Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ZIMSKA OPREMA – vozila

ZIMSKA OPREMA – vozila

Od jutr dalje – zimske gume, pa ketne, pa ni da ni………… zunaj pa 15 stopinj!

In Policija že preverja. ZAKON JE ZAKON!

Če je kdo pri nas nor, ……………….je nor tisti, ki upošteva Zakone! :-))))))

Vsi, ki se držijo datumov ……… ne glede na to, če pogledaš samo skozi okno………

OOOOOO BOG NAM POMAGAJ!!

V Avstriji je obvezna zimska oprema ze 2 tedna…

nova
Uredništvo priporoča

Ne zavajaj. Od jutri dalje je obvezna zimska oprema, kar pa niso nujno zimske gume. Če imaš zimske gume z manj kot 3 mm profila, nimaš zimske opreme. Če pa imaš letne gume s profilom vsaj 3 mm in v priboru snežne verige, imaš zimsko opremo.

Ne zavajaj. Od jutri dalje je obvezna zimska oprema, kar pa niso nujno zimske gume. Če imaš zimske gume z manj kot 3 mm profila, nimaš zimske opreme. Če pa imaš letne gume s profilom vsaj 3 mm in v priboru snežne verige, imaš zimsko opremo.[/quote]

Točno to.
Jaz jutri postavim verige v prtljažnik, pa je urejeno.

Ne zavajaj. Od jutri dalje je obvezna zimska oprema, kar pa niso nujno zimske gume. Če imaš zimske gume z manj kot 3 mm profila, nimaš zimske opreme. Če pa imaš letne gume s profilom vsaj 3 mm in v priboru snežne verige, imaš zimsko opremo.[/quote]

Točno to.
Jaz jutri postavim verige v prtljažnik, pa je urejeno.[/quote]

Pa 15. marca ven vzet, pa letne gume gor ———— ker je konec zime :-)))))

Čeprav bo še pol metra snega!!

KOK STE SLOVENCLNI – Z NAŠO TOP BARCO PAMETNI -))))!

V RESNICI ME JE SRAM, DA ŽIVIM MED VAMI! GOVEDO!

Točno to.
Jaz jutri postavim verige v prtljažnik, pa je urejeno.[/quote]

Pa 15. marca ven vzet, pa letne gume gor ———— ker je konec zime :-)))))

Čeprav bo še pol metra snega!!

KOK STE SLOVENCLNI – Z NAŠO TOP BARCO PAMETNI -))))!

V RESNICI ME JE SRAM, DA ŽIVIM MED VAMI! GOVEDO![/quote]

Letne gume so lahko skozi gor. Zakaj bi jih dol pa gor dajal? Pa tudi verige so lahko skozi v prtljažniku. Jaz ne delam nobenih ceremonij.

Točno to.
Jaz jutri postavim verige v prtljažnik, pa je urejeno.[/quote]

Pa 15. marca ven vzet, pa letne gume gor ———— ker je konec zime :-)))))

Čeprav bo še pol metra snega!!

KOK STE SLOVENCLNI – Z NAŠO TOP BARCO PAMETNI -))))!

To sezono smo ze imeli po jutrih minus, tudi sneg po nasih hribih je ze bil …. zimske gume pa dajem dol sredi aprila.., pa ceprav sem dozivela ze tudi sneg po prvomajskih praznikih..
Z zimskimi gumami se vozim zaradi varnosti in ne zaradi predpisov.

V RESNICI ME JE SRAM, DA ŽIVIM MED VAMI! GOVEDO![/quote]

Točno to.
Jaz jutri postavim verige v prtljažnik, pa je urejeno.[/quote]

Pa 15. marca ven vzet, pa letne gume gor ———— ker je konec zime :-)))))

Čeprav bo še pol metra snega!!

KOK STE SLOVENCLNI – Z NAŠO TOP BARCO PAMETNI -))))!

V RESNICI ME JE SRAM, DA ŽIVIM MED VAMI! GOVEDO![/quote]

To sezono smo ze imeli po jutrih minus, tudi sneg po nasih hribih je ze bil …. zimske gume pa dajem dol sredi aprila.., pa ceprav sem dozivela ze tudi sneg po prvomajskih praznikih..
Z zimskimi gumami se vozim zaradi varnosti in ne zaradi predpisov.

……angel v človeški podobi :-))))

Ne, samo smucam in do smucisc je zelo pogosto cesta posteno zasnezena…

Pa sploh ves, da po AC z verigami ne smes peljati vec kot 50 km/h? In pelji z njimi 100+ km…

Ne, samo smucam in do smucisc je zelo pogosto cesta posteno zasnezena…

Pa sploh ves, da po AC z verigami ne smes peljati vec kot 50 km/h? In pelji z njimi 100+ km…[/quote]

Kje boš pa smučala letos? Na vodi?

Govorimo od datumih! Jea, jutri, čeprav je 15 stopinj imejmo zimske gume ali pa ketne.

Če ne bo kazen, ahahaha…….. !!

Točno to.
Jaz jutri postavim verige v prtljažnik, pa je urejeno.[/quote]

Pa 15. marca ven vzet, pa letne gume gor ———— ker je konec zime :-)))))

Čeprav bo še pol metra snega!!

KOK STE SLOVENCLNI – Z NAŠO TOP BARCO PAMETNI -))))!

V RESNICI ME JE SRAM, DA ŽIVIM MED VAMI! GOVEDO![/quote]

Kaj te pravzaprav muči?

