Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Bi vam bilo vseeno, če bi izvedeli, da vaš otrok večino kosila v šoli vrže proč?

Bi vam bilo vseeno, če bi izvedeli, da vaš otrok večino kosila v šoli vrže proč?

Kolegica dela v šoli in večkrat potarna nad izbirčnostjo otrok pri kosilih. Ocvrte jedi še jedo pa kake špagete in rižote in sladice, kar pa jim ni všeč vržejo proč in se tega vsak dan nabere ogromno, zelo veliko hrane zmečejo proč.

Kako bi odreagirali, če bi vaš otrok tako ravnal s hrano?

…ampak pustijo na krožniku.

Kaj bi naredila?

Ja, tisto, kar bi vsaka mama.Izpisala bi ga iz kosila.In bi jedel popoldne doma.

V takem primeru bi tudi jaz “zaropotal”. Toliko je lačnih …

Vabim vas, da si ogledate (pri nas na Dobrovi):

ČEŠPLE NA FIGI

Komedija o tem, kako se narod znajde v času, ko gre vse k vragu … Sicer velja predvsem za čas takoj po drugi svetovni vojni, torej za petdeseta leta prejšnjega stoletja. Velja pa tudi za sedanji čas, ko nas spet vodijo žejne preko reke, lačne mimo pravkar pečenega kruha. O zvitosti, umnosti in neverjetni iznajdljivosti ljudstva, torej o nenehnem boju za preživetje in s tem za ohranitev zakladnice in duše naroda – o tem govori ta naša komedija.

1. Prepricala bi ga, naj poje cimvec kosila, ker je zdravo, in ne dobi nadomestne hrane ali prigrizkov namesto kosila.

2. Resno bi se vprasala, zakaj sola mece preostalo hrano v odpadke in kaksen vzgled daje s tem ucencem.

Na roditeljskem je učiteljica povedala, da je groza koliko hrane puščajo učenci na kosilu. Eden os staršev je rekel, da dokler on plača, naj ne gleda sinu v krožnik Eto!!

A niso enga vrgli zaradi lačnih otrok v šoli. A ni bila cela uzbuna okoli lačnih???

🙂

Samo smeješ se lahko ko vidiš kratkovidnost Slovenskega naroda.

primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]


Drugega ne dobi, dokler ne poje tistega, kar ima na krožniku. Pri nas ne mečemo hrane stran.

Primož, ti si pa zadnjih 14 dni tako tečen, da res ni.

Veš, eni puščajo, ker so res vsega presiti, pa tega ne morejo dati tistim, ki bi, raje vržejo v smeti. A se ti ne zdi, da bi bilo treba tu nekaj narediti?

Drugače pa tako, kot pravi ena zgoraj – odpovedala bi kosilo, denarja za burgerja, pice in podobno ne bi dobil, jedel bi pa doma, kar bi bilo.

Ko sem preverjala sina kaj imajo za kosilo (jedilnik je napisan na spletni strani šole) v šoli in mi je dajal nepopolne ali napačne odgovore sem vedela kje sem. Jedel je le kar mu je ustrezalo, nato, pa je doma pel hladilnik. Doma ne mečemo hrane stran, ker se preživljamo z eno plačo, posledično včasih čaram z hrano. V šoli sem odpovedala kosilo in otrok doma je kar jeva midva (vsak dan kuham) in je pod kontrolo. Imamo tri obroke,vmes pa le domače sadje.

Zakaj, meni se zdi, da nekateri vsak dan napišete več prispevkov kot jaz, potem sem pa jaz tečen?

Aja, ne vsi z istim imenom, pa se tega ne vidi.

Drugače pa sem proti metanju hrane stran. Ne vem, kje si zasledila, da sem za? Samo omenil sem, da so nekoga ven vrgli zaradi tega, ker je baje toliko lačnih.

Primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]


Tečen ?
Meni pa se zdi, da se je končno začel prebujati.

Kam pa naj šola da hrano, ki jo tvoje sončece pusti na krožniku? No, da slišim?

Roko na srce, hrana je včasih v šolah prav obupna, sploh kakšne mineštre s hrenovko. Če je hrana dobra, je pa druga stvar. Moje sicer jedo v glavnem doma

Razvajenci pač, doma pa dobi vse kar si poželi. Če moj ne bi jedel pač ne bi hodil, sem naročil učiteljici naj gleda kaj dela.


Zmanjšati porcije za 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Če bo kdo še lačen, pa pride po več.
Če kateri otrok ne mara česa, pa to kuharici pove, preden dobi hrano.

