Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ljubljanska nestrpnost

ljubljanska nestrpnost

Že 15 let se vozim v Lj v službo. Delam na Linhartovi. Pred dobrim mesecem sem kupila drug avto, ki ima MB registrsko oznako in glej ga zlomka, kar naenkrat mi lj “hupajo” in se hudujejo. Če se vstavim pred semaforjem, ki sveti oranžna, se gospod v avtu za menoj huduje, češ kaj stojiš to se še pelje, če zavijam in se ustavim, da pešci prečkajo cestišče podobno, kar na sireno in mahajo z rokami. Dogodkov je bilo kar nekaj, včerajšnji pa me je dodobra razpiz…l. Na žalskem rondoju so 3 pasovi, zunanji služi temu, da se vklopiš in odcepiš, pa se nek tip pripelje po zunanjem pasu iz štajerske c. in na odcep za Žale po zunanjem-odcepnem pasu, ker sem tudi sama šla v tej smeri sem pravilno dala smerokaz iz se pravilno odcepila, nakar je tipu dvignilo pritisk. Pri semaforih na šmartinski, ko smo čakali na zeleno, tip stopi iz svojega avta, pristopi do mojega in potrka po šipi in začne zmerjat s štajersko kmetavzarko, ki se ne zna voziti, pa naj zginem nazaj v tisto vukojebino, pa naj se naučim voziti…
Ker je bila zelena sem potem odpeljala, tip za menoj in me je kao zasledoval, se po šmartinki vozil vzporedno, za menoj, pred menoj, vklapljal 4 smerokaze, krilil z rokami….
Ej pa kaj je z vami, dokler sem imela KR registrsko sem znala voziti, sedaj ko je MB na avtu pa ne?
V 23 letih odkar imam izpit še nisem imela prometne nesreče ob letno prevoženih več kot 30.000 km, kar tudi nekaj pomeni. Malo več strpnosti in poznavanja prometnih predpisov dragi ljubljančani.

Če kdo hupa in te drugače žali, če voziš po njegovem mnenju pre počasi. Vključi vse štiri smernike in upočasni na polovico dovoljene hitrosti.
Če te kdo napade in je njegov avto pravokotno na tvojega. Nikoli in res nikoli ne zapuščajo vozila ampak se zabij v njegov zadnji del, da ga odrineš, ker če ga pičiš na sredo ga ne boš mogel odriniti. Z uničenim kolesom te bo pa bolj težko zasledoval.
Kaj storiti, če hočeš pobegniti obrni za 180 stopinj in odpelji kolikor hitro lahko.
Kaj storiti, če nekdo meče stvari v tvoj avto zapelji proti njemu. Začel bo bežati.

Kaj storiti, če avta nimaš kam parkirati. Prižgeš vse štiri smernike in zadaj postaviš trikotnik.

nova
Uredništvo priporoča

Ja, mislim, da se v Sloveniji opazi ta regionalna delitev. Jaz sem iz Gorenjske, pa mi nikoli ni bil problem biti v družbi ljudi iz kateregakoli dela Slovenije, sem pa opazila, da so Štajerci hudi lokal patrioti, vedno držijo drug z drugim, čeprav se zavedajo, da nimajo prav. Tudi na faksu so prijateljevali pretežno med seboj. Možno je, da jih zaradi tega tudi Ljubljančani težje sprejemajo. Zato taka reakcija ob MB registrski oznaki.

Naredila si čisto prav, edino škoda da ne izgledaš kot Rambo, pa bi mu še kakšno vzgojno prisolila.
Tudi meni so se že razburjali zaradi enakega – čisto pravilnega evropskega – postopka v istem krožišču. Samo imam to srečo, da ko me bolj pogleda se neha razburjat…

P.S. Čeprav po zadnjem slo izpadu modrosti v obliki prometnega zakona… je tole njegovo ravnanje v krožišču (mislim da) celo OK…

Naredila si čisto prav, edino škoda da ne izgledaš kot Rambo, pa bi mu še kakšno vzgojno prisolila.
Tudi meni so se že razburjali zaradi enakega – čisto pravilnega evropskega – postopka v istem krožišču. Samo imam to srečo, da ko me bolj pogleda se neha razburjat…

P.S. Čeprav po zadnjem slo izpadu modrosti v obliki prometnega zakona… je tole njegovo ravnanje v krožišču (mislim da) celo OK…[/quote]

Grem pogledat!
Po zunanjem pasu obvozi krožišče z 5 izvozi?
Uf, človek bi rekel, da prometni zakon pišejo milorečeno butalci:(((
PS
Je pa on izgledal kot rambo, jaz imam pa 54 kg, kaj čem.

Tole odebeljeno zgoraj sem prebral v eni avto reviji, kjer so se tudi hudovali nad idioti, ki pišejo zakone.
Še vedno upam da ni res..

