Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek STILSKA PREOBRAZBA

STILSKA PREOBRAZBA

Pozdravljene monovke.
Od vas rabin en nasvet in se vam zanj ze v naprej zahvaljujem.

Zadeva je sledeca: sem brezposelna, v januarju pa se mi obeta nova sluzba pri odvetniku, administrativna dela. Sem starejsa 50 let, moj stil oblacenja pa je sporten. Rada oblecem kavbojke, majico z kapuco, niske skornje do gleznarjev, kikl skoraj ne nosim, imam rada odpuljene puloverje, … Skratka, moj stil oblacenja ni za v pisarno. Zanima me kako moj sportni stil vkljuciti v pisarnisko delo. Rada nosim sale in bizuterijo. Ker prihajam v meno se mi okoli trebuscka dela slavf. Nisem debela, sem pa, kaj jaz vem kaj…nosim konfekcijsko stevilko 38 zgornjih delov in 40 hlace zaradi sirokih bokov.

Evo, to sem jaz, kako me spraviti v cunje za v pisarno. Najraje vidim, ce posljete kaksno sliko kombinacij, si najlazje predstavljam. Pa se to, imam nekaj denarja za stilsko preobrazbo, ne pa prav veliko, zato bi rada k svoji garderobi dodala kaj kar bi moj sportni stil omililo in me prez problema postavilo v katerokoli pisarno, delo s strankami.

Hvala vam za ideje, slike, ….. Zanima pa me se, poznate kaksno ne pre drago stilistko, ki zna dobro svetovati.

Sem iz Ljubljane, pa me se zanima v katerih trgovinah ve kupujete oblacila. Zame Mana ni, pa rudi Orsej ne, najvec dobim v Takko, sem in tja v kaksni C&A, pol se pa ze kar neha. Zara, Bersha, Emporium, tam nic ne najdem, so moje konfekcijske stevilke prevelike �

Lep dan.

Odvisno, koliko je treba bit “nobel” pri tem odvetniku. Ker konec koncev so za kakšno pisarniško delo lahko tudi kavbojke čisto ok (ne ravno kake zguljene ali nacufane), zgoraj pa kakšna lepša bluza/majica in čez recimo suknjič, malo pokombiniraš s kakšno bižuterijo ali šalom…
Sicer pa, če ti finance dopuščajo, si nabavi kak kostim, komot hlačni, če kril ne nosiš, in za kombinacijo še kakšne dodatne hlače, ki pašejo k suknjiču, pa par bluzic ali majic. Jaz imam kostime, kolikor jih sploh še nosim, najrajši v temno modri ali sivi barvi, pa malce bolj živahne zgornje dele, v železni repertoar spada bela bluza. Seveda pa lahko nakupiš tudi posamezne kose, recimo suknjič in par hlač/kril za zraven.
Kar se štacun tiče, je po moje v Mani ali Takko težko najt kaj primernega (vsaj meni zgleda precej pofl roba), Bershka se mi tudi zdi bolj za najstnice. Jaz (sem tudi 50+) največ dobim ravno v Zari in Orsayu, včasih tudi kak kos v H&M. 38 in 40 res niso tako velike številke, da jih ne bi povsod imeli.

No, za majicami s kapuco definitivno ne bo šlo. Sam meni, po obisu sodeč, deluješ kot oseba, ki bo znala nosit kakšne črne hlače, pa ne rabijo bit ravno tiste stroge s črto, pač pa kakšna easy bolj športna varianta. Pa gor kakšna bluzica, majica, pač nekaj, potem pa okrog vratu kakšen fensi šal ali pa dodatek, ker dodatki naredijo preobrazbo popolno. Pomembno je, da ne mešaš ne vem koliko barv skupaj, če želiš biti blizu eleganci. Bolj umireno, okusno izbrano, pa bo…Ne rabiš pa zato porabiti ne vem koliko denarja.

nova
Uredništvo priporoča

V Ljubljani je imel včasih Emporium brezplačno stilistko. Jaz sem se naročila, povedala kaj želim in mi je na določen dan vse pripravila, potem sem samo pomerjala. Imajo številke ne se bat.

