolikor so jim odobreni oz. izpolnjujejo razpisne pogoje se jim odobri število bodočih zaposlenih za dobo največ enega leta. V kolikor ste prijavljeni na Zavodu več kot leto dni, določena je tudi starostna skupina in v kolikor boste po izobrazbi ustrezali zgoraj navedenim prijaviteljem vas bo tja napotila vaša svetovalec/ka… Povabljeni boste na razgovor, ne boste pa tam edini seveda…Sledi izbira ustreznega kandidata, obvestilo o izbiri kandidata, zdravniški pregled v primeru izbire in nastop dela….Se pa pozanimajte še na Zavodu in v kolikor izpolnjujete pogoje je dobro, da jim tudi poveste, da vas zanimajo javna dela. Do sedaj je bila starost do 30 let in pa nad 50 let…Ker se pa pogoji z vsakim razpisom spreminjajo, vsekakor prej preverite vse od A do Ž…Srečno!

Eno podvprašanje: Kolikšen delež v evrih pride delodajalca v občini, ki ji zavod krije 75{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} in to za osnovnošolsko izobrazbo? Ne znam izračunati, vsaj približno me zanima. (300 evrov, več, manj?) Niti ne vem ali potne stroške, malico krije delodajalec ali Zavod za zaposlovanje? Najlepša hvala.

Prevozne stroske in prehrano 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} krije Zavod za zaposlovanje, regres 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} obcina kot narocnik ali pa izvajalec sam.

Visina place je dolocena, za leto 2014 je takole http://www.ess.gov.si/delodajalci/financne_spodbude/razpisi/razpisi?aid=729 (poglej v lanskem razpisu lestvico na linku).

ma dobro, no… kaj 40 letniki odpademo prav povsod?? sem bila pred dnevi na zavodu, ker so imeli en mini zaposlitveni sejem, reci piši same gospe med 38-45!

Najboljše, da mi okrog 40 kar pocrkamo, ker ne pridemo nikjer v poštev. Sem vprašala na podjetje, ki je rabilo prodajalce. Sledilo je vprašanje, če dobijo za mene kakšno subvencijo? Sem kar v štartu odpadla. Se mi zdi kar precej diskriminatorno za tiste med 30-50 let.

Javna dela so za vse, ne samo za skupine pod 30 in nad 50, konkretno poznam vsaj 5 oseb, ki letos delajo prek JD in so vse stare med 30 in 50 oz.ena je stara nad 55 in zato dela tako ze drugo leto.

Res so za vse? Se bom pozanimala na zavodu za zaposlovanje. Do zdaj sem dobila drugačne informacije. Če pa tvoje drži, bom ti pa izredno hvaležna za to informacijo, Barca. Veš morda tudi to, če lahko začneš delati tudi med letom ali na začetku leta? Hvala.

Ja, se zgodi, da se razpis za javna dela celo ponovi, mislim, da je bilo predlani, da so nasli dodaten denar in se dvakrat ponavljali celoten razpis.
Se zgodi, da ima delodajalec nekoga zaposlenega prek JD, pa gre npr.v porodnisko in do izteka veljavne pogodbe zaposlijo drugega.
Se zgodi, da delodajalec vkljuci nekoga, ki nima vec pravice do zaposlitve prek JD eno leto in ko se mu ta cas iztece, zaposlijo drugega do izteka pogodbe.

Skratka, ja, ceprav so obicajno samo tak cas razpisi (za delodajalce) in kjer imajo moznost, se prijavljajo za vkljucitev za celo leto, se dogaja, da pride do nove zaposlitve tudi med letom.

Res pa je, da za starostno skupino 30-50 ni skoraj nic drugih subvencij, za javna dela pa ni ovir.

Barca, hvala. Na zavodu so mi rekli drugače. Sem pa izredno vesela te informacije, da se lahko pozanimam o tej možnosti.

