Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek pravnomočni sklep o dedovanju- dvig denarja

pravnomočni sklep o dedovanju- dvig denarja

Lepo prosim za pomoč tiste, ki vam je poznano, kakšen je postopek.
Po pokojnem očetu imam pravnomočni sklep o dedovanju, po katerem mi pripada polovica denarja z računa pokojnega (druga polovica denarja z računa je bratova). Oče je imel račun odprt pri NLB.

1. Ali denar lahko dvignem v kateri koli enoti NLB (npr. moji matični izpostavi, ker sem tudi sama komitentka NLB, a imam drugo matično enoto) ali moram iti točno v izpostavo NLBja, ki je bila očetova matična enota?
2. Ali morava z bratom skupaj stopiti na banko?
3. Ali je pravnomočni sklep o dedovanju listina, ki si jo bo banka zadržala (sodišče mi jo je izdalo le v 1 izvodu) ali si bodo naredili kopijo? Kopira tudi del sklepa o dedovanju, ki se nanaša na druge dediče in njihovo dedičšino, ki ni moja? Ali je banka že predhodno prejela tudi sklep o dedovanju?
4. Ali banka naredi kakšen obračun po računu, ker meni je poznan le približen okviren znesek?

Hvala, l.p.Eva

sem mesec dni nazaj urejal isto, tako da

1. da
2. ne
3. skopirali bodo, če ne boš imela kopije
4. ne

Očetov račun bosta najbrž zaprla, zato morata na očetovo matično enoto. SKlep o dedovanju si bo banka samo skopirala, original dobiš nazaj. S strani sodišča banka ni obveščena o dedovanju. Na sklepu pa točno piše, kakšno je stanje na računu, in to stanje se bo razdelilo med vaju z bratom. BAnka si odšteje samo stroške zaprtja računa. Fajn je, da gresta z bratom skupaj in račun zapreta, vendar misli, da greš lahko tudi sama po svoj delež.


ni res


ni res, nobenih stroškov nisem imel

Lahko urediš kjerkoli, ni nujno da gresta oba dediča skupaj v banko – je pa morda najbolj enostavno.
Ampak res ni važno – lahko pride brat kasneje.
Banka ne dobi sklepa pred tvojim prihodom in ga niti ne potrebuje.
Obvestilo o smrti sicer dobi prej, ampak sklepa pa ne.
Seveda se obračunajo obresti do dneva ukinitve in ne glede na to, da ne veš koliko je točen znesek – to se vse obračuna pač.
Original sklepa seveda dobiš nazaj.

Na NLBju so stroški obdelave sklepa, če se ne motim cca 16 EUR. Banka sklep že dobi po navadi prej, ni pa nujno, vendar si na tvojo kopijo označijo, da je bilo izplačilo opravljeno in si to kopirajo. Zaželjeno je, da sta skupaj, ni pa nujno. stroška zapiranja ni.


ni res


ni res, nobenih stroškov nisem imel[/quote]

Prejšnji teden sem na NLB plačala 4,5 eur za zaprtje računa po sklepu o dedovanju. Točno to besedilo je bilo na potrdilu. Ne bi pa bila presenečena, če morda v kakšni poslovalnici tega ne zaračunajo. Jaz sem bila v centu Ljubljane.


ni res


ni res, nobenih stroškov nisem imel[/quote]

Prejšnji teden sem na NLB plačala 4,5 eur za zaprtje računa po sklepu o dedovanju. Točno to besedilo je bilo na potrdilu. Ne bi pa bila presenečena, če morda v kakšni poslovalnici tega ne zaračunajo. Jaz sem bila v centu Ljubljane.[/quote]

očitno nategujejo. jaz sem jo vmes vprašal, koliko bo stalo zaprtje računa in je rekla, da zaprtje ne stane nič.

Jaz nisem nič dvigovala denarja, so meni in drugemu dediču kar lepo sami nakazali kar nama je kot dedičema pripadalo.

V čem je dodana vrednost tega zadnjega zapisa? Ne odgovori na nobenega od vprašanj avtorice, niti ne na dileme, ki jih izpostavljajo ostali pisci. Kar drži rek, da če ne znaš ali nočeš pomagati, je res za vse najbolje, da si tiho.

New Report

Close