Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Še vedno kazen, če ne daš cepiti otroka?

Še vedno kazen, če ne daš cepiti otroka?

Pozdravljeni

Zanimam me, kako je sedaj s cepljenjem otrok. Vem, da je še vedno obvezno, ampak lani je bilo nekaj govora o tem, da bo odpravljena kazen če zavrneš cepljenje. Je to že sprejeto ali še ni?

Sedaj pa me zanima iz konkretnih izkušenj, če ste zavrnili cepljenje v letošnjem letu, če so bile kakšne sankcije in kakšni so bili odzivi s strani pediatrov?

Prvega smo cepili ( že tukaj sem bila skeptična), drugi je bil pa zaenkrat 3x ( čaka ga še 2x) in me zanima, če je smiselno da bi sedaj za naprej odklonila , glede na to, da smo 3x že dali skozi.

Hvala za odgovore, pa prosim samo od tistih ki imate dejanske izkušnje s tem. Moraliziranja s strani staršev, ki svoje otroke dajo cepit ne rabim.

Za kazen bi vas bilo treba peljat v države tretjega sveta, kjer nimajo cepiva za otroško paralizo, da si malo ogledate, kaj necepljenje povzroča otrokom.

Za lani ne vem, vem pa za 15 let nazaj. Nobene kazni!

A se dovoliš oglasiti tistim staršem, ki bi svoje otroke dali cepiti, pa to preprečuje otrokovo zdravstveno stanje?

Ti bi si pa zaslužila otroka z doživljenskimi posledicami cepljenja.

Ti bi si pa zaslužila otroka z doživljenskimi posledicami cepljenja.[/quote]

Zakaj? Jaz tebi ne želim bolnega otroka. Želim ti le, da vidiš, kaj necepljenje povzroča.

‘Kako je s tem’, cepljenje je privilegij, kar odklanjaj ga. Bo tvoj otrok nabasal na kaj od ravno tako neprecepljenega, pa se spomni na svoje pisanje.

[img]http://images.24ur.com/media/images/520xX/Oct2010/60546935.jpg?d41d[/img]

Otroška paraliza – bolezen, ki jo je cepivo skoraj v celoti izkoreninilo

Če je bilo še leta 1988 na svetu 350.000 primerov otroške paralize, je od tedaj pojavnost bolezni upadla kar za 99 odstotkov: letos so diagnosticirali 243 primerov.

Pred 26 leti je bila otroška paraliza prevladujoči razlog za invalidnosti otrok, je ob svetovnem dnevu otroške paralize opomnil izvršni direktor Unicefa Anthony Lake. Vse države, razen Afganistana, Nigerije in Pakistana, kjer je bila otroška paraliza globoko zakoreninjena, so znotraj svojih meja odpravile nevarni virus, v omenjenih državah pa se še pojavlja, vendar je število obolelih veliko nižje kot v preteklosti. 24. oktober je svetovni dan paralize, ta dan pa je bil izbran v počastitev Jonasa Salka (rodil se je na ta dan), ki je bil na čelu prve ekipe, ki je razvijala cepivo proti tej bolezni.

V Nigeriji so letos diagnosticirali šest primerov, kar je velik napredek v primerjavi z 49 primeri v lanskem letu. Afganistan je znižal prenosljivost na zelo nizko raven, večina ugotovljenih primerov pa je povezana s Pakistanom. Ta je z 206 primeri v letošnjem letu na prvem mestu držav po številu primerov bolezni. Potem ko so v začetku leta poročali o izbruhu bolezni v Iraku in Siriji, je bilo tam proti bolezni cepljenih 22 milijonov otrok.

V okviru globalne kampanje proti otroški paralizi je bilo pred otroško ohromelostjo zaščitenih na milijone otrok po vsem svetu, ki jih sicer ne bi nikoli dosegli in zaščitili, so zapisali pri Unicefu. Približno milijon in pol otroških življenj so rešili z rutinskim zagotavljanjem vitamina A, ki poteka vzporedno s cepljenjem proti otroški paralizi. Od takrat so v vse številčnejših državah generacije otrok odraščale brez grožnje otroške paralize. Uspešnost prizadevanj za izkoreninjenje virusa, s katerimi so dosegli najbolj oddaljene skupnosti, je dokaz, da je mogoče doseči vse otroke, meni Lake.

Medtem ko je otroška paraliza endemična v le treh državah, pomeni veliko nevarnost za otroke tudi povsod drugje, predvsem v državah, v katerih rutinsko cepljenje ni prioriteta, na primer v Južnem Sudanu, Srednjeafriški republiki in Ukrajini. Izbruhi otroške paralize v Siriji, Iraku, Kamerunu, Ekvatorialni Gvineji in Somaliji pa izvirajo iz Pakistana in Nigerije.

