Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek vselitveno darilo

vselitveno darilo

Živjo

Svakinja se s svojo družino seli v novo hišo, ki je že skoraj v celoti opremljena. Sedaj smo vabljeni na kosilo, ki bo nekakšna otvoritvena zabava. Kaj naj ji kupiva, razmišljala sva nekako za 100e. Z možem imata precej unikaten in izbran okus, tako da kakšne stenske ure, slike in podobno odpade, ravno tako imata vse v kuhinji, saj se selita iz starega stanovanja, torej odpadejo šalčke, kozarci, krožniki,…. Bon ali denar mi pa tudi ne diši. Razmišljala sem o res lepem okvirju iz rogaške naprimer in pa košari povsem uporabnih gospodinskih stvari od peki papirja, do wc račke, gela za tuširanje,… A bi bilo to totalno čudno? A ima kdo totalno kul idejo kaj podariti? Kaj ste vi dobivali če ste imeli podobno zabavo?

Hvala

Tale ideja s košaro praktičnih gospodinjskih stvari je meni zelo fajn.

Ne vem no, peki papirja in wc račke si res ne bi želela dobit za darilo. Pa nimam ne vem kako izbranega okusa.

Sicer nisem nikoli delala kakega cirkusa iz vselitve, bi pa recimo bila vesela za darilo kakšne lepe, mogoče malo bolj posebne lončnice. Ali pa par buteljk kakega dobrega vina (je hitro 100 evrov), mogoče cela noga pršuta na stojalu, če bodo zdaj ob vselitvi imeli več obiskov…
Lahko kupiš pa kakšen ležalnik za izležavanje na vrtu (čeprav je najbrž to v tem času malo težje dobit) ali kaj podobnega za na vrt, mogoče kakšno zanimivo lučko za okrasitev vrta?
Moja prijateljica je enkrat sama namignila, da bi imela vrtnega palčka (pa ima zelo izbran okus in nobel hišo za dol past) in se mi zdi, da ji je bilo to najljubše darilo, ki ga je v 30 letih dobila od mene.

Ja takim, ki imajo prefinjen okus je res težko kaj kupiti. Na idejo o darilni košari si že prišla, tvoja je čisto okej, pa naj bo malo heca za zraven, ali pa se odloči za kakšno eko linijo čistil, da bo bolj nobel. Lahko spakiraš vse – za kuhinjo, šipe, wc, nego pohištva, kake specialne krpice…
Druga varianta je košara delikates – kupiš kakšno dražjo penino, kakšne francoske paštete in sire, lahko večji kos pršuta, večji kos kvalitetnega parmezana..kozarček kaviarja ali česa podobnega … kar pač jedo, če so bolj na zdravo hrano pa vzameš v tej smeri – mešanice stročnic, kake bio čaje, domače sokove..

Ena varianta je tudi cela noga pršuta pa kavalet (stojalo za rezat) zraven.

Jaz pa wc račke in peki papirja ne bi želela dobiti v isti košari 🙂

Ker?

a točno 100 evrčkov je meja?? bom probal! braunov elektronski termometer za v uho. 60 eur. komplet zato in belo penino ko sta po dve skupi in čoklada za otroke.

kakšen dober kakovosten nož al komplet. VOK,

kakšen dober GSM! TABLCO ZA OTROKE!! tablca je ta tanki računalnik, ki je kot gsm. sam večji. mogoče data, kaj več denarja pa kupita 2x kolesa za otorke. rablejna sicer, specialized. v celju je trgovina in MB, pa kupita 2x malo rabljena lepa full kakovostna kolesa za otroke!!! en ostane okol 90 eur.

bo kaj od tega uredu??????????

Samo ne mandarin, oreščkov in medu. Mora bit vsaj čokolada, pa magari iz Hoferja.

Kaj pa kakšno drevo za na vrt posadit, meni wC račke ne potegnejo 🙂

kupite slovensko zastavo- večina družin je nima

Če hiše še niste videli potem je malo težko kupovati dekor. Če pa ste pri njih že bili in je zdaj samo kao uradna otvoritev pa ti predlagam: lepe brisače v barvi ki se podajo kopalnici, ali okrasni povštri ki se podajo k sedežni, namizni prt (kvaliteten je takoj 80-100 eur), kako večjo zeleno lončnico za v dnevno sobo ali velik paket cistil in krpic ali paket sira, suhomesnatih izdelkov, gobic ter vložene zelenjave.

Hvala za super idejo o košarici. Tudi sama v kratkem pričakujem povabilo na “vselitveno” zabavo.

________ Flectere si nequeo superos, Acheronta movebo.

Ha, ha, ha. Ukradeno iz druge teme.
Jaz bi najraje dobila košaro izbranih jedi.

Jaz običajno nesem kakšno lončnico, ali pa komplet sobnih copat.

Jaz sem od večine sosed na vasi dobila vino, zavito v kuhinjsko krpo. Če bi šla kam, bi razmišljala v tej smeri. Pletena košara, buteljka, pršut ali kaki izbrani siri, pa kuhinjske krpe res dobre kvalitete

jaz sem dala gasilni aparat s pripisom, da ga vsaj ne bi rabili nikoli uporabit. Oz. sem dala dva aparata, z enim smo imeli takoj demonstracijo njunim otrokom, kako se ga uporabi. Starša sta bila navdušena, ker so na veliko keširali opremo hiše in jim gasilni aparat niti na misel ni padel.

Gasilni aparat je pa ful odbita ideja. Jo bomo kdaj uporabili, hvala.

Par sladkih idej za darila … http://www.mojacokolada.si/58-darila-darilni-program

New Report

Close