Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Na osnovi česa CSD upošteva izračune GURS?

Na osnovi česa CSD upošteva izračune GURS?

A ni zakon o davku na premoženje padel zaradi neenakih vrednotenj premoženja? Kako da se ti podatki potem smejo uporabljati za izračun višine otroškega dodatka? A ni to neustavno?

To sem tudi jaz vprašala na gursu.
Ampak dokler ni tožnika, ni sodnika.
Nekdo bo moral sprožiti ta spor…

A ni bil nepremičninski davek tisti, ki je padel?
In tisti, ki so zavezanci davka na premoženje, prav gotovo ne potrebujejo otroških dodatkov, bi rekla…

nova
Uredništvo priporoča

Raje se ukvarjate z iskanjem načina, da dodatka za otroke revnih staršev ne boste potrebovali, kot pa da iščete način kako čimveč izcuzati iz države.

Padel je pa zaradi česa?

Raje se ukvarjate z iskanjem načina, da dodatka za otroke revnih staršev ne boste potrebovali, kot pa da iščete način kako čimveč izcuzati iz države.[/quote]

Samo da bo več ostalo za bančne luknje, a ne?

Meni pa ni jasno, zakaj ste tako nastrojeni proti tistim, ki prejemajo od. Če jim po zakonu pripada, naj bi se odrekli? Zakaj?
Mi smo v najvišjem razredu, dobimo nekaj malega, pa mi na kraj pameti ne pade, da bi mu odrekla ali imela slabo vest zato, ker ga prejemam.

Zato, ker človek tule velikokrat prebere, kako se ljudje trudijo izigravat zakonodajo in bi prikrivali premoženje, samo da bi pokasirali kak evro več… ki jim po kriterijih niti ne pripada.
Seveda pa naj dobi vsak, kar mu pripada in seveda ne vem, zakaj bi kdo zaradi tega imel slabo vest.

Raje se ukvarjate z iskanjem načina, da dodatka za otroke revnih staršev ne boste potrebovali, kot pa da iščete način kako čimveč izcuzati iz države.[/quote]

Samo da bo več ostalo za bančne luknje, a ne?[/quote]

Kaj ima bančna luknja veze z nesposobnostjo posameznika preživeti družino?

Mi smo ponosni, da ga ne prejemamo, vsekakor pa nismo proti socialnim transferjem.

Najbolj moteče kje, da se ljudje toliko ukvarjajo s tem, kako bi dobili čim višje te dodatke, namesto da bi več delali na lastnih dohodkih.

Samo da bo več ostalo za bančne luknje, a ne?[/quote]

Kaj ima bančna luknja veze z nesposobnostjo posameznika preživeti družino?[/quote]

Ker nas je država prisilila, da mi polnimo bančne luknje, namesto da bi jih tisti, ki so jih naredili. In nam jemljejo na vsakem vogalu.
Na primer: imaš nepremičnino. Država jo je ocenila na podlagi nekih vrednotenj, iz katerih se zdaj izračuna fiktivno premoženje. Iz tega bomo plačevali davek na premoženje. Vendar vrednosti naših nepremičnin ne bodo vsako leto iste. Ko bo država ugotovila, da ji manjka denarja, bo za tisto leto pač ustrezno višje vrednotila nepremičnine, nabila višji davek na premoženje, določila nove kriterije za otroški dodatek.

V naši družini smo imeli zadnji dve leti enake dohodke, kvečjemu malo nižje. Kupili nismo ničesar, kar se smatra, kot premoženje. Tudi prodali nismo ničesar. Vendar smo letos padli v višji razred otroških dodatkov.

Mi smo ponosni, da ga ne prejemamo, vsekakor pa nismo proti socialnim transferjem.

Najbolj moteče kje, da se ljudje toliko ukvarjajo s tem, kako bi dobili čim višje te dodatke, namesto da bi več delali na lastnih dohodkih.[/quote]

Dohodki se nižajo, ker plenilci plače nižajo, namesto višajo.

Meni je še bolj neustavno to, da lastniki večih nepremičnin dobijo najvišje OD, tisti pa, ki nimajo/mo nič, pa ali najnižjega ali pa do njega niso/mo upravičeni? Enako velja tudi za vse ostale socialne transferje + razne pakete Karitasa, RK ipd.

Ni možno, da lastnik večih nepremičnin dobi najvišji OD, verjemi. Razen, če so prijavljene kot kurniki. Če pa pošteno prijaviš dejansko stanje, ima stara bajta, potrebna obnavljanja visoko fiktivno ceno.
Če nimaš nič, razpolagaš z zelo visoko plačo, če nisi upravičena do OD-ja.

Pa kar je tako.
Lastniki večih neprimičnin (v enem primeru 3 nadstropna bajta v Lj, + enstanovanje v Lj. oddajajo + garsonjera, ki jo občasno oddajajo, občasno je v lastni uporabi) + 3x osebni avto. Otroka gresta že cca 10+ let vsako leto na letovanje prek ZPM… Drugi prImer; v drugem 4 sobno stanovanje + vikend na obali(premičnine (avtomobili) 2x, živijo v socialnem stanovanju, popolna subvencija.
In jaz se dejansko vedno bolj počutim kot idiot. Aja moja plača ni zelo visoka, v bistvu brez dodatkov niti povprečja ne dosežem…

Saj pravim, da je to možno samo, če so te nepremičnine vrednotene kot kurnik, gospodarsko poslopje itd. ali pa če dotični niso lastnikiDrugače ni možno! Ravno zato je sistem vrednotenja nepremičnin nepravičen in upoštevanje tega vrednotenja pri otroškem dodatku tudi.

Zgoraj napisano je težko vrednoteno kot kurnik, se ti ne zdi?

Odvisno, kako je kdo prijavil. Razne graščine so vrednotene zelo nizko, če si pa pošteno prijavil staro, dotrajano zgradbo, so jo pa vrednotili nenormalno visoko. Če ta stavba ni nizko vrednotena, potem ni možno, da imajo tako visoke otroške dodatke.

New Report

Close