Še najbolje pa bi bilo, če bi zmanjšali razvajenost. Seveda pa se s tem starši ne bi strinjali, ker je večja izbira in s tem razvajenost za njih le znak prestiža.

…je to res, da je v vrtcih hrana dosti boljša, kot v šolah.

Pri nas v vrtcu najstarejši otroci jedo kot kobilice….

Česnova juha gre za med, špageti sploh, tudi špinača, pesa v solati .Pa skutini štruklji.In krompir, omake, solate,

mlečni riž…

Ponavadi ostanejo prazni lonci….

Edino segedin ni tako zelo priljubljen….


Zmanjšati porcije za 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Če bo kdo še lačen, pa pride po več.
Če kateri otrok ne mara česa, pa to kuharici pove, preden dobi hrano.

Še najbolje pa bi bilo, če bi zmanjšali razvajenost. Seveda pa se s tem starši ne bi strinjali, ker je večja izbira in s tem razvajenost za njih le znak prestiža.[/quote]

Kuharice bi vprašale:koliko?in toliko dale na krožnik.

In kdor bi želel še, bi dobil še.

Dokler ne zmanjka.

Ni mi bilo vseeno, ko mi je učiteljica to povedala, odjavila sem otroka od kosila. Zdaj ima popoldansko malico.
odnos – če plačam, lahko pa kar vse vržem stran, zelo trajnostno, res.
To so, sklepam, take družine, kjer se ne je en dan starega kruha, mora biti svež in kuha se le kar jejo gospod mož in mularija.Če tako ali tako ne hodijo jest ven.
pri nas je kosilo kakršno je, če otrok česa ne je, njegov problem.
Me pa res zanimajo rešitve vas, dobrodelnežev, glede ostankov hrane. Naj povabijo pred vrata šolske kuhinje brezdomce? In jim potalajo ostanke s krožnikov? Tisto kar so sončeca, ob glasni naduvani vzpodbudi presranih staršev, vzela in potem le malo pobrskala in pustila?
Morda naj CSD tja pošlje družine v stiski in jim vzame še tisto malo dostojanstva?
prosim, z rešitvami na da. Prosim, govorimo o ostankih s KROŽNIKOV in ne iz loncev.

Edino pravilno

Mislim, da hrana v šoli ni “obupna”, saj kuhajo za ljudi!. Sicer pa – saj tudi doma ni vedno vse super! Nekateri otroci so še vedno razvajeni in presiti! Krivo pa je tudi to, da pojedo okrog 9.00 ure malico in potem ob 12.00 uri niso lačni! Koliko pa jedo odrasli, tisti, ki delajo, v osmih urah en obrok?
Meni osebno se zdi grozno, da se hrano meče proč! Po drugi strani pa so nekateri lačni


Sem podal svoj predlog.
Jedilniki in apetiti so bolj ali manj standardni in se zato zmanjša količina tistega, česar se največ vrže stran. In vsak otrok lahko pove, če česa ne mara, preden to dobi na krožnik.

Kamor hodi moj otrok v solo NE ostaja veliko. Kot so povedali, otroci naj ne vzamejo, ce ne bo pojedli. Preostanki obrokov dejansko gredo v zavetisce. Ostanki s kroznikov ( scraps) in neuporabni gredo v reciklazo in kompost, razen kosti in olja.

Ne razumem “ob glasni naduvani vzpodbudi presranih staršev”

Ker so pametni in racionalni.

Tako bi morali delati na vseh šolah.

Meni osebno je bilo prav, da mi je učiteljica povedala to glede ne-jedenja kosila, bila sem vesela. Nekateri starši pa, po možnosti v pričo otroka, učiteljico naderejo, češ če plačamo potem se lahko sonce tudi poserje na krožnik in nihče ne sme sončecu reči žal besede ali ga grdo gledati.
Take starše mislim z opisanim. Taki otroci ne bodo za živo glavo poskusili česa novega – jim ni treba – ostajajo pri ‘pohančkih’, ‘makaronflajšu’, pici, morda še kakšen krompir in sladice, to zlahka pojedo in bi šli še 3x po repete. Ostalo se vzame in vrže nedotaknjeno v odpadke.

Najprej bi vprašala, zakaj ne je. Če bi bil odgovor kaj v smislu, da to ni dobro, pa ono ni dobro, pa juha je preslana pa solata je prekisla, bi jo odjavila in naj bo lačna do naslednjega obroka. Vsak otrok ima na spisku kakšno jed, ki se mu upira in tedaj se še zamiži na eno oko, če pa se zmrduje nad celim spiskom, gre za navadno razvajenost.

__________________________________________________________ 1f u c4n r34d th1s u r34lly n33d t0 g37 l41d

New Report

Close