Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek BOLEČI PRSTI NA ROKAH

BOLEČI PRSTI NA ROKAH

Ima še kdo podobne težave – bolijo me roke, posebej pa prsti na rokah. Celo delovno dobo sem tipkala, ogromno, cele dneve, vedno so mi nosile cele kupe za pretipkavat, češ, naredi ti, ki si hitra in narediš takoj in še brez napak. Mislim, da so bolečine v prstih tudi posledice tega. Kako naj si pomagam? Vse tablete mi škodijo, ker imam alergijo na antirevmatike. Prste imam prav “zdeformirane” in odebeljene členke, obup, kar strah me je, kaj bo z mano. Kako naj si pomagam.

Nehaj tipkati brez napak.

Morda imaš revmo, sklepno revmo ali kakšno drugo bolezen skeleta, raziskuj v to smer.
Dvomim, da bi tipkanje škodilo prstom. Prej zapestjem in vratni hrbtenici – zaradi prisilne drže.
Gibanje prstov pa je neka vrsta telovadba in s tem krepiš mišice prstov in rok.
Masiraj roke in prste s kakšnim mazilom Muay (ki ga uporabljajo boksarji in športniki), smrekovo mazilo, konjska mast…
Če ne bo pomagalo pa obisk k strokovnjaku naj ti pregleda kri (za revmo), rentgen – če vendarle gre morda za obrabo sklepov, ali karkoli kar bi pripeljalo k diagnozi, da boš potem pravilno odpravljala težave.

nova
Uredništvo priporoča

Hvala za pameten odgovor. Na testih za revmo sem bila, ampak ni nič pokazalo. Mene pa roke vedno bolj bolijo. Če vzamem tableto, mi je takoj boljše, ampak imam pa potem takoj drugo težavo – vse me začne srbeti in tako sem v začaranem krogu. Lp!

New Report

Close