Pri teh temperaturah res ne vem zakaj bi montiral zimske… Ko bo pa padel sneg ali se bo ohladilo imam eno uro dela v garaži, da zamenjam kolesa.
In pri tem naj bi bil nek problem če te prav razumem?

Pa 15. marca ven vzet, pa letne gume gor ———— ker je konec zime :-)))))

Čeprav bo še pol metra snega!!

KOK STE SLOVENCLNI – Z NAŠO TOP BARCO PAMETNI -))))!

V RESNICI ME JE SRAM, DA ŽIVIM MED VAMI! GOVEDO![/quote]

Kaj te pravzaprav muči?

Pri teh temperaturah res ne vem zakaj bi montiral zimske… Ko bo pa padel sneg ali se bo ohladilo imam eno uro dela v garaži, da zamenjam kolesa.
In pri tem naj bi bil nek problem če te prav razumem?[/quote]

Neeee, Robi! Jaz nič ne težim in vse mi je jasno!

Samo Policiji ni IN Barci. Ker je po Zakonu, da moraš imet gume zimske od 15. novembra naprej!
Ker včasih so bile zime tak čas! Danes pa 15 stopinj!! Če nimaš zimskih gum /zaradi datuma, ki je Zakon!!) te lahko ocurijo za par 100 evrov!!

Pa snameš lahko zimske gume 15. marca…….. ni važno, če je 1 meter snega >:-))))

ŠTEKAŠ?

Joj, paničarite s temi zimskimi gumami, 15. novembrom, Zakonom in kaznimi!

Letne gume imaš lahko vse leto gor. Noben Zakon te ne sili, da jih daš dol. Samo profil gum mora biti zadosten, in za cca. 20 EUR si nabaviš ketne, ki jih pač prevažaš v prtljažniku. S tem si zadovoljil Zakon, policijo in Barco. Če imaš premalo profila ali si brez keten in te ustavijo policaji, plačaš kazen 40 EUR. Če pa je zaradi prekrška onemogočen promet, plačaš kazen 500 EUR in dobiš 5 kazenskih točk.

Po lastni želji ali presoji lahko daš gor zimske gume, pa če je sneg ali ne, če smo 15. novembra, 18. avgusta ali 1. aprila. Nekateri pač dajo gor zimske gume 15. novembra, da imajo avto pripravljen za na sneg za 15. januarja, če sploh bo, ker tako želijo ali ker mislijo, da delajo po predpisih. Važno, da zaradi tega mirno spijo. Vendar, če te zimske gume nimajo zadostnega profila na dan, ko jih bodo policaji ustavili in izmerili profil, bodo ravno tako plačali 40 EUR kazni. Poleg tega, če imajo stare zimske gume, jim te nič ne pripomorejo k varnosti na cesti.

Ne mešat zimske opreme z zimskimi gumami, ker to ni isto. Kaj je zimska oprema?

LE GLEJTE DA BO VSE PO ZAKONU NA VSAKEM PODROĆJU.
čE NE, PRIDE URADNA OSEBA IN VAM NAPIŠE UPN PLAČILNI NALOG IN KAZENSKE TOČKE.
Ta DRŽAVA JE DRŽAVE STRAHOVLADE IN DRŽAVNEGA TERORJA. zDRUŽUJE OBOJE V ENEM-OBVLADOVANJE IN NADZOR NAD ČREDO DRŽAVLJANOV IN LUPI DENAR OD NJIH.

ker se, tako tresete za tiste par evrov za neke poceni zimske gume! ker vam je tak ovseeno za varnost a ne! a menite da policist sme preverit vaše znanje ali ne znanaje o uporabi zimskih vergi??? ha?? a bo vaša žena, punca, bejba to znala naredit?? ha ha ha ha
kva komplicirate za tiste najcenej nalite sva gume gor dat pa je. še centirah ji ne rabte. kva jokate. jaz dam za 1 gumo, samo golo gumo črno kuglo 130 evrov!!!!!! torej x4 plus centriranje 4x plus premontaža. pa si izračunajte sedaj.!!!! imam pa malu bolj orng avto, ki ga rabim nujno.

Kaj te pravzaprav muči?

Pri teh temperaturah res ne vem zakaj bi montiral zimske… Ko bo pa padel sneg ali se bo ohladilo imam eno uro dela v garaži, da zamenjam kolesa.
In pri tem naj bi bil nek problem če te prav razumem?[/quote]

Neeee, Robi! Jaz nič ne težim in vse mi je jasno!

Samo Policiji ni IN Barci. Ker je po Zakonu, da moraš imet gume zimske od 15. novembra naprej!
Ker včasih so bile zime tak čas! Danes pa 15 stopinj!! Če nimaš zimskih gum /zaradi datuma, ki je Zakon!!) te lahko ocurijo za par 100 evrov!!

Pa snameš lahko zimske gume 15. marca…….. ni važno, če je 1 meter snega >:-))))

ŠTEKAŠ?[/quote]

Od 15.11.je obvezna zimska oprema in ne zimske gume!
Torej lahko imas letne gume+verige ALI zimske gume.

In ce ves, da bos v vsakem primeru prek zime potreboval zimske gume, pac zamenjas ze zdaj, ce pa se vozis manj in samo po suhi cesti tudi prek zime, ac vrzes verige v prtljaznik in je problem resen.

Verige niso zastonj.

Res niso. So pa nujne v resnih sneženih situacijah.

Res niso. So pa nujne v resnih sneženih situacijah.[/quote]

Ni pa nujno, da se takrat vozim z avtom.

New Report

Close