Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Jahanje konj po vaških cestah

Jahanje konj po vaških cestah

Ali je jahanje konj po vaških (dokaj prometnih) cestah dovoljeno? To me zanima, ker sem doživel neprijetno izkušnjo, ki bi se lahko končala tragično. Skratka, z avtom sem se peljal proti domu in kmalu za nepreglednim ovinkom sem naletel na lastnico konja, ki ga je jahala. Jaz pa priznam, da sem vozil malo nad omejitvijo hitrosti. Skoraj bi se zaleteli. Ona je meni očitala, zakaj tako hitro vozim skozi vas. Jaz pa sem ji hotel očitati, zakaj se s konji sprehaja po vaških cestah, ampak sem se zadržal, ker ne vem ali je to kaznivo ali ni. Torej ali je jahanje konj po vaških cestah dovoljeno ali ni?

Ne po vaških cestah se lahko vozijo SAMO dobri avtomobili nad 40.000 eur. Mater si buksel. Prav je, da te je nadrla. Kaj če bi bil otrok na cesti.

http://www.uradni-list.si/1/content?id=101702

zate bo zanimiv 92. člen

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.
nova
Uredništvo priporoča

Mene pa zanima, zdaj, ko vemo, da lahko, zakaj je treba za psi pobirat kakce, konji pa mirno pofigajo celo cesto, lastniki pa samo odpeketajo dalje.

V bistvu precej reskirajo. Pri nas je takih kar nekaj. Ni problemov, če ni na konju osel. Aja, ker je že toliko govora o pospravljanju za psi. Za konjem še nisem videl nikogar pospravljat.

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain

kako morete primerjat pasji drek s konjskim kakcem!

BRAVO!!!!

Tudi jaz ne.


Kakec, my foot:-))

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain

Ti pa nisi veliko na svežem zraku, ha?

drek je drek

Pobirati bi mogli samo ker je v očeh ljudeh konj več vreden pač spregledajo…človekova hinavščina še pri dreku

Jaz imam pa tako, milo receno, neprijetno izkusnjo.

3 prijatelji smo sprehajali svoje pse, ki so lepo hodili ob nas, ko je prisla mimo majsa skupina jahacev in se je ena od njih s konjem dobesedno zagnala v nas. En konj je pohodil enega psa, na sreco je kopito zdrsnilo ob strani psa navzdol. lastnica se ni niti ozrla, in je mirno odkasala naprej. Drugi jahaci so se pa delali, kot da niso videli, kaj se je zgodilo.

To ni bila jahačica ampak prepotenta babura. Tako, da upam, da ne boš vse metala v isti koš. Ljudje se boste začeli tepsti med seboj. Ker nekdo se bo sprehajal sam, s psom, s konjem na istih poteh in boste drug drugega “pobijali”. Kultura in prilagajanje.

Po cestah lahko jahajo samo s konji, ki imajo na riti prišraufano registrsko tablico.

marija, da mi je dano vedeti kje se bo kaka konjska figa. Takoj poberem. Kakšno gnojilo je to!!!

Ni boljšega.

S pasjim si pa žal ne moreš res ne moreš nikakor pomagati.

Zmotilo me je to, da je konj ” skoraj ” pomendral psa. Konj nikoli ne bo stopil na živo bitje – bo prej jezdeca vrgel iz sedla.

Tudi konji niso več kar so bili. Jih je človek pokvaril, ker jih uči bedarije. Konj kar fajn lahko pomendra živo bitje.

To ni bila jahačica ampak prepotenta babura. Tako, da upam, da ne boš vse metala v isti koš. Ljudje se boste začeli tepsti med seboj. Ker nekdo se bo sprehajal sam, s psom, s konjem na istih poteh in boste drug drugega “pobijali”. Kultura in prilagajanje.[/quote]

Kaksna kultura prilagajanja? Mi smo mirno hodili, ko je ona od zadaj prisla s skupino in konja zagnala v nas. Njena skupina je ostala precej zadaj. Konj je ni poskusal vrzti iz sedla, ampak je sel v psa, ker ga je ona tako gnala. Ne krivim konja. Krivim njo.

Konjskih fig ni treba pobirati, ker bi jih potem morala tudi policija na konjih. Pred par dnevi spet dva policemana na konjih jezdita, pa enemu izpod repa pade konkreten kup, in to na sredo pločnika. Menda ne mislite, da je jahač kaj pobiral…

Pa razčistimo nekaj nejasnosti:
– s konji lahko hodiš vsepovsod tam, kje izrecno ni prepovedano za konje, s tem da v kolikor si udeleženec prometa moraš imeti katerokoli vozniško dovoljenje (CPP) in opravljen preizkus jahač II.
– glede pobiranja konjskih fig, zakonsko sicer ni določeno, veljajo pa lokalni občinski odloki in vem, da v našem mestu moraš pospraviti za svojo živaljo, dočim v naši občini (vaška občina) ne, pa itak ko se konj pokaka, izgine kakec kot kafra (beri ga hitro kdo pobere, ker je odlično gnojilo za zelenjavne vrtove)
– konj nikoli ne pomendra živega bitja razen ko je paničen
-o zaganjanju konja v skupino ljudi sicer za omenjeno situacijo ne vem, lahko samo rečem da, da tisto k “sreči je kopito kao zdrsnilo”, to ni bila sreča pač pa konjeva intuicija, konj namreč ne pohodi kar tako
– sedaj pa še moja izkušnja s psmi, nemalokrat se kak pes, ki je odvezan da se kao prelaufa na travniku, zažene v konja, takih scen imamo konjarji kar veliko, od tega da panični in šokirani konji vržejo jahalca iz sedla, do tega da psa poškodujejo, celo ubijejo (se je že zgodilo), do tega, da nas pasjeljubci zmerjajo z vsemogočim, ker smo ubogega kužeka tako prestrašili, da je revež iz straha napadel
– prosim lepo vse tiste, ki so udeleženci v prometu, da ko vidijo konja na cesti, UPOŠTEVAJO CPP, ker namreč doživljamo razna blinkanja z lučmi, “hupanja”, do skakanje iz avtomovilov in fotkanja, seveda da o “turiranju” ne govorim, ter o vožnji navštric s konjem


Kaj če bi se z živaljo sprehajala po bolj primernih poteh. Ker vi niste nikoli nič krivi.

kakšna je kazen če jahaš po cesti in nimaš opravljenega jahača 2. hvala za odgovor

Šest udarcev z bičem po goli riti.


Ne verjamem! Na vaški cesti ne moreš naleteti na konja/traktor/ otroke/………… . To se dogaja le v mestih!☺☺☺

Ja pa ja de. Konj te do smrti lahko zbrca in tudi drugo žival. Seveda so na you tube videi kako je vse lepo in luštno. Seveda, da žival sprejme tudi drugo žival ali človeka. Logično pa je tudi, da ne sprejme in ubije ali pa poškoduje.

Kmetje ne pobirajo niti dreka za svojimi motornimi konji – traktorji. Pa bi ga po predpisih morali. Oziroma bi morali očistiti gume, preden gredo na javno cesto. Pridejo pa direkt z njive na asfalt, da blato odpada od njih še pol kilometra po cesti.

Dajte ljudje, konje Ne morete primerjati s psi.in tisto da je konj kao psa skoraj pohoduNe verjamem . Pa nikjer ne piše da je treba konjske fige pobirati za konjem.spoznam se na ko je saj ja tam že dolgo,tko da prosim le po ljudje!

Za kazen brez izpita jahač 2. Mislim da je globa 50 €nekaj takega

New Report

Close