Kopiram http://www.ess.gov.si/_files/6498/JP_JD_2015_objavljeno_25_11_2014.pdf

Ciljne skupine oseb za vključitev v programe javnih del
3.2.1. Ciljna skupina za vključitev
V programe javnih del se lahko vključujejo dolgotrajno brezposelne osebe.
Zavod bo v izbrane programe javnih del napotoval dolgotrajno brezposelne osebe, ki so
prejemniki denarnega nadomestila in se odločijo za vključitev v program javnega dela v
času trajanja pravice do denarnega nadomestila.

3.2.2. Ciljna skupina za ponovno vključitev
Dolgotrajno brezposelna oseba je lahko vključena v javna dela največ eno leto, zaradi stanja
na trgu dela pa se lahko ponovno vključi, vendar pri istem izvajalcu javnih del najdlje še za
eno leto. Za ponovno vključitev se šteje vključitev, ki se opravi pred iztekom šestih mesecev
od izteka zadnje vključitve v javna dela.
Ciljne skupine brezposelnih oseb, ki se lahko ponovno vključijo v javna dela za obdobje
enega leta so:
– brezposelni invalidi,
– brezposelni Romi,
– brezposelni moški, starejši od 58 let,
– brezposelne ženske, starejše od 55 let,
– brezposelne osebe, vključene v razvojne programe javnih del pod točko 7.1., 7.2. in 7.3. Kataloga.
Vse zgoraj naštete ciljne se lahko ponovno vključijo, če so bile ob prvi1 vključitvi v letu
2013 ali 2014 v evidenci zavoda neprekinjeno prijavljene več kot eno leto in če so imele
lastnost npr. invalidnost, starost 58 let moški, itd. že ob prvi vključitvi.
Skupno trajanje vključitve pri istem izvajalcu ne sme preseči 24 mesecev.
Ciljne skupine brezposelnih oseb, ki se lahko ponovno vključijo v javna dela za obdobje
do enega leta so:
– brezposelne osebe, ki še niso bile vključene v javna dela eno leto, za razliko časa do
enoletne vključitve, če so bile v evidenci zavoda neprekinjeno prijavljene več kot
eno leto ob vključitvi v letu 2014 oziroma 2015.
V letu 2015 se lahko oseba ponovno vključi v javna dela najdlje do 31.12.2015.

Kopiram http://www.ess.gov.si/_files/6498/JP_JD_2015_objavljeno_25_11_2014.pdf

Ciljne skupine oseb za vključitev v programe javnih del
3.2.1. Ciljna skupina za vključitev
V programe javnih del se lahko vključujejo dolgotrajno brezposelne osebe.
Zavod bo v izbrane programe javnih del napotoval dolgotrajno brezposelne osebe, ki so
prejemniki denarnega nadomestila in se odločijo za vključitev v program javnega dela v
času trajanja pravice do denarnega nadomestila.

to pomeni, da mora biti oseba najprej najmanj 25 let zaposlena, če je po enem letu na zavodu (saj je v tem primeru dolgotrajno brezposelna) še vedno rejemnik denarnega nadomestila 🙁
Žalostno….spet izpademo vsi med 30 in 40 letom…..

[/quote]

Ne, sem šla prav preverit pogoje lanskega razpisa
3.2.1. Ciljna skupina za vključitev
V programe javnih del se lahko vključujejo dolgotrajno brezposelne osebe.
Zavod bo v izbrane programe javnih del prednostno napotoval dolgotrajno brezposelne
osebe, ki so prejemniki denarnega nadomestila in se odločijo za vključitev v program
javnega dela v času trajanja pravice do denarnega nadomestila.
V programe javnih del se lahko vključujejo tudi brezposelne osebe, ki še niso bile vključene v
javna dela eno leto, in sicer za razliko časa do enoletne vključitve, če so bile v evidenci
zavoda neprekinjeno prijavljene več kot eno leto ob vključitvi v letu 2013.
Za programe javnih del v šolstvu, ki mirujejo v času poletnih počitnic, velja, da osebe
izpolnjujejo pogoj ciljne skupine ob ponovni vključitvi v isti program, ker so pogoj ciljne
skupine izpolnjevale ob prvi vključitvi.

