Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek rezanje nohtov-psu

rezanje nohtov-psu

Prosim pomagajte. Imam velikega psa, ki živi v stanovanju. Nohti mu rastejo zelo hitro. Ko mu jih porežem, zmeraj kteri zakrvavi. Groza!. Vsi nohti so zelo dolgi, vsaj 13-15 mm morda tudi več.. Ko ga mal porežem, že krvavi. Imam ta prave škarje. Pes je čist u stresu, jaz pa še bolj. Pri veterinarju, pa se psu zmeša, grize, se vrže na hrbet, opleta s tacami, tako, da je veterinar dvignil roke. Star je 10 let. a mi lahko kdo pomaga z nasvetom. Kako psu porezat nohte, brez stresa in krvi. Ne mi nakladat, kolk more tekat po asfaltu, da si bo zbrusila nohte. je star (10 let), ima displazijo kolkov. Hodiva na sprehode zelo počasi brez tekanja. Ima kdo kakšen nasvet? Vsi tisti, ki vam je dolgčas in bi se zgolj izživljali, se speljite. Vsi ostali, resni pasjeljubci, prosim za kakšen nasvet oz. pomoč. Moj pes je del mojga življenja. Pomagajte prosim. Zdej sem mu porezala nekaj nohtkov in je koca čist pokapljana s krvjo, ker sem mu očitno preveč odrezala en nohtek. Ej, vsak nohtek je tudi po rezanju dolg vsaj 1 cm.

Kakšne barve pa so njegovi krempeljčki? Če so črni, potem je res težje. Jaz imam psa, ki ima črne in si tudi ne pusti. Oziroma mu moram, ko gleda stran, pa me hoče za vsakega posebej ugrizniti. Raje mu poreži manj kot več. Če mu porežeš preveč, potem teče kri. Raje mu bolj pogosto, pa manjkrat. Če ima pa svetle, potem pa itak vidiš, oziroma se vidi do kot lahko porežeš.

Pomagajte.Doma imam želvo. Ne vem kako naj ji očistim zobe saj ne mara metine zobne paste?

Poreži sebi nohte do krvi, psa pusti pri miru.

Veterinar naj da psu lahko-delno narkozo in mu postriže nohte.

IDIOT!!!!

Kremplje, se razume !

IDIOT!!!![/quote]

I.D..I…O..T..!!!

Če ima velik pes 13 do 15 mm kremplje, to ni zelo dolgo in moraš zelo zelo previdno rezati – milimeter, pa potem še milimeter, če je treba. Tako boš tudi začutila, kdaj pes začenja umikati tačko in ne boš rezala naprej oz. boš pustila na tisti dolžini.
Druga varianta pa je pri veterinarju pod narkozo.

Kaj pa, če bi mu kremplje spilila? Ja, s posebno pilo, ki se dobi za pasje kremplje? Jaz tudi pri svojem le na tak način lahko skrajšam. Je sicer kar dolgotrajen proces, vendar vedno uspe in tako kuža čuti manj stresa, kot tudi ti.

enostavno večkrat po malo mu poreži. mu jih boš pač večkrat porezala. pri našem je tudi cel kristus za rezanje. to je cela procedura. si jih zbrusi na zadnjih, sprednje je pa treba vedno malo porezat še. na začetku jih nismo, pa mu je noht počil. to je bil šele kristus…

Kot je napisala zgoraj- večkrat pa po malo.
Ker daljše nohte kot ima pes- daljši je živec.
Nohte mu krajšaj vsaj 1x tedensko po malo, boste že prišli na pravo dolžino počasi…
Psa boli če mu živec prerežeš, mene je kr streslo ko sem to prebrala 🙁

Moja ima na srečo bele-prozorne nohte, pa vidim do kam lahko režem….
Ali pa, kot je napisala zgoraj- z pilico, sej lahko tud kako za ljudi kupiš ki je trda, ker za pse je itak vse dražje….

https://www.youtube.com/watch?v=7cq5X8aV95E

Ja res groza. Dej mi roke, z macolo bodo tudi tvoje roke krvavele.

Ne bom ti o nasvetih, ampak, tudi žival si zaslužui dostojnost, ne da jo ti do krvi prepričaš, da je tako prav. In še to očitno preveč! Pa še veterinar je dvignil roke. Ja ni kaj, pes je kriv, ker je prestar. Eni niste gladki, ker se vam to zdi normalno. Sem šla pogledati svoje nohte, niso predolgi.

Če ima žival težave, je kirurška varianta, ampak ti praviš, da je veterinar dvignil roke in potem ti psu režeš do krvi? Mislim, da bo bolje, ko bo šel kuža “počivati”. Če je dvignil roke še veterinar.

https://www.youtube.com/watch?v=7cq5X8aV95E

Nobena narkoza ni koristna in ne more veterinar dati psu narkoze vsaka dva meseca, da mu postriže kremplje.

Ja res groza. Dej mi roke, z macolo bodo tudi tvoje roke krvavele.

Ne bom ti o nasvetih, ampak, tudi žival si zaslužui dostojnost, ne da jo ti do krvi prepričaš, da je tako prav. In še to očitno preveč! Pa še veterinar je dvignil roke. Ja ni kaj, pes je kriv, ker je prestar. Eni niste gladki, ker se vam to zdi normalno. Sem šla pogledati svoje nohte, niso predolgi.

Če ima žival težave, je kirurška varianta, ampak ti praviš, da je veterinar dvignil roke in potem ti psu režeš do krvi? Mislim, da bo bolje, ko bo šel kuža “počivati”. Če je dvignil roke še veterinar.[/quote]

A ti bi psa ubila zaradi predolgih krempljev? Veš kaj, mislim, da je čas, da greš ti POČIVAT !

ja tud jast mam psa in imam podobne probleme. Vsi tisti, ki tu gor modrujete, ste strašno pametni, ali imate psa? Pri psih je podobno, kot pri otrocih. Vsak pes je zgodba zase in vsak pes ima svojo zgodovino, enako njegov lastnik. Idealnega stanja na vseh področjih NI. Tako je to. Tisti, ki imamo pse, že vemo. Najbolj čudno pa je, kok je enim dolgčas in se kr oglašajo ne teme, o katerih nimajo pojma, razen v teoriji, praksa pa je čist neki druzga.

***************************************** https://www.youtube.com/watch?v=GAdIV2KHMPA Carpe Diem *************************************************

Moj ima tudi vedno predolge, zato, ker jih preprosto ne upam odrezat preveč. To mi je najhujša nočna mora. Na srečo je majhen in ga pač primem mal bolj na trdo, če je treba.

New Report

Close