Unicef vsako leto zagotovi 1,7 milijarde odmerkov oralnega cepiva proti otroški paralizi, s katerimi cepi 500 milijonov otrok, so še zapisali.

Večina obolelih se sploh ne zaveda bolezni
Otroško paralizo je kot posebno bolezen prvi prepoznal Jakob Heine leta 1840, virus otroške paralize, ki povzroči bolezen, pa je leta 1908 identificiral Karl Landsteiner. V začetku 20. stoletja so epidemije postale vse pogostejše, zato so države pospešile razvoj učinkovitega cepiva. Gre za zelo nalezljivo bolezen, ki se zlahka prenese pri stiku med ljudmi. Pri okoli 90 odstotkov bolnikov se simptomi ne pojavijo, pri okoli 1 odstotku pa virus zaide v osrednje živčevje, kar povzroči mišično oslabelost in akutno ohlapno ohromelost. Najpogosteje se pojavi hrbtenjačna okužba, ki je navzven najbolj vidna, saj se kaže v neenakomernem razvoju nog.

http://www.rtvslo.si/zdravje/novice/otroska-paraliza-bolezen-ki-jo-je-cepivo-skoraj-v-celoti-izkoreninilo/349477

Ti bi si pa zaslužila otroka z doživljenskimi posledicami cepljenja.[/quote]

Zakaj? Jaz tebi ne želim bolnega otroka. Želim ti le, da vidiš, kaj necepljenje povzroča.[/quote]
Bolezni so odsev človekovega življenja in okolja v katerem živi.

A da zbolijo tudi otroci za temi boleznimi, ki so cepljeni pa ne veste?

Cepljen proti tetanusu, stopiš na žebelj, ta prve kar ti dajo je inekcija proti tetanusu. Le zakaj?

Pa to, da cepivo po dveh letih izgubi “svojo moč” in da kljub temu zboliš za oslovskim kašljem….

In reakcije premnogih otrok, ki imajo nevem kakšne posledice po cepljenju? A to je pa vredu?

In da smo samo še mi in balkanske države ki imamo obvezno cepljenje?

In da je v Nemčiji manj bolanih za boleznimi, proti katerim se cepimo pri nas, pa nimajo obveznega cepljenja že nekaj let?

Dej dej Robi ne nakladaj. V ZDA cepljenje ni obvezno, ampak oroka ne spustijo v šolo, če ni cepljen. Torej?


Kaj torej ?
Kaj imam jaz s tem ? Saj nisem predsednik ZDA. 🙂

kazen je še premajhna

* * * Nikoli nad nikomer ne obupaj. Čudeži se dogajajo vsak dan. H. Jackson Brown Jr. http://www.publishwall.si/lelj

Tudi po mojem mnenju je kazen prenizka. Poleg denarne kazni bi morali take starše tudi zapreti, otroke pa zasčno odvzeti dokler se ne spametujejo, ker z necepljenjem ogrožajo svoje otroke in tudi vse druge otroke.

pod to se podpišem

pod to se podpišem[/quote]

Z imenom in priimkom?

čredni nagon ljudi, ki nimajo pojma in so nerazgledani do amena. Cepljenje NI pogoj, da otrok ne zboli!!!

Ko boste pri SVOJEM cepljenemu otroku videli posledice cepiva, boste razmišljali drugače. Nekateri otroci so na sestavine cepiv alergični, vendar, se morajo vseeno cepiti, ker tako določa zakon. Žalostno. In ja. Kazen je, če zavrneš cepljenje. Žal.

O, madona. 🙁 Kakšni komentarji…

Koliko od vas, ki ste tako proti svobodni izbiri, si je dejansko prebralo navodila za uporabo cepiva, preden ste dali cepiti svoje otroke? Verjemite, da smo starši, ki se zavzemamo za to, da bi se lahko sami odločali o vnašanju zdravila v telo naših že najmljajših, zelo dobro preštudirali to tematiko.

Sama sem študirala in imam izobrazbo medicinske smeri (nisem zdravnica), tako da sem vešča branja strokovne literature. Veliko časa med svojimi porodniškimi sem preživela ob študiju varnosti cepiv. In glede tega si tudi stroka ni enotna (govorim o pediatrih, imunologih, nevrologih…). To me je zmedlo in hkrati spodbudilo k nadaljnjemu raziskovanju in odločitvam.

Pa recimo, zanimivo mi je to: Mi, ki smo danes starši, smo preboleli večino otroških bolezni, proti katerim so naši otroci cepljeni. Takrat to ni bil noben bavbav. Tako, kot danes vsi sprejemamo norice kot običajno otroško bolezen, ki mine pri večini otrok brez zapletov. V Avstriji pa lahko otroka cepite proti njej…

To so neskončne debate, a na žalost si večina populacije ustvari svoje mnenje glede na to, kaj reče zdravnik, župnik ali sosed.

