Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek sama, stara 38, brez otrok, klinc pa tako življenje

sama, stara 38, brez otrok, klinc pa tako življenje

nesrečna sem

Tudi jaz samski z istimi težavami. Pridejo boljši časi.

Premalo za debato.

Kaj si pa zadnjih 20 let delala, da bi imela normalno življenje? Očitno nič. Zdaj nimaš kaj. Privadi se, drugega ti ne ostane.

A doma čakaš za zaprtimi vrati, da ti bo kdo potrkal? Ker še poštar enkrat mogoče pozvoni al pa samo listek pusti.
Kaj si sploh želiš, če ti “sedenje v fotelju” ne prinaša zadovoljstva? Pa če človek živi, tudi sam sodeluje, ne da samo čaka, če bo slučajno kakšen srečen komet mimo uletel.

” nisi edina “

lep človeški odgovor si dal, lepo od tebe

Kakšnih posebnih tolažilnih ali spodbudnih besed zate ravno nimam, saj je očitno, da si zaradi tega, ker si sama in brez otrok, nesrečna. To pomeni, da si si svoje življenje zamišljala drugače, pa se je sfižilo. Glede na to, da partnerja nimaš, ti je vse bolj jasno, da tudi otrok ne boš imela, kar je za žensko precej klavrno spoznanje. Življenje nikoli ne poteka tako, kot smo si od nekdaj želeli ali zamislili. Jaz otroke imam, niso takšni, kot bi si želela, velikokrat sem žalostna zaradi njih. A sem tudi ostala sama, brez moža, otroci so šli po svoje. Vsekakor sem si zamišljala, da bo moje življenje boljše in ne takšno, kot je sedaj. Mirno bi lahko rekla, da sem nesrečna, a se ne dam. Če le morem, najdem kaj, zaradi česar je moj dan lep in si lahko rečem, da je življenje še kar ok. Poskusi še ti tako. Očitno nam je to, kar imamo, namenjeno in je pravo za nas.

j

Tolaži se, da nas je več takšnih.�
5let sem mlajša od tebe, a na istem. Edino kar me osrečuje, je služba.
Želim si partnerja, a ne otrok. Želim si potovanj, a mi finančno ne znese.
Lahko pa ustanovimo klub, društvo samskih in nesrečnih.�
Na tak način bi se lahko spoznali in skupaj jamrali. �

se kdaj vprašate če je sploh vredno še živeti v tem krutem človeškem svetu kjer moraš imet keš

No, če je problem samo v tem da nimaš otrok, se da hitro pomagat :)))

A si ziher da pridejo?
Al je to zgolj tolažba, kot je že meni ene deset let. Sama sem si kriva, a si ne znam pomagat. Ne znam komunicirat, sem sramežljiva, tiha in neopazna in kot taka neprivlačna in nezanimiva nasprotnemu spolu.
Težko je tako živet.

He he..saj veš, da si ženske želijo vse v paketu, nekoga, na katerega se lahko zanesejo in da skupaj vzgajata naraščaj.
Težko je biti sam sam, z otroki pa še bolj.

Vas problem ni, da ste samski in brez otrok (kot jaz). ampak da ste jamrovci, ki se sami sebi smilite.

Koliko si pa ti star? Lahko bi se z nesrečno’ ujela :)) You never know….

Jah lej, pridejo taki trenutki, ko je človek na tleh in takrat je zavedanje položaja še težje. Ja, takrat pa po jamramo.

te razumem..sama sem isto stara. imam dva otroka…si pa ne predstavljam, da sem ta trenutek samska in brez mojh dveh sinov…za ženske so ta leta res depresivna, če nima partnerja in potomcev..razen seveda tistih, ki temu ne dajejo pomena..jaz ne sodim med te..

Čakala je princa na belem konju,bogataša,milijonerja,lepotca,manekena,… da se pokaže sosedom in v službi.

Živiš pa tudi sigurno še pri starših.

Nisi edina in prav ti je.Iz moških ki so ti dvorili,si se smejala,sedaj pa te je bog kaznoval z samkostjo.Boš že našla kakega dedka milijonerja,da boš ga popkopala in njegovi otroci pokopali tebe.

Biti srečen ali nesrečen in ti dve skrajnosti pogojevati le z enim filtrom ali si uresničil svoje pričakovanja, predstave “kako bo”, je pravi recept za “strel v glavo”. Ljudje moramo biti skromni in premišljeni, kakor v svojih željah tako tudi v zmožnostih. Marsikdo je zato sam, ker globoko v sebi ve ali ni za nikogar dovolj dober ali obratno, ravno tako imeti otroke ni en sam velik blagoslov ter trajna sreča, veliko otrok prinese staršem velike bolečine, razočaranja, odrekanja, odpovedovanja, jeze in žalosti…in se marsikateri od njih vpraša kaj mu je tega treba bilo, kako je lahko moj, saj sam nisem tak ipd.

Bodite zadovoljni že s tem, da vam je dano živeti, sicer ni ravno tako kakor ste pričakovali, a še vedno lahko sami največ naredite za to, da zaživite svoje življenje z veliko začetnico…in za to sploh ne rabite ne partnerja in ne otrok.

ne živim s starših že leta in leta in jih tudi nisem videla že leta in leta, sem pa neumna ker sem imela zvezo ki je trajala predolgo let, potem pa ostaneš sama ko si starejša, leta izgubiš brezveze

Ni še prepozno, še vedno lahko dobiš partnerja in otroke….
Nekaj na sebi pa moraš spremeniti, ugotovi sama kaj.
Smo to, kar mislimo, da smo.
Srečno 🙂

malo je lažje ko pojamraš

Se ne bi ti raje najprej naučil pisat???

največja napaka je imet zvezo osem, devet let, potem pa nehat, ker so ti vsa ta leta šla v nič

Ven ven ven…

Pri 38 samo gass… bo ze prisel..

Se na slabsrm so tisti/e ki ne morejo imeti… se enkrat…

VUN PEJT.

Ni za obupat, poskusi s spoznavanjem partnerja preko spleta.

New Report

Close