Zavod napoti sam tiste, ki so dolgotrajno brezposelni in prejemajo nadomestilo.
Kdor pa je dolgotrajno brezposeln, ne prejema pa nadomestila, pa mora sam svetovalki povedati, da želi vključitev.

(sem šla pogledat dokumentacijo za eno društvo, ki mu pomagam – oseba, ki je pri njih vključena v letu 2014, je stara ta trenutek 33 let).

to pomeni, da mora biti oseba najprej najmanj 25 let zaposlena, če je po enem letu na zavodu (saj je v tem primeru dolgotrajno brezposelna) še vedno rejemnik denarnega nadomestila 🙁
Žalostno….spet izpademo vsi med 30 in 40 letom…..[/quote]

Ne, sem šla prav preverit pogoje lanskega razpisa

3.2.1. Ciljna skupina za vključitev
V programe javnih del se lahko vključujejo dolgotrajno brezposelne osebe.
Zavod bo v izbrane programe javnih del prednostno napotoval dolgotrajno brezposelne
osebe, ki so prejemniki denarnega nadomestila in se odločijo za vključitev v program
javnega dela v času trajanja pravice do denarnega nadomestila.
V programe javnih del se lahko vključujejo tudi brezposelne osebe, ki še niso bile vključene v
javna dela eno leto, in sicer za razliko časa do enoletne vključitve, če so bile v evidenci
zavoda neprekinjeno prijavljene več kot eno leto ob vključitvi v letu 2013.
Za programe javnih del v šolstvu, ki mirujejo v času poletnih počitnic, velja, da osebe
izpolnjujejo pogoj ciljne skupine ob ponovni vključitvi v isti program, ker so pogoj ciljne
skupine izpolnjevale ob prvi vključitvi.

Zavod napoti sam tiste, ki so dolgotrajno brezposelni in prejemajo nadomestilo.
Kdor pa je dolgotrajno brezposeln, ne prejema pa nadomestila, pa mora sam svetovalki povedati, da želi vključitev.

(sem šla pogledat dokumentacijo za eno društvo, ki mu pomagam – oseba, ki je pri njih vključena v letu 2014, je stara ta trenutek 33 let).

Barca,a mogoce ves….a lahko se 1 x pri istemu delodajalcu delam prek JD…vmes bi bilo 1 leto brezposlenosti.

Če se je prijavil, uspel, prijavil program, ki mu ti ustrezaš in tudi izpolnjuješ pogoje za ponovno vključitev v javna dela, seveda lahko.

Če se je prijavil, uspel, prijavil program, ki mu ti ustrezaš in tudi izpolnjuješ pogoje za ponovno vključitev v javna dela, seveda lahko.[/quote]

hvala 🙂

upam da bo res tako kot pravite Barca, potem imam mogoče še kaj možnosti…
letos so namreč v razpisu spustili to besedico “prednostno” in upam, da ne bo zaradi tega problemov.

Barca imela bi eno vprašanje za vas, glede na to, da kar dobro poznate področje javnih del.

In sicer me zanima sledeče…če je naročnik programa javni zavod, katerega ustanoviteljica je država, potem se občina izvajanja je opredeljuje na podlagi naročnika, ampak na podlagi tega kjer se bo javno delo izvajalo-to mi je jasno.
Ampak zanima me sledeče…kako torej opredelit kje se bo delo izvajalo, če ima npr. izvajalec sedež v določeni občini, delovanje izvajalca pa dejansko zajema 3 občine. Je potrebno torej kot občino izvajanja navesti, tisto občino kjer je sedež izvajalca ali se lahko navede katera koli izmed treh občin (se pravi naprimer tista, ki je najbolj ugodna glede deleža financiranja) ?
Ne bi namreč želeli, da se zaradi napačne navedbe občine izvajanja zavrže ponudbo.

Že vnaprej najlepša hvala za vašo pomoč.

New Report

Close