Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali me lahko v bloku prisilijo, da pucam štenge?

Ali me lahko v bloku prisilijo, da pucam štenge?

Imeli smo čistilko – eno starejšo revo brez službe – ki smo ji vsak mesec plačali 2, 5 evra po osebi za čiščenje bloka. Meni je bila to super rešitev. Ona je zaslužila kakih 100 evrov, da si je plačala položnice, meni ni bilo treba pucat.

Zdaj pa so se škrtuhi in zahojenci spomnili, da bi morala ta reva odpret s.p. pa da ji nakazujemo na TRR, ker ona kao ful zasluži in ne plačuje davkov…ja res zaradi nje je ta država v totalnem kurzu!!!!

No in zdaj so se zmenili na sestanku, da bomo stanovalci sami pucali blok. Jaz nisem bila za, ampak večina se je tako odločila. In sem rekla, da jaz bom njej plačala naj namesto mene spuca pa je ena babura rekla, da bo prijavila delo na črno., da mora od zdaj naprje vse bit po reglcih. Halo???

Meni se to ne zdi dobra odločitev, ker nekdo bo spucal v nulo, nekdo pa samo površno ali pa sploh ne bo. In tudi jaz nočem pucat bloka, ker nimam niti časa niti se mi ne da. In mi gre na kuraz tak folk, ki samo gleda, kje bo enga reveža zajebu!

Ali me lahko kako prisilijo?

Ne.
Si pa dolžna opravit svoj del – ampak komot plačaš tisti gospe, da očisti ona.
Pravzaprav te tudi v to ne morejo prisilit.

Potem pač reči tisti baburi, da bo ta starejša reva iz prijaznosti in zastonj čistila še zate. Saj ti ni treba povedati, da ji boš plačala. Znajti se je treba.

Nihče te ne more prisilit!

Ampak – brez panike! Kolikorat na leto pa prideš na vrsto, da bi čistila?

Sigurno najdeš v svojem stopnišču par žensk, ki bodo čistile namesto tebe. Ti pa ji (samo eni) daš tistih par €! Ko bo čistila namesto tebe.

Prosi gospo, ki vam je do sedaj čistila, da počisti zate, takrat,ko boš na vrsti. Pa plačaj 0,50€….več kot prej.

Čist tko mal za hec:
Tisti avši, ki je rekla da bo gospo, ki čisti prijavla: “Ma da bi se ji en velik pes pred vrata posral!”
Pa še preden bi se za čiščenje domenili.

Če te prav razumem: ti bi hodila po čistem, čistila pa za sabo ne bi?

Čist tko mal za hec:
Tisti avši, ki je rekla da bo gospo, ki čisti prijavla: “Ma da bi se ji en velik pes pred vrata posral!”
Pa še preden bi se za čiščenje domenili.

Če te prav razumem: ti bi hodila po čistem, čistila pa za sabo ne bi?[/quote]

Ne, ne razumeš me prav. Preberi še enkrat pa ti bo mogoče jasno, zakaj sem razpizdena!

Ma plačala ji bom 20 evrov in naj se tista žleht vešča požre.

To je glih tako, kot da bi sklenili na sestanku, da od zdaj naprej lahko na stopnišču poskakuješ samo po levi nogi, v dvigalu pa samo po desni.

Skratka, ne bo šlo. ti redno spucaj samo pred svojim vhodom in del hodnika pred tvojim vhodom, stopnice pa pusti. Naj puca kdor hoče in slej ko prej boste spet prišli na neko snažilko, ki bo opedenala vse. Do takrat pa ju-hu-hu!

Ni problem v tem. Problem je v tem, da smo imeli odlično rešitev, ampak zaradi par žlehtnob, ki tej revni ženski ne privošlijo, da zasluži 100 evrov na mesec, so to rešitev ukinili. To je problem. Sovražim take zajedljive žleht ljudi!

Tudi to ne bo šlo skozi, ker zastonj ne sme delati. Lahko pa čistilka prijavi na upravni enoti Osebno dopolnilno delo[/url].

