Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Stroški upravljanja in število stanovalcev

Stroški upravljanja in število stanovalcev

V stanovanju se je povečalo število stanovalcev. Ali moramo spremembo javiti upravniku stanovanjskega bloka, da bo upoštevano povečano število oseb pri vodarini, kanalščini, odvozu odpadkov,… Kaj če ne javimo?

če ne javite goljufate! Sicer je pa to stalna praksa v večstanovanjskih hišah!

Imate dojenčka? Torej samo vi napolnite v enem tednu en velik črni zabojnik, plačate pa še manj, kot bi na pravo število članov!
Kar ti ne plačaš, plačajo tvoji sosedje. Se ti to zdi fer?

nova
Uredništvo priporoča

jaz prijavim vsakega, ki se ne sam. resnično ne bom plačevala za vaše podnajemnike, pse al pa jebače, ker se stroški delijo na blok

Hm… kako to misliš, za naše podnajemnike? Tudi, če so podnajemniki, se ravno tako javi število prebivalcev.
Kaj ti ni jasno?? Upam, da nisi ena takšna soseda, ki zavida sosedu, ker stanovanje oddaja in potem tekaš k upravniku in prijavljaš občasne obiske kot stalne prebivalce. Tudi takšne sosede obstajajo, veš….si med njimi?
Sicer pa ti ne moreš nič prijavljat, vsak mora prijaviti sam.
Meni je to naredil en prijazen sosed tvojega kova, pa je nazadnje on dobil po kapici, ker sem dokazala, da laže.
Dobri sosedski odnosi so šli pa k hudiču.

Hm… kako to misliš, za naše podnajemnike? Tudi, če so podnajemniki, se ravno tako javi število prebivalcev.
Kaj ti ni jasno?? Upam, da nisi ena takšna soseda, ki zavida sosedu, ker stanovanje oddaja in potem tekaš k upravniku in prijavljaš občasne obiske kot stalne prebivalce. Tudi takšne sosede obstajajo, veš….si med njimi?
Sicer pa ti ne moreš nič prijavljat, vsak mora prijaviti sam.
Meni je to naredil en prijazen sosed tvojega kova, pa je nazadnje on dobil po kapici, ker sem dokazala, da laže.
Dobri sosedski odnosi so šli pa k hudiču.[/quote] točno taka sem.slikam folk, ki ni notri prijavljen in spi, se tušira. za dokaz povedo isto tudi drugi sosedje.namesto 2 študenta, so štirje….kaj ti delaš je tvoj problem.pri nas v bloku je red. če kdo izstopa, ko se vseli jih hitr dobi po buči

Pravilno!

Po trenutno veljavni zakonodaji morate spremembo števila uporabnikov posamezne enote sporočiti upravniku na predpisanem obrazcu.

Če ne “javite”, se vam ne zgodi nič. Vsaj po določilih idiotske zakonodaje ne, ki zaenkrat ureja to področje.

upravnik objektov Mag dom,
Gorazd

Hm… kako to misliš, za naše podnajemnike? Tudi, če so podnajemniki, se ravno tako javi število prebivalcev.
Kaj ti ni jasno?? Upam, da nisi ena takšna soseda, ki zavida sosedu, ker stanovanje oddaja in potem tekaš k upravniku in prijavljaš občasne obiske kot stalne prebivalce. Tudi takšne sosede obstajajo, veš….si med njimi?
Sicer pa ti ne moreš nič prijavljat, vsak mora prijaviti sam.
Meni je to naredil en prijazen sosed tvojega kova, pa je nazadnje on dobil po kapici, ker sem dokazala, da laže.
Dobri sosedski odnosi so šli pa k hudiču.[/quote] točno taka sem.slikam folk, ki ni notri prijavljen in spi, se tušira. za dokaz povedo isto tudi drugi sosedje.namesto 2 študenta, so štirje….kaj ti delaš je tvoj problem.pri nas v bloku je red. če kdo izstopa, ko se vseli jih hitr dobi po buči[/quote]

Slikaš jih? Prvo kot prvo, a veš, da je kaznivo slikate osebe brez njihovega dovoljenja?
Nadalje, kje jih slikaš? Na cesti, na stopnišču??? Kje?? Dvomim, da jih slikaš, medtem ko spijo in se tuširajo!
Torej kakšen dokaz imaš?? Lahko gre za obisk in obiski so dovoljeni, tudi prespijo lahko kdaj tam in ti ne moreš nič.
Red, pa ja. Poznam takšne tičke. Sem ravno pred dnevi gledala, ko so izobesili spisek prebivalcev. Od 15 stanovanj jih v 12. živi ena oseba, v 2. dve osebi in v 1. tri osebe. Med takšne lažnivce spadaš očitno tudi ti.
In gre za blok, kjer ni nobenih študentov, sami starejši ljudje. Ja, takšni ste najhujši lopovi, škrtuhi in tatovi.
Poznam pa primer, ko je ena taka baba kot ti konkretno dobila po buči. Bodi previdna pri svoji dejavnosti.

Vsako odjavo-prijavo osebe moraš javiti upravniku v roku 30 dni.

Pri nas smo red naredili tako, da smo se vsi odjavili! In so sosedje en mesec namesto deljenja na običajno število oseb, plačali še za vse nas minus 1, ki mora biti obvezno prijavljen! Pa so takoj javili upravniku. In ta je klical nas, pa smo mu povedali, da nismo nič bolj neumni kot tisti, ki se ne prijavijo, ki ne prijavijo svojih dojenčkov ( ker to ni humano,da se jih prijavi), ker ne prijavijo psov, pa še študentov, pa še dodatnih sorodnikov, pa še…. In je upravnik uvidel, da tole ne bo šlo, prosil nas je,da se prijavimo nazaja sosedom pa povedal,da bo ukrepal! Ampak na žalost nič ne more, ker je zakonodaja butasta do amena in je narejena samo za goljufive slovenceljne. Kar tudi so!

New Report

Close