Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zaposlitev v Avstriji

Zaposlitev v Avstriji

Ima morda kdo izkušnje s tem kako iskati zaposlitev v Avstriji? Obstajajo kakšni linki ali oglasi? Imam Visokošolsko izobrazbo medicinske smeri.

Hvala Že vnaprej
Anja

Če ne veš, kako in kje bi iskala delo v Avstriji, potem pač nisi primeren kandidat.

In ti pač nisi niti malo prijazna.

nova
Uredništvo priporoča

Ena varianta je preko spletne strani ams.at, potem imaš še razne zaposlitvene agencije. Ne vem, v katerem delu Avstrije iščeš delo, tudi nisi napisala,če že imaš avstrijsko nostrifikacijo diplome urejeno.

..na Moja zaposlitev.si, je bilo polno ponudb za tvoj poklic – za Avstrijo in Nemčijo…Imaš možnosti.Tvoj poklic je dober in iskan!

Krankenschwester Gesucht‎

jobs.kliniken.de/krankenpfleger‎

http://www.karriere.at/Stellen-Österreich‎

prvo moraš znat kr dobro neško, to je pogoj. potem moraš obvaldat delo svoje. če si ravno naredila šolo računaj da bos moral vsaj se 3 mesece zastonj delat, prakso pri njih. mogoče celo 6 mesecev. nato se sprijazni da naša zdravstvena sola ni vredn nič v AT. boš mogla delat tudi za negovlako in serdnjo sestro. ja?? mogoče celo kaki letnik poleg, če boš želela delat kot diplmoirana. če boš šla na firmo ki posreduje delo, boš mogoče sobila ampak boš 2 leti plačevala 150 evrov na mesec tej firmi. ja? jahko pa si sama najdeš delo, na job suche at. ali ams. at. kar je njihov zavod za zaposlovanje.
pa sama napisi prosnjo in pošlji.
pa pripravi se na velik dela. sicer si lahko zbiraš kok bos delala ampa kvrjami da, v izmeni ko si sam delaš ko muri. ko muri!!! dobiš pa velik več keša , to pa je res.


Glede na tvoj komentar ti lahko samo rečem, da nimaš pojma. Da njena izobrazba nič ni vredna, ta je pa najbolj bosa. Naše zdravstvene šole – ne glede na stopnjo – dajo bistveno več znanja, kot avstrijske. In če je zaključila visoko zdravstveno šolo, lahko v Avstriji dela kot diplomirana medicinska sestra, s tem, da zna bistveno več kot njihove DMS in jo bodo z veseljem vzeli. Da pa bo morala v Avstriji delat kot “muri” – sicer ne vem, kaj si s tem mislil, ker v Avstriji moraš na vsakem delovnem mestu delat več kot pri nas – ampak hudega ji kot DMS ne bo, res pa je, da mora skoraj povsod delat tudi v negi, kar ji pri nas ne bi bilo treba.

Igor ni diplomirana medicinska sestra, še nikoli ni bil na praksi v bolnišnici, zato je tole napisal vse na oko…nekaj približnega, kar je slišal na daleč.

Delaš kot muri?

Tudi pri nas tisti , ki imajo službo, delajo, kot muri.Za male pare.

kje pa je bil na praksi?? hahahahha v mb šoli hodijo na ukc mb. kam pa si hodila ali hodiš pa ne vem? luno mogoče?!
naša 5 stopnja velja v avstriji 4 stopnjo plus teg da manjka 3 mesece brezplačne prakse!!!
torej če želi delat v AT kot tehnik. mora oddelat še kr neki izpitov.
V AT imajo šnel kurz 6 mesecev usposabljanje za medicinsko sestro ki traja 6 mesecev. 3 ,esci knjiga, 3 mesci praksa. ki je ekvivalentna naši 5 stopni. torej 4 leta hoje v srednjo šolo.
govorim tako kot je!!!!! dejstva!!! sem osebno probal !!!
kar se tiče diplomirane sestre, bo delo dobila ja, ampak ne bo tak oanostavno kot tuki govorite ali se tolažite!!!! probaj pa bos videla!!!