Jaz pa mislim, da sploh ne poznam vseh pravil vožnje v večpasovnih krožiščih. Pa tudi, če bi, mi ne bi pomagalo. Ker ne moreš vedeti, ali jih oznajo ostali udeleženci v prometu.

Jaz zato uporabljam naslednje kapacitete: previdnost, fleksibilno nogo (plin-bremza), potrpežljivost, vožnjo dvakrat okrog, včasih vožnjo po zunanjem pasu (ki po vaših mnenjih sodeč ni ok), srečo ipd.

Jaz sem se v Kranju narobe postavila, imela sem kk tablico, še poblinkal mi je da sem lahko pas zamenjala. Pa nisem nobena lepotica. Vse je odvisno od karakterja voznika. V lj so mi že hupali, očitno sem šla prepočasi čez zebro pri zeleni luči.

________ Flectere si nequeo superos, Acheronta movebo.

Preden kdo začne še bolj žalit Ljubljančane, naj povem, da imam zelo podobno izkušnjo iz Maribora z LJ tablico. (Pa nisem ne eno ne drugo, ampak sem v resnici doma iz čisto drugega konca države drugač.)

Tako da: kreteni so povsod doma, nima smisla omejevati jih na določena območja.

………no končno en pravi post, podpis

………tako smo majhni v tej naši deželici, pa bi se še delili

_________________ [sub]Življenje je prekratko, da bi ga jemali resno[/sub]

Da bi postavil trikotnik in šel v službo ta je pa dobra.

v Lj so vse druge tablice sovražne in isto se dela tudi v drugih območjih če nimaš njihove tablice

* * * Nikoli nad nikomer ne obupaj. Čudeži se dogajajo vsak dan. H. Jackson Brown Jr. http://www.publishwall.si/lelj

Večina tistih, ki izsiljujejo, prehitevajo po odstavnem pasu, hupajo pri rumeni in silijo v križišča, vozijo (ali celo pospešijo skozi križišče), ko sveti rumena ali celo rdeča, tesno vozijo za rešilci ali gasilci, da lahko peljejo skozi križišče, te nadlegujejo z dolgimi lučmi ali meglenkami, če voziš po omejitvah hitrosti, izsiljujejo pešce na prehodih, grozijo, itd.. sploh ni Ljubljančanov, ampak so doseljeni sa juga bivše bratske države.
Ker si svojih kompleksov ne upajo izživljat nad Ljubljančani (vsaj ne dokler nimajo številčne premoči) se izživljajo nad tistimi, ki jih imajo za slabše od sebe, za “seljake” in tablica MB jim je en tak očiten znak, da sedaj pa so oni glavni…


To ni po našem mnenju tako, ampak po zakonskem “mnenju”. 🙂

Kaj je z enim folkom narobe, da izstopi in gre nekomu na šipo trkat in pamet solit? Taki niso za na cesto.

V taki situaciji se nasmehni in se obnašaj kto da ni nič, pomisi, koliko problemov ima tak človek. Bolnikom ne morš zamerit, v pogovoru z njimi pa tud težko kaj dosežeš.

Da imaš v avtu debelo leseno palico, dolgo kakšnega pol metra, potem pa ko zahupa, stopiš ven z palico udariš po prednji lučki, jo razbiješ. potem še enkrat udariš po soferskem steklu, ga razbiješ, vzameš njegov ključ in ključavnice in ga zabrišeš stran, garantirano ne bo več hupal. usta bo imel odprte, oči izbuljene, videl ne bo nič, tudi tvoje tablice ne, čez pol ure bo jecljal………

Najslabši vozniki so brez dvoma GORENJCI

Jaz po LJ furam različne tablice, ker sva oba priseljena, res pa ne MB, od nedavnega pa tudi LJ. Moram reči, da ne opazim nobene razlike, če vozim različne targe, vedno pa seveda srečam kr****e takšne in drugače, ki bodisi ne poznajo CPP ali pa mislijo da za njih ne veljajo. Če imam telefon pri roki, jih npr. v križišču poslikam. Me vsi buljijo ko tele v nova vrata. Kolegica, ki je delala na policiji, pravi, da je take idiote treba prijavljat in so potem fantje v modrem bolj pozorni nanje. In če bi mi kdo prišel težit do avta, bi najprej prijela v roko telefon in ga fotkala + njegov avto, potem pa poklicala policijo. Me zanima, koliko časa bi se še repenčil. Samo ne se pustit ustrahovat, že tako mislijo, da je cesta last posameznikov. Čeprav povzročanje škode ni rešitev, prvič ste vi krivi, drugič lahko komu pade mrak na oči in pride za vami domov. ..

New Report

Close