[img]http://media-cache-ec0.pinimg.com/236x/63/81/00/6381001e6b1b446a635f6d2f75382753.jpg[/img]

Recimo tak stil bi bil ok, samo bi bilo bolje, da so kavbojke črne.

No evo, ena takale varianta približno…https://www.facebook.com/Vivamoda.si/photos/a.322416707962500.1073741830.322297304641107/324771354393702/?type=1&theater. Imaš pa srečo, da živiš v LJ in imaš ogromno izbiro trgovin. Tako da veselo na delo dekle…go shopping!!

Je odvetnik tvoj stric, brat, bratranec… ker drugače nikoli ne bi dobila službe, še manj pa za administrativna dela, saj si popolnoma nepismena.

… Z kapuco, niSke škornje, do gležNARJEV, KIKL, ODPULJENE, slavf,… se mi ne da več gledat!
Žalostno res, kdo vse po vezah dobi delo.

Je odvetnik tvoj stric, brat, bratranec… ker drugače nikoli ne bi dobila službe, še manj pa za administrativna dela, saj si popolnoma nepismena.

… Z kapuco, niSke škornje, do gležNARJEV, KIKL, ODPULJENE, slavf,… se mi ne da več gledat!
Žalostno res, kdo vse po vezah dobi delo.[/quote]

Požri se od fovšije.

dobro jaz, se komentarju PAJA, ne morme priključit, ker je čisto nevmesen!!
jaz sme odličen stilist, pa nisme gej. npr. torej kot sama vidiš, nimaš full dobrega telesa. kavbojke po moje ne sodijo v takšno pisarno. majica na kapuco pa splo ne gre na žensko 50 staro. mislim?? kupi si 3 hlače, nepredrage, normalne, take z elastanom, da ti bodo dobro stale. ne bombažnih kje? zgori, srajco, tuniko. lahko magari mjico ampak ne kratke rokav. pod nujnim max podlaket ven. preko srajce za n oter ne rabiš nič, ker se bo verjetno kurilo. srajca mora bit. lahko gleda vne iz hlač pa spodaj neko spodnjo majico. podnujnim ne visoke pete, ampak neke nizke čvelje z malo petko ali gležnarje. škornji in razne teniske, to odpade.
parfum, bog ve če znaš kupit!? nakit, poročni prstan, verižico, ne preveč visečo, bolj po vratu, zapestnico lahko, če je bolj obroček, make up seveda, sam ne kot češka kur.a. lasje spet problem. stara si 50. preveč se verjetno tud koz ne boš rihtala. imaš kratke ali dolge lase? če imaš kratke daj tako barvo da ti bo pasalo. vijoločno, rdeče, oranzno, modro ODPADE!!!
neko temno rjavo recimo. honti, edino francoska manikura. po nujnim ura. če imaš lepo uro drago uro. če nimaš pa gsm. prvo pa si sploh kupi samo hlače 2 para in srajca 2 para. pa frizuro. če te pol ne bo imel, da boš imela denar na rezarvi raje za hude čase!!! obleči se bolj uniformirano. policiste recimo.

Je odvetnik tvoj stric, brat, bratranec… ker drugače nikoli ne bi dobila službe, še manj pa za administrativna dela, saj si popolnoma nepismena.

… Z kapuco, niSke škornje, do gležNARJEV, KIKL, ODPULJENE, slavf,… se mi ne da več gledat!
Žalostno res, kdo vse po vezah dobi delo.[/quote]

Požri se od fovšije.[/quote]

Hehe, zakaj le?? Imam službo, kot sem si jo želela, odlično plačo, pa še pisati znam za razliko tebe.
Prav pa ni, da zaposlujejo takšne tepčke, ki ne bi smeli končati ni OŠ. No, saj verjamem, da ne bo za dolgo….

