Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Moj pes je ugriznil 1 leto starega otroka

Moj pes je ugriznil 1 leto starega otroka

Pač prišli so kolegi k nam na obisk z otrokom, ki je bil star eno leto in je pred kratkim shodil. Mi pa imamo malega psa. Otroku je bil pač pes zanimiv in ga je najprej božal, potem pa ga je po vsej verjetnosti malo bolj grobo prijel ali celo pocukal in valda je pes popi*dil ter otroka ugriznil. Jaz sem jim že pred tem povedala, naj bodo pri psu previdni. Potem otrok v jok. Na srečo ga pes ni do krvi ugriznil. Mati otroka pa mi je očitala, češ kako imam agresivnega psa in da če bi otroka ugriznil do krvi, bi me brez premisleka prijavila. Zdaj pa me zanima, kdo je tu kriv? Ali jaz lastnica psa, ki sem jih opozorila, naj bodo pri psu previdni? Ali mati, ki je otroku dopustila, kljub opozorilu, da boža našega psa?

Dobra provokacija….

Če bi bila jaz na mestu staršev, bi te tožila, ker nisi dala psu nagobčnika v prisotnosti majhnega otroka.

nova
Uredništvo priporoča

Ti kot lastnica psa.

Zdaj veš, da tvoj pes ni za majhne otroke in se jim izogibaj. Pa upam, da si psa primerno kaznovala, ker je prehitro reagiral in to ni dobro – naslednjič bo še hitreje, če ne že kar preventivno, še preden mu bo kak otrok sploh karkoli naredil.
Oni pa zdaj vidijo, da njihov otrok ni za pse in naj otroka naučijo obnašanja do psov, da ne bo drugič ob pol face. Jaz, če vidim, da otrok ne zna biti normalen do psa, se lepo odmaknem, ker res ne vem, zakaj bi ga kdorkoli gnjavil. Pes si tudi zasluži primeren odnos.

Nekateri starši svoje otroke res lepo naučijo, da najprej vprašajo, ali lahko pobožajo psa, in tudi potem se dobro vidi, da dejansko znajo, ker pustijo, da jih pes najprej povoha in nimajo strahu pred njim. In vse z občutkom. Imaš pa take, ki ga začnejo cukat in vleči za rep … moj sicer ne odreagira, ampak to ne pomeni, da dobro prenaša.

Po mojem mnenju nisi kriva, saj si mater pred tem opozorila. Če ni sposobna otroka držat proč, naj bo tiho. Bi bila pa jaz naslednjič toliko previdna, da bi kljub opozorilu s tvoje strani psa umaknila v drug prostor. Bolje preprečiti kot zdraviti.

Pri nas je glupa zakonodaja in si ti kriva. Tudi če pes ugrizne ponoči vlomilca, ki vam vlomi v hišo, si ti kriv. Noro, a tako je pri nas. zato je pes tudi odgovornost.
Naj ti povem primer pri nas: otroci so šli v pesjak h kužatu, ki je v celoti zagrajen. Z njimi je bil tudi tuj otrok. Mi nismo sploh vedeli, da so šli k psu, to so se otroci sami spomnili. Pes je bil vedno toleranten do drugih otrok, nikoli ni pokazal čekanov . Tisti dan pa ga je nekaj popadlo in je otroka ugriznil, tako da so ga peljali šivati. Tožili so nas, k sreči je bil pes zavarovan in je zavarovalnica krila. Govorim o znesku 6000 EUR.

Kljub temu, da je mati dovolila, da otrok boža psa, bi ti morala to prepovedati, oz. psa umakniti, da otrok nima do njega dostopa. In ja, kriva si ti, ker si lastnica psa in si zanj odgovorna.

Menim, da je krivda na strani obeh.
Vi bi morali poskrbeti za varnost z vaše strani, pa čeprav to pomeni, da odstranite psa iz prostora. Če vabite ljudi na obisk, je vaša dolžnost, da poskrbite za varnost vseh gostov. Vedeli ste, da pride enoletni otrok, in moralo bi vam biti jasno, da znajo biti tako majhni otroci precej grobi do živali (seveda nehote).
Po drugi strani bi morali biti starši ves čas zraven otroka, ga učiti, kako naj ravna z živaljo, in ga nadzirati.