Ni problem v tem. Problem je v tem, da smo imeli odlično rešitev, ampak zaradi par žlehtnob, ki tej revni ženski ne privošlijo, da zasluži 100 evrov na mesec, so to rešitev ukinili. To je problem. Sovražim take zajedljive žleht ljudi![/quote]

Mogoče pa niso žleht! Danes vsaka babura gleda na vsak €! Pač bodo same pucale, da nekaj prišparajo.

Je pa to najslabša možna rešitev!! Ker babe kontrolirajo druge! Boh ne daj, da ostane kakšna smet. Bog ne daj, da ne pucaš ob sobotah dopoldan – če boš v petek zvečer, bo štala. Tako je pri nas :-))))

KU.RBE BABJE – zaradi njih je štala – ga ni dedca, ki bi delal štalo v bloku!

da gre za delo na črno. V “pošlihtanih” deželah, ki jih imamo vedno za vzgled se nekaj takega ne dogaja. Na Danskem npr. ljudje ne belijo sami stanovanja, za to najamejo profesionalce…

Zadnjič sem slišala odlično definicijo demokracije (mi jo je povedal en danec): Demokracija pomeni, da se vsi državljani sporazumno, iskreno in brez odstopanja držijo obstoječih zakonov.

Sreča, da nisme več v bloku, ker tam šele vidiš kako so eni žleht… No, tudi zdaj imamo enega soseda, pa sem v hiši, sam nimam nič opravka z njim, ni direkt sosed, na srečo…

Ne, nit ti treba čistit, po mojem. Jaz ne bi. V bloku si zato, ker pač mogoče nimaš časa da bi še take stvari opravljal, še za doma imaš čistilko. Drugač bi pač imel hišo s sadovnjakom in vrtom al pa kmetijo s par hektari.

Sicer pa lahko plača 8 eur mesečno in prijavi osebno dopolnilno delo, nekaj takega… Ni treba da ima s.p. Pozanimajte se oziroma naj se ona, pa da onim kretenom gobce zaprete. Namesto, da bi se postavili proti tistim, ki so nam tako situacijo zakuhali, se drug proti drugemu.

Pri nas ta žlehtn sosed je vsem nagajal, razen nama, ker ni upal, moj je psotavil mejo do kam si dovoli in bila je zelo jasna… In pol je bil enkrat v časopisu, da gre mogoče v zapor zaradi ene parih goljufij in uraj davkov in ne vem česa še… :))) Men je bil vedno sumljiv 😛

Ma daj ne bodi tako pametna. Ker izpadeš debilna, ko govoriš o ubohih 100 evrih uboge revne čistilke, medtem ko je kurčevi Rotnik opral 870 000 evrov. To je smao to, kar vemo, koliko pa je še opranega pa se nam niti ne sanja.

Sej loh z upravnikom podjemno sklene. Al pa malo delo. Loh se pa medsosesko pomoč na ue prijavi, pa naj ženska za tiste puca k čjo, ostale naj pa same. Barca bi znala več povedat. Boste pač več za njene davke plačali, pa bo stvar zakonita, ženska bo pa nekaj zalužila.

Mi mamo tud tako rešitev, in nam na kraj pameti ne pade, da bi žensko kdo zafrkaval. Bog da če delat!

Ni problem v tem. Problem je v tem, da smo imeli odlično rešitev, ampak zaradi par žlehtnob, ki tej revni ženski ne privošlijo, da zasluži 100 evrov na mesec, so to rešitev ukinili. To je problem. Sovražim take zajedljive žleht ljudi![/quote]

Mogoče pa niso žleht! Danes vsaka babura gleda na vsak €! Pač bodo same pucale, da nekaj prišparajo.

Je pa to najslabša možna rešitev!! Ker babe kontrolirajo druge! Boh ne daj, da ostane kakšna smet. Bog ne daj, da ne pucaš ob sobotah dopoldan – če boš v petek zvečer, bo štala. Tako je pri nas :-))))

KU.RBE BABJE – zaradi njih je štala – ga ni dedca, ki bi delal štalo v bloku![/quote]

Itak, da so žleht. Saj to ni prvi tak primer. Saj non stop jih ene par samo špijunira in dela štalo.

