Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek zdravo prehranjevanje

zdravo prehranjevanje

Kako se vi zdravo prehranjujete, oz. kaj je za vas zdrava prehrana. Kolegica mi venomer pravi da se zdravo prehranjuje.

Se pravi da tvoja kolegica tehta,preračunava,5 obrokov na dan,nič alkohola,cigaretov,je hrano,ki jo sama pridela…?

Noben se zdravo ne prehranjuje,ker se ne moremo.Taki tempo življenja nam onemogoča zdravo prehranjevanje.

Kaj spada pod zdravo,pa pomeni da si večinoma zelenjave sam pridelaš,tudi sadje,meso domače,mleko in mlečne izdelke sam pridelaš,…

Vs ekar danes kupiš v trgovini je nezdravo.Jogurti sadni so sama pasta z ogromno dodanimi strupi.Solata nekvalitetna,saj potuje 14 dni,je v zaprtem prostoru z špricanjem,da raste in izgleda lepa na policah,…

Jaz se trudim zdravo jesti,ampak ne morem,ker nimam tolk virob,kjer bi dobil vse domače.Čez poletje si pridelam solato,mleko od kmetov dobim,…

Zelo, zelo malo je takih, ki se zdravo prehranjujejo. Sicer pa – kaj sploh je še zdravo? Nič! Niti sadje in zelenjava ne, razen, če je pridelano doma in je bio (brez škropljenja), pa še to je zraste iz že onesnažene zemlje, na katero pada dež, ki je tudi onesnažen.
Sicer pa – pred sto leti so jedli ljudje dokaj zdravo, hrana je bila naravna, vse so sami pridelali, niso se nažirali, veliko so se gibali, fizično delali, hodili povsod peš, pa niso bili zdravi. Umirali so zelo, zelo mladi, da ne govorimo, koliko otrok je umrlo že zelo majhnih, največ v prvem letu življenja. Pa so jih mame večinoma vse dojile. Res je tudi, da ni bilo higiene, ni bilo ustrezne kanalizacije, ni bilo pralnih strojev, ni bilo zdravniške oskrbe. Ampak kljub vsemu, zelo malo jih je dočakalo 50, 60 let.

Zdravo prehranjevanje ne vidim kot neko fanatično branje etiket in zapravljanje celega premoženja za dvomljive “bio” in “eko” proizvode za vsako ceno.
Sama se izogibam vnaprej pripravljeni hrani, raznoraznim “grickanjem”, sladkorju in pijačam z mehurčki in gledam, da kuham iz osnovnih sestavin. Zelo se izogibam mesu, kar mi še ne uspeva čisto.
Menim, da je zdravo pač tisto, kar v trenutni ponudbi na tržišču ni polno kemikalij, sladkorja in drugih dodatkov ter da odgovarja tudi našemu proračunu. Sem sodi tudi način priprave hrane.
Za moje pojme, če nekdo poje za kosilo krožnik doma skuhanega ričeta z zelenjavo in kos kruha, gotovo je bolj zdravo od nekoga, ki si večkrat speče pomfri in zraven pohan zrezek ali pa od vegetarijanca, ki živi od vegi sendvičev in čipsa (poznam primer).

Se zelo strinjam z eno_iz_lj*.

Ne čisto popolnoma zdravo, ampak dokaj zdravo… nisem pila sploh alkohola do nedavnega, zdaj pa tu in tam 🙂 Kadim itak ne. Vse skuham sama, se izogibam restavracij, ne pijem sladkih pijač. Ne jem ocvrtih stvari, res redko – 1x na pol leta. Ne hodim v restavracije s hitro hrano oz. redko. Vse jem sveže. Eh… kaki sadni jogurti, nisem ga že 10 let nobenega… Večinoma zelenjava, nekaj mesa, stročnice, zdrave maščobe. Pa ni vse bio, žal, si ne morem privoščit.

Zdravo prehranjevanje je bolj ali manj neotipljiv pojem, ki si ga vsak po svoje razlaga in dojema.

In v bistvu nikoli dokončana zgodba, ker vedno lahko najdeš bolj zdravo (oz. pravilneje manj škodljivo) opcijo. Odvisno pač od posameznika, kje potegne mejo, med svojim prepričanjem in zmožnostmi (časovnimi in finančnimi).

Osebno je zame zdrava prehrana taka, ki vsebuje čim manj umetnih dodatkov, ni industrijsko predelana, je raznolika oz. pestra, vsakega malo … Seveda bi se lahko prehranjevali še bolj zdravo, ampak …

Zame branje sestavin ni fanatično dejanje, ampak osnova. In glede na prebrano se odločim, ja/ne/pogledam za bolj zdravo (oz. manj škodljivo) opcijo.

Kot sem že zgoraj napisala, ta se vedno najde, vprašanje je samo, ali smo jo pripravljeni poiskati in koliko časa in denarja smo za to pripravljeni odšteti.

New Report

Close