Ampak res ti “stilska preobrazba”, bolje bi bilo, če bi se lotila drugega projekta, npr. “ustrezna izobrazba”

Športen stil in kavbojke nimajo kaj iskati v odvetniški pisarni! Zahteva se eleganten stil, tudi če si samo administrativna delavka. Vsaj v resni odvetniški pisarni. Je pa res, da danes že na samih odvetnikih vidiš marsikaj kar na njih ne sodi.

Vsem, ki jih zanima sledeče:
1.) delodajalec ni v mojem sorodu niti kakršen koli prijatelj ne,
2.) v realnem življenju se znam obnašati in tudi pisati,
in
3.) sem zelo prizemljena oseba, ne staromodna, ne izstopam, je pa res, da nimam ravno idealne postave in tudi do sedaj se nisem oblačila za strogo poslovni svet.

Hvala pa vsem drugim, ki ste mi dobronamerno svetovali glede OBLEK, sem dobila nekaj idej.

Lep dan (vsem) še naprej.

Je odvetnik tvoj stric, brat, bratranec… ker drugače nikoli ne bi dobila službe, še manj pa za administrativna dela, saj si popolnoma nepismena.

… Z kapuco, niSke škornje, do gležNARJEV, KIKL, ODPULJENE, slavf,… se mi ne da več gledat!
Žalostno res, kdo vse po vezah dobi delo.[/quote]

res še v službi, drugače pa šariš po forumu.

Morš preklopit.

samo en namig, pri našem službenem odvetniku NOBENA ni v kavbojkah. Nikoli. Tudi ob petkih ne.

Mogoče kakšna zadaj v pisarni, samo teh pa mi ( stranke ) nikoli ne vidimo.

So pa zelo urejene, ne vpadljivo, ni videti drago, tudi vsi moški obvezno v kravatah.

Za ostale odvetnike ne vem.

Je odvetnik tvoj stric, brat, bratranec… ker drugače nikoli ne bi dobila službe, še manj pa za administrativna dela, saj si popolnoma nepismena.

… Z kapuco, niSke škornje, do gležNARJEV, KIKL, ODPULJENE, slavf,… se mi ne da več gledat!
Žalostno res, kdo vse po vezah dobi delo.[/quote]

res še v službi, drugače pa šariš po forumu.

Morš preklopit.[/quote]

Ti in avtorica bi mi morali biti zelo hvaležni, posebno avtorica, da jo opozorim na napake. Če bo takšne cvetke pisala v svoji novi službi, le ta ne bo trajala prav dolgo.

Pojdi v S’ Oliver. Imajo številke in kroje. Športno eleganten stil, verjetno boš uspela kaj skombinirat.

Verjetno boš lahko oblekla kavbojke, samo morajo biti temne in nesprane. Obvezno nesprane. Vse majice, bluze in topi morajo segat do sredine bokov. Da ne boš nosila prekratkih stvari. Krilo mora biti malo (največ 5cm) nad kolenom. Najbrž ni nujno samo črna in modra. Je pa fino, da si kupiš hlače in krilo v temnejš barvi kot osnovni kos. Potem pa dodajaš majice, bluze, suknjiče, tope v različnih barvah in vzorcih…ampak ne preveč divjih in kričečih. Kakšne simpatične čevlje z nekaj pete, kakšni škornji……..Plašček…..Pa bo za začetek. Pozabi na pajkice.

Ne vleci si puloverjev in topov čez rit, ker to rit naredi še večjo. Kupi si vedno stvari, ki se ti lepo prilegajo. Naj bodo pravilno krojene. Izbiraj med materiali z lycro, ker se ne razvleče (npr. majčke).

Izberi srednji cenovni razred, ki je iz dobrih materialov, ukrojen. Bolje manj kosov, pa tiste bolj kvalitetne.

New Report

Close