Tudi, če je njeno znanje nemščine prav slabo, jo bodo z velikim veseljem vzeli. V parih mesecih bo govorila veliko boljše..izrazov, ki jih bo rabila jo bodo naučili v parih dneh, pa tudi sama ne bo delovala na začetku ampak bo imela ob sebi vedno koga. .,
Ti pa vedno pametuješ o vsemu kot, da si pojedel vso pamet sveta.

poleg ams
poglej direktno ali pojdi na prvi Rotes Kreuz – vedno iščejo pomoč na terenu,
ali na Kelag, imajo vedno razpise
poglej še v bližnjih domovih starostnikov… s tvojim poklicem tujec najhitreje dobi delo v A.


Preberi še enkrat prvi post, ima visoko zdravstveno šolo zaključeno, je torej diplomirana medicinska sestra in lahko kot taka dela tudi v Avstriji. Če si ti osebno probal v Avstriji delat kot diplomirana medicinska sestra, sem jaz tramvaj.
Ne samo probala, delam v Avstriji v zdravstvu, pa sem Slovenka. Meni ne moreš nič fuflat, ne o slovenskem zdravstvu, ne o avstrijskem. Pa o tem, kako se kje dela, tudi ne. Jaz vem, kako se dela v Avstriji v zdravstvu.


Preberi še enkrat prvi post, ima visoko zdravstveno šolo zaključeno, je torej diplomirana medicinska sestra in lahko kot taka dela tudi v Avstriji. Če si ti osebno probal v Avstriji delat kot diplomirana medicinska sestra, sem jaz tramvaj.
Ne samo probala, delam v Avstriji v zdravstvu, pa sem Slovenka. Meni ne moreš nič fuflat, ne o slovenskem zdravstvu, ne o avstrijskem. Pa o tem, kako se kje dela, tudi ne. Jaz vem, kako se dela v Avstriji v zdravstvu.[/quote]

Moj podpis!
Pa nisem medicinska sestra.Sem bila pa lani kar nekaj časa v bolnišnici.In zato še ne morem reči, da poznam delo medicinske sestre!
Ker sem videla samo delček.Kje so še druge stvari.papirji, sestanki, pa še marsikaj, marsikaj, kar je bolnikom skritega.

No, in medicinka se vedno nima odgovora na svoje vprasanje.
Torej:
Najprej poglej na tej spletni strani katere dokumente vse potrebujes za priznanje svoje izobrazbe. http://www.bmg.gv.at/home/Schwerpunkte/Berufe/Anerkennung/
Nato vse dokumente skopiras, kopije na MO overis in jih das nato sodnemu tolmacu prevest.
Potem imas moznost, mislim da vsak ponedeljek, it na Dunaj na ministrstvo, kjer dobis ( ce imas seveda vse zahtevane dokumente) potrdilo, da je tvoja izobrazba v Avstriji veljavna TAKOJ!

Nato to potrdilo skupaj s CV, Motivationschreiben ( pojma nimam kako se rece po nase) iin kratkim dopisom za katero delo se udinjas, posljes po mailu ustanovam, kjer si zelis delat. Ne pozabi na kaksnakoli priporocila ( tudi s prakse, ali kaksnega prostovoljnega dela).

Delo bos dobila, placa bo dobra… Ampak… pozabi na vse kar si videla v Sloveniji ( koliko se dela, kako se komunicira z zdravniki, s cistilkami, s sodelavci in predvsem s pacienti in njihovimi svojci).
ne cakaj na objavljena prosta delovna mesta.
Na spletu poisci ustanove, ki so ti zanimive in na ” Pflegedienstleitung”- to je nekaksen vodja nege; naslovi svojo ponudbo z prilozenimi samo nujnimi dokumenti ( ce te bodo zaposlili, bos pa morala dokumentacijo dopolnit).
Iz LKH, torej javnih bolnisnic bos dobila odgovor zagotovo. Ce trenutno ne potrebujejo tvojega profila, te obdrzijo v evidenci eno leto.

Tako!

Zelim ti vse lepo!

Ines

zdravo
nima prav nobene zveze z vašim poklicem, a če želi nekdo v Avstriji delati kot razvijalec, bi vam predlagal, da si ogledate http://www.devjobs.at. to je zaposlitveni portal posebej za ljudi, ki želijo delati v IT sektorju.

New Report

Close