Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija srčne težave?

srčne težave?

Pozdravljeni prim. Boris Cibic!

Pišem Vam zaradi težav, ki se mi pojavljajo že približno 3 leta. Gre zato, da mi srce neprestano ”močno” bije. Kot, da mi notri nekaj ”poka” in zaradi tega sem doživel več paničnih napadou. Večkrat sem obiskal zdravnika in vedno je bilo vse bp. Hitrost srčnega utripa in vse preiskave (EKG, EEG, preiskave krvi, čšitnice,…) so v mejah normale. Zaključna diagnoza večih zdravnikov je bila anksinoznost. Predpisali so mi Helex in mi napotili k psihiatru. Le-ta mi je bil predpisal Zoloft. Do danes sem že končal z jemanjem teh tablet in prav tako sem zaključil zdravljenje pri psihiatru. ”Močno” bitje srca ni bilo več tako intenzivno, vendar pa ni nikoli prenehalo. Približno pol leta nazaj pa se je ponovno pojavilo v intenzivni obliki ampak temu nisem posvetil veliko pozornosti. Zadnjih 5 tednov pa se mi poleg močnega utripa srca pojavljajo še tiščanje v prsih z oteženim dihanjem, vrtoglavica, slabost in grozno pomankanje koncentracije in občutek tiščanja in piskanja v glavi. Večkrat me po celem telesu oblije občutek vročine. Tiščanje v prsih, močno bitje srca, grozna utrujenost, tiščanje in piskanje v glavi se mi pojavljajo čez cel dan. Slabost, težko dihanje in vrtoglavica pa vedno ko grem po stopnicah, tečem ali kakor koli obremenim telo. Sploh zjutraj ko vstanem mi srce grozno plapola in mi postane nenavadno slabo. Mogoče je to vse spet zaradi ansioznosti, ampak mi enostavno ni jasno, kaj je s človekom, če že 3 leta neprestano občuti bitje srca. Star sem 19 let in težak 90 kg. Sicer kadim, alkohola ne uživam, razen tu pa tam kakšen kozarec. Naj vam pa še povem, da mi močno bitje srca ni popolnoma ponehalo niti po Helxu niti po Zoloftu. Zato bi Vas zelo rad prosil za mnenje; gre to za bolezensko stanje srca ali gre spet ponovno za psiho, ker zadnje čase imam veliko obveznosti in sem psihino izmučen.

Za mnenja sem Vam že v naprej zahvaljujem in Vas lepo pozdravljam!

David

Ravnokar sem vam napisal odgovor. Izgleda, da se je izgubil. Verjamem, da vam je zelo hudo, vendar bodite brez skrbi za svoje srce. Težave, ki vas mučijo že nekaj časa se bodo zanesljivo povsem umirile. Razen zdravil, ki vam vsaj nekaj pomagajo zelo priporočam polurne sprehode, delno s pospešeno hojo, 4 – 5 krat na teden, nekajenje, izogibanje stresnim situacijam, dovolj nočnega počitka. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close