Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zimske gume ali M+S?

Zimske gume ali M+S?

Imam nov avto na katerem so gume M+S. Vozim pa se vsak dan na delo iz Primorske v LJ. Kaj menite poznavalci, je boljse da si kupim zimske gume ali so tudi te ok za zimske razmere? Hvala za vsak nasvet.

Saj to imaš zimske gume gor M+S oznaka pomeni Mud + Snow …. za blato in sneg …. na spomladi si boš mogla kupiti letne

Saj ne vem ce sem oznako prav napisala, rekli
So mi da imam zimsko – letne gume.

Pikapoka je vredu napisala.Najbolj so mi hecni pamtnjeakoviči ki govorijo da je M + S Zima ((W) minter?) in S (Summer).Noben pa ne ve v katerem jeziku je M za zimu.Pravijo da je S ziher v angleščini.

Drugače pa naslednjič vprašaj vulkanizerja.Tole igranje,da se preko poletja vozite z zimskimi gumami ali pa z letnimi preko zime,je kar velka navernasot.

Mal tudi poglejte dokumentarce kaj se z gumo dogaja ob temperaturah,ter z maso,da se nekaj razteguje in krči med -20 stopinj in 80 stopinj.

Zimske gume imajo oznako W. M-S ni zimska guma!
Malce pogooglaj.

NE RABIM POTRDILA, DA SEM NEUMEN, IMAM POTRDILO O DRŽAVLJANSTVU!

Kdo so ti rekli?Prijatelji?Ja prijateli so ti to rekli.

celoletne in mi na njih piše 4 seasons… – na celoletnih pa piše 4 seasons oz. all seasons
M+S pomeni gumo primerno za vožnjo v oteženih razmerah (blato in sneg), snežinka poleg M*S, pa naj bi bila izključno zimska guma

jaz bi na tvojem mestu, zato, ker se veoziš dnevno pozimi tudi v takih razmerah, kupila izključno zimske za zimo… te, ki jih imaš zdaj pa bi potem imela kot “letne”…

M+S so izrecno zimske gume.In na vseh naj bi bila narisana snežinka.
pametni preberite si tukaj.
http://www.pnevmatike.avtogume.com/pg_24.html

Veliko laže ti bomo kaj pametnega povedali, če boš povedala točno firmo in ime gum.

Celoletnih gum je pri nas na prodaj zelo malo, se moraš res pošteno potruditi, da jih najdeš. To, kar imaš ti gor, če je dobra firma, je verjetno okej za pozimi. @jaz imam, me pa res zanima, kaj imaš ti na avtu.

neglede na to koliko malo jih je (po tvoje), jaz sem 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} kupila celoletne… imam goodyear-ove 4 seasons (sicer ne to dimenzijo na linku, ampak guma pa je ta)
http://www.gume-direkt.com/cgi-bin/rshop.pl?Marke=Goodyear&X-Profil=Vector{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}204{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}20Seasons&X-Name=205{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}2F55{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}20R16{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}2091V&dsco=144&details=Ordern&typ=D-111526&ranzahl=4&rsmFahrzeugart=PKW&sowigan=GAN&Breite=205&Quer=55&Felge=16&Speed=V

Zanimalo me je zato, ker sem mislila, da imaš kake ultra special za zimo, glede na to, da ženski svetuješ, naj M + S uporablja za poleti.

to, kar sem ji svetovala,d a m+s uporablja potem kot letne…sem napisala letne v narekovaju – namenoma, ker vem,d a to niso letne gume, ampak ker jih je dobila z novim avtom jih pač potem kao lahko porabi ev. za letne, naslednjič potem pač kupi prave letne in zim ske za zimo – ko bo menjavala… ampak zdaj, ker jih pač že ima – jih je dobila z avtom… lahko jih pa tudi proda, če so še nove…in namesto tega potem kupi prave letne in prave zimske

Ne morem verjet,še skoz trobite o m+s kao letnozimski gumi.

Celoletne gume so zanic. Preberi si teste na ADAC, ali prevedeno na AMZS.

Slabe so na mokrem, slabe so na snegu, so nek cuden kompromis za tiste, ki se vozijo poredko in v mestu.

