Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija zelo slab zadah.

zelo slab zadah.

no začelo se je že ko sem bil v 6.razredu sedaj pa sem 2.letnik … v ustih vsakic cutim da mi primanjkuje sline in tudi ko pijem veliko mi slina hitro izgine iz ust. Opazil sem tudi da imam bel jezik,katerega sem poskušal ščistiti s strgalom a neuspešno , ko jezik očistim postaja suh in belina na jeziku postane izrazitejsa.Pri tem je zelo opazen zadah iz ust ki zelo smrdi po ” dreku “.Zelo sem se ustrasil saj že od šestega razreda zivim u strahu , ker nemorem normalno komunicirati z ljudmi .. Poskušal sem tudi eno metodo , da bi jezik sčistil s kisom a se bel jezik spet pojavi in s tem tudi neznosen zadah.. ust nikakor nemorem navlaziti,kolikor koli pijem.Ko je jezik suh, moja slina postane nekako redka ( ni lepljiva )..zadah je pri tem zelo neznosen . opazil sem tudi, da mi izcedek iz nosu gre v grlo kar,za katerega menim da tudi povzroča slab zadah, saj nekako imam obcutek ko pride skozi nos v grlo da se takrat tudi pojavi zadah.Opažam tudi da po obroku me pogosto malo peče “trebuh” verjetno želodec.
Po pijači pa se mi tudi veliko krat zgodi da imam kiselkast okus v ustih. Zobe si umivam redno, skratka menim da niso krivi zobje .. veliko prijateljev poznam , ki si zobe redko kdaj umijejo pa nimajo zadaha , zado sem 99,9% da zadah izvira iz drugih predelov ust.komuniciram zelo tezko zato bi vas prosil za nasvet kako bi lahko to odpravil 🙁

Spoštovani,

Priporočam ORL pregled, na katerem bomo poskusili najti vzrok za zadah. Možni vzroki:
– refluks kisline iz želodca; v tem primeru boste poskusili z zdravili za zaviranje izločanja kisline in pazili pri prehrani;
– kronično vnetje sluznice nosu, sinusov ali nosnega žrela (žrelnice) – poskusite večkrat na dan čistiti nos s fiziološko raztopino, da boste s tem razredčili in odstranili sluz;
– kronično vnetje mandljev.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

Zelo sem vam hvaležen za odgovor. V kolkem času bi pa zadah približno izginil? A je lahko dolgotrajno celo do starosti?

Odvisno je od vzroka.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close