Drage mamice.
Mislim da ne znate brati, kaj je mamica sploh vprašala? Mislem da dejansko mni spraševala Vas, ampak tiste, katere svojih otrok ne cepimo. Zakaj jih ne? Mogoče zato ker smo bolj izobražene in znamo brati navodila za cepivo, katera mora pediater vedno dati zraven. Ali ste jih mogoče prebrale? Kakšni so stranski učinki? In preden pišete neumnosti si najprej izobrazite zakaj teh bolezni ni, zakaj sploh moramo cepiti. In v katerih državah si sankcioniran z denarno kaznijo, če otroka ne cepiš? Mislim, da je Slovenijo zelo zadaj, prav zaradi takega mišljenja, sprevrženega v prid zdravstvu, ki denar samo grabi in grabi. Zase. Briga jih za nas. Za bolezni. Za stranske učinke. Pa brez zamere, če želite svoje otroke cepiti, izvolite. Vaša stvar. Jaz svojega ne bom.

Pa da odgovorim na vprašanje.
Tako, cepljenje je še vedno obvezno, se pa govori, da bo možen ugovor vesti, ampak bog ve kdaj bo to. Upam, da kmalu :). Priporočam Vam, da se s svojimi vprašanji obrnete na zavod SVOOD in nemudoma pričnete s pisno komunikacijo s pediatrom. Pa seveda berite in berite, se osveščajte, preberite navodila cepiv, stranske učinke. Srečno!

Drugim mamicam pa, vsak ima svojo mnenje in nehajte biti tako agresivne. Ali ne znate sprejeti drugačno prepričanje, mišljenje? Našim otrokom želimo samo najboljše, in če smo prepričane da cepljenje ni dobro, pač ni. Brez skrbi. Vam ne bo to nič škodilo. Saj ste ja vse cepljene, vaši otroci prav tako. In da ne pozabim. Cepivo drži samo 5-10 let, zato hitro v vrsto k zdravniku!!!!!

Ok, ti bom jaz konkretno odgovorila, brez da bi se spuščala v za / proti debate.
Naša prvošolka je bila doslej cepljena po programu, razen proti hepatitisu B, ker smo to cepljenje zavrnili. Pri pediatru ni bilo nobenih problemov ali pregovarjanj z njihove strani. Sprejeli so popolnoma normalno in mi obrazložili, da samo pošljem dopis na Ministrstvo za zdravje (Komisija za cepljenje, Štefanova 5, Lj.), kjer v enem stavku napišem, da odklanjam cepljenje otroka proti tej bolezni. Kopijo dopisa pa jim prinesem, da jo shranijo v karton. Po tem mi ne bodo več pošiljali vabil na cepljenje.

Ja kazen je ampak ni pa če se ti zaradi zdravstvenih razlogov ne cepiš (alergije). Od prijateljice sina niso cepili ker je alergik in ni dobila nobene kazni. tako, da kazen je samo če se ti sam odločiš da ne boš cepil, ker se ti to zdi tako fajn.

Dejte se umirit s takimi primitivnimi odgovori, no. Kaj je z vami?!
V Evropi je neobvezno cepljenje v 18 drzavah, obvezno cepljenje pa je v Slo, Bih, Srbiji, Romuniji, Makedoniji.. Mal uporabite mozgane.
Cudno da nemci se zivijo, ko pa imajo od 83.ga neobvezno cepljenje? 😀
In ne, kazen za necepljenje se ne dobi, ce pravilno postopas. Pa se zdravega otroka mas 😉

Ja, kazni žal še vedno so, vendar če pravilno postopaš, se ji lahko tudi izogneš 🙂

Pa še eno vprašanje vsem, ki mi tako zagreto želite odvzeti pravico do svobodne odločitve, da otroka cepim ali ne:
s čim moj necepljen otrok ogroža vašega, cepljenega? Saj vaš je vendar cepljen! Torej vseeno malce dvomite, da so cepiva 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} učinkovita 😀

Pa ne mi zdaj o posledicah necepljenja in take – posledice bom nosila sama in moj otrok… Konkretni odgovor me zanima!


Ob tem se sprašujem, koliko takšnih osveščenih ljudi, bere deklaracije na hrani in kako skrbijo, da otroci ne bi vase vnašali strupov ?
Glede na razmere in padanje kakovosti same hrane, obstaja velika verjetnost, da bo to negativno vplivalo na razvoj imunskega sistema ter na samo odpornost otrok. Kar pomeni višjo tveganje za razvoj takšnih in drugačnih bolezni in ker se bo hkrati s tem zniževala precepljenost, bo večina krivdo pripisala necepljenosti, od česar bo spet največ pridobila farmacija.
In potem bomo na istem.Oziroma, še na slabšem.

New Report

Close