Ma saj potem je rekla, da bi odprla, ampak so se babure že odločile, da bodo raje same pucale.

Podjemna pogodba je obdavčena mislim da tam nekje 75{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.

Toliko več bi morali plačati,.da bi ženska ostala na istem prihodku.

_________________ [sub]Življenje je prekratko, da bi ga jemali resno[/sub]

Ma saj potem je rekla, da bi odprla, ampak so se babure že odločile, da bodo raje same pucale.[/quote]

Za 100 eur prometa se ji ne splača odpreti s.p., ker so samo prispevki preko 300 eur. Če pa bi delala na črno, bi jo dobili prej kot nekoga, ki obrača milijone, še posebno, če imate take sosede, ki bi jo prijavile.

Sicer pa, ne razburjaj se na “Dejstvo je,”, saj ni ona kriva, da naša država lovi muhe, sloni pa mimo letijo.

Kar se pa tiče tvojega vprašanja: nihče te ne more prisiliti v čiščenje bloka, si pa dolžna poskrbeti za čistočo in vzdrževanje skupnih prostorov, in sicer v sorazmerju z ostalimi stanovalci. Kako boš za to poskrbela, pa je čisto tvoja stvar – ali sama, ali najameš čistilko.

ne sekiri se, naredi se francoza. to redno se puca itak sam zarad lepšega. V resnici če bi pustili pol leta “nespucano”, bi komaj kdo kaj opazil. kolk svinjarije se pa lahk nabere na enih hodnikih? za jest s tal itak nikol ni, če je mal prahu al pa kak papirček, pa tud normalnega človeka ne bo kap. To se počaka na takrat, ko morš že ovinke delat zarad smeti. Takrat se spuca, pa je mir, vse ostalo je picajzlarstvo.

Ma daj ne bodi tako pametna. Ker izpadeš debilna, ko govoriš o ubohih 100 evrih uboge revne čistilke, medtem ko je kurčevi Rotnik opral 870 000 evrov. To je smao to, kar vemo, koliko pa je še opranega pa se nam niti ne sanja.[/quote]

da sta oba v prekršku. Sicer, ona je mala tatica, on pa veliki tat. Ampak, gre za isto dejanje. Ne gre za pametovanje. V demokratskih deželah omenjena gospa ne bi imela pri ljudstvu kanček podpore za delo na črno. Pr nas pa vsi solidarno iščemo rešitve, kako ji pomagati pri goljufanju države.

Ma daj ne bodi tako pametna. Ker izpadeš debilna, ko govoriš o ubohih 100 evrih uboge revne čistilke, medtem ko je kurčevi Rotnik opral 870 000 evrov. To je smao to, kar vemo, koliko pa je še opranega pa se nam niti ne sanja.[/quote]

da sta oba v prekršku. Sicer, ona je mala tatica, on pa veliki tat. Ampak, gre za isto dejanje. Ne gre za pametovanje. V demokratskih deželah omenjena gospa ne bi imela pri ljudstvu kanček podpore za delo na črno. Pr nas pa vsi solidarno iščemo rešitve, kako ji pomagati pri goljufanju države.[/quote]

V demokratičnih, normalnih državah bi gospa imela službo, ker je pridna in poštena in hoče delat! V demokratičnih državah ji firma ne bi ostala dolžna šest plač in plačilo prispevkov za dve leti! In ta firma je šla v stečaj, ona je ostala na cesti, stečajna masa je pokradena in se lahko pod nosom obriše za to, kar ji dolgujejo! In na stara leta je noben ne bo vzel v službo in lahko samo životari lačna in prezebla, čeprav je več kot 30 let pošteno delala!!! Zato mi ne sipaj takih svetohlinskih neumnosti, ki nimajo nobene zveze z realnim življenjem!

New Report

Close