Najdi forum

Pozdravljeni

Pred 2 mesecema me je začel boleti lok v desenem stopalu (podplat). Temu nisem posvečal dosti pozornosti, ker je bolečina po parih jutranjih korakih izginila. Sedaj je pa vedno hujše. Zjutraj se komaj postavim na nogo. Traja par minutu, da bolečina izgine. Moram prehoditi nekaj korakov, da je bolje. Teh korakov je vsak dan potrebnih več.
Ker sem športno zelo aktiven, me ta zadeva zelo moti (kolo, tek, nogomet). Preizkusil sem že kar nekaj zadev. elektrostimulator, kreme (Voltaren, Pernaton,..). Ne pomaga nič.

Zadnje čase opažam, predvsem pri nogometu, da me boli ahilova tetiva. Zadnji trening sem komaj končal.
Je mogoče ta zadeva povezana?
Dvakrat sem si tudi dal preveriti kri. Prej nikoli sedaj sem pa že 2x (v 2 mesecih) imel povečane levkocite (10,7, 11,3). So mogoče povišani zaradi tege vnetja?

Sedaj imam potem takem dve poškodbi. Vem, da je brez slik oz. MR težko povedati kako zdraviti. Ampak vas vseeno prosim za mnenje.

Ali lahko kolesarim?

Spoštovani,

priporočam, da za začetek opravite rentgensko slikanje obeh stopal in gležnjev v dveh projekcijah in da nato pridete še na klinični (in ultrazvočni?) pregled. Najprej je namreč potrebno ugotoviti, kaj je narobe (postaviti diagnozo), zakar je klinični pregled nepogrešljiv. Mogoče je, da bo potrebno tudi slikanje z MR.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close