Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Izkusnje s psihoterapevti

Izkusnje s psihoterapevti

Znasla sem se v zacaranem krogu in potrebujen strokovno pomoc!Ima kdo izkusnje z dubrovko trampuz?Ali mi lahko kdo priporoca koga,ki tudi poslusa in ne samo predpisuje AD?

Slavica Ravnik

Jao, pa kdaj se boste že naučili, da psihoterapevti niso zdravniki in zato ne predpisujejo zdravil, prav tako kot jih tudi ne psihologi… Predpisujejo jih le psihiatri, tam pa res težko dobiš kakšnega, ki bi ti želel pomagat samo s pogovorom…

Drugače pa jaz imam sicer izkušnjo s psihoterapijo, samo nikjer ni rečeno, da bo moj terapevt ustrezal tudi tebi, oziroma tisti, ki meni ni ustrezal, da tebi ne bi… Normalni terapevti imajo prvo uro pogovora zastonj in če prvič ne začutiš kemije s terapevtom, išči dalje. Kemija mora biti obojestranska, saj to se začuti…

Jao, pa kdaj se boste že naučili, da psihoterapevti niso zdravniki in zato ne predpisujejo zdravil, prav tako kot jih tudi ne psihologi... Predpisujejo jih le psihiatri, tam pa res težko dobiš kakšnega, ki bi ti želel pomagat samo s pogovorom…

Drugače pa jaz imam sicer izkušnjo s psihoterapijo, samo nikjer ni rečeno, da bo moj terapevt ustrezal tudi tebi, oziroma tisti, ki meni ni ustrezal, da tebi ne bi… Normalni terapevti imajo prvo uro pogovora zastonj in če prvič ne začutiš kemije s terapevtom, išči dalje. Kemija mora biti obojestranska, saj to se začuti…[/quote]

Dr D. Fiket na sosednjem forumu je dr.med, spec. psihiatrije, in transakciska analiticarka in svetovalka. To jaz razumem kot psihoterapevt. Menda pa res tezko pomaga samo s pogovorom, in so zal, vecinoma potrebna zdravila.
Kaksne kvalifikacije so v Sloveniji potrebne za psihoterapevta?

So pa tudi terapevti, ki ti zaračunajo vsako uro, tudi prvo. Tako, da to ni ravno enostavno.
Kup denarja daš pa ni rečeno, da kaj pomaga. Tisti, ki so pa našli pravega pa so ponavadi izredno zadovoljni. Jaz še iščem. Je pa težava seveda pri denarju.

Na forumu DAM je seznam psihoterapevtov s koncesijo, zraven pa tistih, ki so samoplacniski

http://www.nebojse.si/portal/index.php?option=com_content&task=view&id=27&Itemid=84

Na forumu DAM je seznam psihoterapevtov s koncesijo, zraven pa tistih, ki so samoplacniski

http://www.nebojse.si/portal/index.php?option=com_content&task=view&id=27&Itemid=84%5B/quote%5D

Samo njihov seznam še zdaleč ni popoln. Sama imam izkušnjo s krasnim psihoterapevtom, ki sem ga obiskovala 3 leta. Je zelo zaseden in ima zelo dolge čakalne vrste. Drugače je pa o težko nekomu drugemu svetovati, saj smo si ljudje zelo različni med seboj. Eni se z nekom ujamejo, z nekom drugim pa ne. Enostavno se to pri samem pogovoru začuti, ali se z nekom ujameš ali ne in ali sta si kompatabilna.

Jao, pa kdaj se boste že naučili, da psihoterapevti niso zdravniki in zato ne predpisujejo zdravil, prav tako kot jih tudi ne psihologi… Predpisujejo jih le psihiatri, tam pa res težko dobiš kakšnega, ki bi ti želel pomagat samo s pogovorom…

Drugače pa jaz imam sicer izkušnjo s psihoterapijo, samo nikjer ni rečeno, da bo moj terapevt ustrezal tudi tebi, oziroma tisti, ki meni ni ustrezal, da tebi ne bi… Normalni terapevti imajo prvo uro pogovora zastonj in če prvič ne začutiš kemije s terapevtom, išči dalje. Kemija mora biti obojestranska, saj to se začuti…[/quote]

Ta doticna dr.Trampuz je psihiatrinja in psihoterapevtka! In kdo so normalni terapevti?Se pravi zate tisti, ki imajo prvo uro zastonj? to pa so?Jaz jih ne najdem….

TI MENI NEKI POVEJ?!
ali bi bili vsi tvoji glavni problemi in težave rešene, če bi zadela na loteriji jack pot???

v primeru da je odgovor DA, ne potrebuješ psihologa ampak DENAR!!!
v primeru da je odgovor NE, potrebuješ DENAR, da si boš lahko plačala kakovostnega strokovnjaka, ki te bo pripeljal do tega da boš imela VELIKO denarja, da si boš lahko plača dobrega psihologa!!!

preden pa boš obiskala psihologa, v primeru da boš imela veliko denarja pa idi na počitnicen ekam na toplo, se kopat, razvajat, sex, alkohol, pa bo svettakoj leuš!!!!1

Ko boš enkrat prišla do psihoterapevta, boš ugotovila, da ga v resnici sploh nisi rabila!

Zakaj sama kaj ne narediš, zakaj potrebuješ nekoga, ki te bo vodil…že samo zadnjič sem v Jani brala članek, kjer ena punca opisuje, kolikokrat je bila na psihiatriji, potem je pa rekla, da je konec in se je potrudila in začela delati na sebi…trdo delo..danes uspešna…

Skratka, verjemi, da zmoreš sama veliko narediti, želim ti, da ti uspe…

Danes je čisto vsak lahko psihoterapevt? čisto preveč jih je in je res težko najti dobrega.

pa mislim, da bi res najprej probala sama razčistit ali pa s kako prijateljico debatiraj o problemu. sej tako nekako delujejo psihoterapevti… in kaj vi mislite o tem, kaj vi čutite ob tem, kakšno je vaše mnenje o tem? tako, da ubistvu s temi vprašanji prideš sam do osnove problema.

potem pa imaš še hipnozo, ki je lahko dobra stvar ampak spet se mi zdi, da vsak šarlatan pa tudi ne zna tega.

Imam izkušnjo z dr. Zoranom Vodopivcem iz Kopra, ki je krasen, zelo empatičen človek in dober terapevt.

Zelo narobe si ti predstavljaš psihoterapijo. Psihoterapija ni čvek s prijateljico. Psihoterapevt je izšolan iz področja psihe in je predsem tam, da nas posluša in nam pomaga. Ni njegovo delo, da nam reši naše probleme, tako kot si nekateri predstavljajo. Sami smo odgovorni zase in sami moramo reševati svoje težave. Nam je pa lahko v veliko podporo, da smo slišani in razumljeni in prav za to tudi gre. Pa še nekaj ni čustveno vpleten, zato je tudi dosti lažje.

Potrebno je predelati določene stavri, ki so nas pripeljale, do stanja v katerem se trenutno nahajamo. To traja določen čas, ne gre čez noč. Počasi, pa vendar vztrajno, z veliko volje se pride do želenega uspeha, predvsem pa do napredka. Nič ne gre čez noč, to traja ponavadi tudi več let in ne gre brez lastnga truda. Kot sem že napisala, veliko je potrebno delati na sebi, da se pride do pozitivne spremembe, ki pa vsekakor pride, če smo le dovolj vztrajni.

Podpis pod merlinm.

New Report

Close