Ni res !!! Za psa vedno odgovarja lastnik. Nismo v Ameriki.

Aja, še to. Ti očitno nimaš otrok? Psa dejansko vzemi v roke, ker ste nekje falili pri vzgoji, sploh če misliš imeti svoje otroke, ker do njih ne bo nič drugačen. In če boš imela otroke, to pomeni veliko otroških obiskov. Pes bo pa trpel ali celo moral od hiše.
Zdaj imaš še čas, da ga naučiš ubogat tebe in tega, da se ne vrti vse vesolje okrog njega. Torej da mora včasih vseeno malo potrpet. Mojemu res do zdaj nikoli še na kraj pameti ni padlo, da bi človeku sploh zobe pokazal ali zarenčal nanj, ker enostavno NE SME. Ni dovoljeno. Ni sploh govora o tem, pa je lahko stokrat pes in kaj jaz vem kaj še vse. Pa se še tako ne morem stoprocentno zanesti nanj.

Ne eni ne drugi niste zgled pameti, jaz tako majhnega tujega otroka in psa, ki ni navajen majhnih otrok, sploh ne bi imela skupaj v istem prostoru.

Razen če imaš otroka v naročju in ga držiš za vse štiri tačke, mu težko preprečiš (dopovedat mu pa sploh ne moreš), da bo prišel do psa, če do njega hoče priti. Takoj ko obrneš glavo stran ali popustiš prijem, se dete odpravi k velikemu živemu pliškotu. In tudi ne šteka, da NI pliško.

V glavnem, poskusite se ne skregat, potem se pa ali dobivajte zunaj, kjer je pes na vrvici, otrok pa v vozičku, ali pri njih doma, kjer je okolje prilagojeno otroku in psu ni treba priti zraven, ali pa dajte psa v del stanovanja, kamo otrok ne more (ne ne sme, ker to ne deluje, kamor fizično ne more). Dete bo kmalu zraslo in prišlo k pameti, kakšno leto boste morali pa še potrpeti, če hočete biti skupaj.

Mimogrede, zakaj bi bila pa kriva samo mati? A oče je opravilno nesposoben?

Pri meni gre psica na balkon, ko so obiski!
Dokler ne bo izšolana u piko, bo tako in nič drugače!
Pa še takrat bom dovolil stik samo jaz, ki najbolje poznam svojo žival!

NE RABIM POTRDILA, DA SEM NEUMEN, IMAM POTRDILO O DRŽAVLJANSTVU!


se strinjam, da je treba biti pri psih pazljiv in spoštljiv, četudi so majhni psi…
jaz pa imam eno drugo izkušnjo – zadnjič v parku pride k meni en manjši pes okoli mene, sicer lustkan in vse, nimam nič proti psom, samo psov sploh ki jih ne poznam ne božam, še najmanj po gobčku…in lastnik psa me je malodane čudno gledal in imel za nsprtonico psov, ker pač nisem njegovega psa po gobčku pobožala ko je prišel do mene , ker da je to prav in da bi se morala tako obnašati in pozdraviti psa, ki je prišel do mene…
res eni lastniki so tudi s tem posiljevanjem čudni…in ne razumejo,da če tujega psa ne božam ker ga ne poznam, in ga spoštujem, še ne pomeni, da imam kaj proti psu… še najbolj mi gre pa na živce, ko začno sam je majhen tak cartkan mali prijazen, nič ne bo naredil kar malo ga pobožajte… in evo tudi tak mali kuža se postavi zase, če mu to ne zapaše…čeprav nekateri lastniki so kar mnenja, da pa psu mora božanje s strani vseh neznancev pasati… jaz žal so tudi taki med lastniki…

To je pa tudi brez veze. Zdaj ji preprečuješ možnost socializacije, pa je verjetno ravno toliko stara, da je najugodnejši čas za to. Zdaj jo pravzaprav učiš, da ko pridejo ljudje, mora ona stran, in to ji bo ostalo. Mene popolnoma nič ne moti, če pridem na obisk in me nadleguje njihov pasji mladič, če ga potem umirijo in vzgajajo. Pes se tako navadi sobivanja s tujimi ljudmi, tvojemu bo pa ta šola manjkala.

spominja, da je vedno kriva žival ali njen lastnik., četudi ga otrok sprovocira, pocuka, prst porine v oko , stisne za jajčka.. In ta mati ne zna vzgajati svojega otroka ..Ko je videla psa v hiši, bi morala otroka opozarjati, učiti ga, da kužka lahko samo poboža, pa še to ne.. lastnico pa vprašati, koliko se psu otrok lahko približa..Ko ugrizne, takrat pa buuuum. tožba in denar…toži, da bo dobil kaj denarja…Fuuuuuj!

