Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali bi hodili na Hrvaško na morje, če bi bila hrvaščina povsem nerazumljiva?

Ali bi hodili na Hrvaško na morje, če bi bila hrvaščina povsem nerazumljiva?

Ali bi hodili na Hrvaško na morje, če bi bil hrvaški jezik tako drugačen od slovenskega kot je madžarski jezik drugačen od slovenskega in po možnosti še v kakšni drugi pisavi (npr. indijski ali kitajski) in ga ne bi čisto nič razumeli?

zakaj pa ne, sej folk hod povsod po svetu tud če ne pozna al pa ne razume uradnih jezikov destinacij.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Da, bi, ker ne hodim na morje na Hrvaško zaradi Hrvatov in hrvaščine, ampak zaradi morja in bližine Slovenije.

Poanta je v tem, da me čudi, da vsi navalijo samo na Hrvaško, medtem ko je tudi v drugih državah morje, npr. v Italiji, Franciji, Španiji, Grčiji, Črni Gori, Albaniji,…

Hodim zarad bližine, poleg tega mi je Dalmacija lepa, za tist odklop na ležalniku s knjigo v roki ne potrebujem ne vem kakega znanja jezika in animacije poleg.

Meni bi bilo to še boljše, ker potem ne bi imeli te glupe jugoslovanske in bratomorne vojne za sabo.

Bi bilo verjetno celo lepše. 🙂

Pa kaj avtor ti hodiš samo po državah kjer ti je jezik razumljiv? oz. sličen s slovenščino?
Ne hodim na Hrvaško-več! Pa tudi nisem hodila tja zaradi jezika, če bi se bala tega bi zagotovo ostala na slovenski obali kot pa bi šla tja. Če si tako ozkogled še okoli ostalih stvari upam da ti pokne mehurček v katerem živiš!

Na hrvaško hodim zaradi bljižine in lepe narave jezik ni pomemben tako da moj odgovor je ja.

Seveda bi. Zakaj pa ne? Zaradi jezika? Ne hodim tja,ker mi je jezik razumljiv.. Hodim, ker mi je morje všeč, ker je blizu in tudi ceneje.

ni šans, da bi šel tja pa če govorijo slovensko
eni se ne prodamo

* * * Nikoli nad nikomer ne obupaj. Čudeži se dogajajo vsak dan. H. Jackson Brown Jr. http://www.publishwall.si/lelj

Saj poleg Hrvaške hodimo še marsikam, kjer so jeziki “popolnoma nerazumljivi”, pa kaj? Vedno “imaš pri roki” angleščino, a ne? Sploh ne razumem takih vprašanj.

ni šans da prideš v treh urah do tako lepega morja kot je hrvaško … poleti smo samo na hrvaškem, drugač pa gremo še marsikam drugam … videla že ogromno morij in obmorskih krajev, pa se vedno znova vračam na hrvaško morje … o drugi ponudbi na hrvaškem bi se pa dalo debatirat …

Kot so ti že predhodnice odgovorile, blizu je. Kako prideš do španske obale v eni uri?!

hja, sem sla za 2 leti ziveti v drzavo, kjer mi je lokalni jezik popolnoma tuj, pa ni problemov 🙂 se raje imam to, mi ni treba pasivno poslusati pogovorov neznancev.. vecina populacije pa tako ali tako tekoce govori tudi anglesko

na balkanu me dejansko moti, da razumem 70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, govoriti pa mogoce 5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} (sem mlajsa generacija, brez nekega stika z jezikom, razen par dni dopusta tam na vsake par let)… ker odgovarjati po hrvasko/srbsko… jasno ne znam, potem pa nikoli nisem prepricana ali je boljsa opcija slovenscina ali anglescina…

Vedno se ti posmehujem in zavijam oči ob tvojih neumestnih komentarjih-o že spet ta butelj, ampak po vseh teh letih kar te spremljam edini in prvi komentar da ti lahko rečem kapo dol. Sva že dva!

če res ne znaš jezika, odgovarjaj v angleščini,nemščini,italjanščini. v slovenščini bo težje-v glavnem je ne razumejo.

Ko prideš v Prekmurje, domačine razumeš? Pa je to še vedno Slovenija…

Tam nekje daleč je neki otok, ki “sliši” na ime Nauru, pa se da kar dobro zmeniti. Hrvatarji, me niso nikoli zanimali!

NE RABIM POTRDILA, DA SEM NEUMEN, IMAM POTRDILO O DRŽAVLJANSTVU!

He he, torej ti še nisi prestopil slovenske meje?????
Zapomni pa si, da bi slovenija tebe prodalal takoj!!!!

popolnoma. Samo poslušat jih je treba. Nič drugega. Saj tudi pravi Istrani govorijo povsem svoj jezik, da ne govorim o Čičih, pa tudi Čufarji ali kakšni Idrci.
Zdaj so poplave v Loški dolinio in na Baču. Eni in drugi imajo zelo specifičen govor.
Glavno, da sta ljubljanščina ali pa pristna gorenjščina razumni vesoljni Sloveniji.

P.S. nisem Prekmurka, samo ne razumem tega, da se vedno znova govori, kako se nerazumljivi.

jaz nimam nič proti hrčkom!! res ne. čeprav, smo že bili velikokrat deležni neprijaznosti in raznih poiskusov goljufi. pač vedno bolj, me vleče na sever. meni osebno ta južnjaški pristop in mentaliteta ne potegneta,več. mogoče EMŠO?! men ta njhovo logika, cene, komunikacija, odnos, kretnje, govorica, delovni čas, kakovost ponudbe in izdelkov, izbira to vse mene moti in bolj ko grem na jug bolj me moti! pa nisem nek mehak vojaček!! zame so te cene prenavite. sma trdim, da stvari niso predrage, ampak da ljudje nimamo denarja. se pa kdaj zgodi, da imaš dovolj denarja pa se ti preprosto za malo zdi dat, neki denar za neki kar vidiš, da ni tolko kakovostno. recimo primer zadnji, bmw1. to je lep primer!! saj je dober pa vse, ampak ko greš gledat malo bolje pa vidiš, da je slabo vse skupi. ko pa pogledaš audija a3 pa vidis nekako boljšo kakovost. da me ne boste napadli, nisem audi fan. samo opažam.

Od kdaj se BMW in Audi delata na Hrvaškem?

Vedno se ti posmehujem in zavijam oči ob tvojih neumestnih komentarjih-o že spet ta butelj, ampak po vseh teh letih kar te spremljam edini in prvi komentar da ti lahko rečem kapo dol. Sva že dva![/quote]

torej nosiš kapo 🙂

* * * Nikoli nad nikomer ne obupaj. Čudeži se dogajajo vsak dan. H. Jackson Brown Jr. http://www.publishwall.si/lelj

Če rečem tebi je ne nosim jaz ;)..jejhata jejhata ko človeka prehitro pohvališ

Na hrvaško obalo zaidem res zelo redko, tu in tam za par dni.
Hodim veliko več po krajih, kjer znam jezika veliko manj kot hrvaščine, recimo Italija, Francija, Španija, Grčija… če se omejim na bolj “morske” dežele.
Počitniških destinacij res ne izbiram glede na jezik, ampak po tem, kaj je tam za videt, za počet in take stvari. Ja, če bi mi bilo pomembno samo morje (in jezik), bi šla pa najbrž zmeraj na Hrvaško.

New Report

Close