Na tvojem mestu bi kupil dobre zimske gume, spomladi pa letne.


bom komentirala iz lastne izkušnje…
sicer se strinjam,d a za ljudi, ki so dnevno veliko na cesti in sploh še na daljših razdalijah je nujno imeti dobre letne in dobre zimske gume…
se pa ne strinjam,d a so celoletne čuden kompromis za ostale, ki avto uporabljamo bolj redko in zgolj na krajših razdalijah…
sama imam zdaj bo tretja sezona celoletnih in sem zadovoljna s temi, ki jih imam…ni noben čuden kompromis…
se mi je zdelo prej bolj čudno in nesmiselno to,d a sem imela letne in zimske, dvakrat letnno plačevala menjavo, vozila se nisem veliko toliko,d a bi gumo obrabila, z leti pa guma neglede na neobrabljenost postane neuporabna in prav tako niti letna niti zimska ne služi več svojemu namenu…
zato se mi je zdlo bolj ekonomično za toliko vožnje kolikot se prevozi kupiti celoletno – dobro in prišparati takoj pri menjavi, guma pa še vedno enako dobro oz. služi svojemu namenu…prišpara pa se tudi pri enem celem kompletu gum…
seveda poudarjam – je to možno, ker gre za večinoma mestno vožnjo…se pa res nikakor ne strinjam, da je guma zanič…sama imam dobre uzkušnje.

to kar pišete je čist mim..
na pravih zimskih gumah piše..

“TO SO ZIMSKE GUME”..

je pa res, da to piše tam na robu v drobnem tisku..
pa da na kakšnih ne tolk “znanih” firmah..
kakšna črka manjka ali pa je napačna..

..če tega napisa NI, guma ni delana za SLO trg in je NE smete uporabljat..
lahko eksplodira kor atomska bomba..!!
čist zares..HOPLA

Na koncu je test celoletnih pnevmatik http://www.motorevija.si/si/345/1979/AMZS_test_32_zimskih_in_celoletnih_pnevmatik.aspx

[img]http://www.motorevija.si/cms/controls/warehousehandler.ashx?path=/Galerije/2014/Oktober/Pnevmatike__velike_tabele/3165[/img]

jaz sem pisala za celoletne gume iz lastne izkušnje in za tiste, ki jih imam jaz…
ne pravim,d a so super dobre, odlične… so pa dobre in ne zanič in tudi na testih so ocenjene kot dobre

evo še link
http://www.delo.si/assets/media/other/20081029//ZimskeGume_195_65.pdf

evo še link
http://www.delo.si/assets/media/other/20081029//ZimskeGume_195_65.pdf%5B/quote%5D

Tole je test zimskih in ne celoletnih gum 🙁



še enkrat: malo višje pišem,da jimam celoletne gume Goodyear vector 4 seasons…to so celoletne gume zagotovo…in na linku, ki sem ga priložila so ocenjene točno te gume… jaz ne pišem posplošeno kar tako na pamet in o drugih gumah (ker tako kot se med celoletnimi najdejo zanič gume, se tudi med zimskimi in letnimi najdejo prav tako)…ampak govorim iz lastne izkušnje za točno določene celoletne gume in tudi o oceni le-teh – kar tudi pomeni, da kar posplošeno se ne more reči da so VSE celoletne zanič…se je najboljše kar pogovarjati o točno določenih modelih ot. tipih gum (kot kot že rečeno enako velja najbolje tudi pri letnih in zimskih – je treba pogledati posamezne modele)…
in kot rečeno za celoletne gume o katerih govorim iz izkušnje je ocena skupno po vseh parametrih 2,5 oz. 3 zvezdice in so ocenjene kot priporočljive…

Še enkrat, m + s so gume za pozimi. Ali so v redu, je pa bolj odvisno od firme, ne od oznake m + s. To so prave zimske gume, bolj prave že težko kupi. In te gume niso primerne kot letne.

Še enkrat, m + s so gume za pozimi. Ali so v redu, je pa bolj odvisno od firme, ne od oznake m + s. To so prave zimske gume, bolj prave že težko kupi. In te gume niso primerne kot letne.[/quote]

škpoda še poglobljeno razlagati ti, ker očitno nočeš razumeti kaj sem povedala…ampak dobro…

pa tle ste ko v rusiji in “petletkah”..
ko so na določen dan sadili ali pospravljali pridelke..
če je bil sneg ali je ognjenik bruhal..ni bilo ovir..

skratka..
ni vse črno belo..
čeprav so pnevmatike črne..in sneg bel..

z načinom vožnje in spretnostjo se lahko marsikaj kompenzira..
še posebej ker berem da ste vsi vzorni vozniki..
zato npr zimske gume pri normalni vožnji tudi poleti prav dobro “delajo”..

seveda smo samo “norci” tisti, ki res izkoristimo tisto razliko med zimsko in letno gumo,
saj npr pri večjih hitrostih (cca in več) 120kmh, zimska v dežju NE odvaja vode in boste “splavali” že pri 100..(kar pa vzorni vozniki tko al tko NE dosežete, saj se vam verjetno števec “ustavi” tam na 75kmh..)
letna pa se pozimi zaradi “otrdelosti” ne oprijemlje cestišča tako kot mehkejša zimska..
seveda je to do 90kmh itak vseeno..

sicer pa kakor komu paše..
zaradi mene imate lahko tudi gume iz slame, če se znate z njimi vozit.

New Report

Close