Da meni reče, da bi me tožila, jo nemudoma vržem iz bajte. Pa nobenega vstopa več.

natančno tako. Podpis

Obiski pa taki! Pride na obisk,potem bi te pa še tožil? Kljub tvojim opozorilom? Kuža se je samo branil,ker otroci so nehote grobi do živali.

Obe sta krivi.
Ti bi mogla psa umaknit. Vsi lastniki živali vemo, da lahko reagirajo instinktivno in zato, psu ne bi smela dovolit blizu.
Ta mati, ki mi je zoprna že v napisanem, je pa tudi ena velika čuka, da pušča tako otroka k psu…

…še dobro da ni blo huje.
Poznam primer ko je otroka ugriznil pes v obraz in to tako, da so bile potrebne plastične operacije.
In to domač pes, ki je reagiral čist instinktivno, ko je otrok po nesreči stopil na taco.

Če dotična mamica ni vajena psov, bo bolj težko vzgajala.

Mojemu psu ne more nihče prsta rinit v oko, ker je vedno pod nadzorom.

Zakaj pa se otrok ne umakne in pusti ostala živa bitja na miru???? A je pes božal otroke al je otrok gnjavil ubogega psa????

Tudi moj pes je ugriznil otroka na obisku. Ni moj problem. Prišli so v našo hišo, obveščeni so bili o tem, da pes otrok ne mara in da naj se ga otrok ne dotika, pa pač niso upoštevali navodil. In zakaj bi jaz v lastni hiši morala umikati svojega psa, da ne bo ugriznil tujega froca???

To je pa tudi brez veze. Zdaj ji preprečuješ možnost socializacije, pa je verjetno ravno toliko stara, da je najugodnejši čas za to. Zdaj jo pravzaprav učiš, da ko pridejo ljudje, mora ona stran, in to ji bo ostalo. Mene popolnoma nič ne moti, če pridem na obisk in me nadleguje njihov pasji mladič, če ga potem umirijo in vzgajajo. Pes se tako navadi sobivanja s tujimi ljudmi, tvojemu bo pa ta šola manjkala.[/quote]
Ja, bil sem neroden. Ko pridejo domači, ki jih že pozna, je pač zraven. Ti verjetno obvladaš obnašanje psa, jaz tudi in veva kaj in kako. Ko pridejo lastniki “sončkov”, je pač režim nekoliko dugačen.

NE RABIM POTRDILA, DA SEM NEUMEN, IMAM POTRDILO O DRŽAVLJANSTVU!

Jaz tudi nikoli nisem naša dva psa stran odvlekla, ko so prišli obiski. Ker pes lahko to vzame, da so obiski nekaj #kar ni o.k. #. Sem jih imela pa ob sebi in če je kakšen otrok želel se igrati ….se skupaj igramo. Po nekaj minutah pa sta itak šla na svoj prostor. Otroci pa itak izgubijo hitro zanimanje, ker jih zanima vse 🙂

To je pa tudi brez veze. Zdaj ji preprečuješ možnost socializacije, pa je verjetno ravno toliko stara, da je najugodnejši čas za to. Zdaj jo pravzaprav učiš, da ko pridejo ljudje, mora ona stran, in to ji bo ostalo. Mene popolnoma nič ne moti, če pridem na obisk in me nadleguje njihov pasji mladič, če ga potem umirijo in vzgajajo. Pes se tako navadi sobivanja s tujimi ljudmi, tvojemu bo pa ta šola manjkala.[/quote]

Pa ja ne boš psa “socializiral”, ko pride na obisk 1 leto star otrok, ki se mu ne da nič dopovedati! Morda so ja primernejši obiski, da psa navajaš ljudi? Scenarij je bil predviden že v štartu.

Jaz bi bila pa raje toliko previdna, da osebe, ki bi me tožila, ne bi nikoli več spustila v svoje stanovanje!!!!

New Report

Close