Podpora pri uporabi forumov Over.Net

Odgovarjajo: Tropski pingvin

Obporodna poškodba

Default avatar
Pozdravljeni dr. Pušenjak
Imam vprašanje za vas, namreč moja zgodba se odvija že skoraj tri leta, brez izboljšav. Pri porodu sem imela rupturo 3A. Razlog: epiduralna, nisem čutila da bi lahko potiskala, zato je ena babica potisnila na trebuh, druga pa ni pravočasna nadela rokavic in se je dojenčica rodila z obrazom naprej. Pri šivanju so mi poškodovali še kolčni hrustanec, tako da po porodu nisem mogla sama vstajati iz postelje in dvigovati noge...bilo je kar hudo. Pri odpustnici sem imela napisano, da se moram zglasiti v Leonišču za vso potrebno nadaljno zdravljenje. Potem sem dobro leto obiskovala različne fizioterapije na koncu tudi elektrostimulacije vaginalno in rektalno. Izboljšanja pa ni bilo. Potem me je dr, Drusany predlagala konziliju za medenično dno. Tam so mi odobrili zdravljenje z sakralno nevromodulacijo. Največjo težavo mi povzroča uhajanje maternice in mehurja v nožnico. Kljub temu, da ne dvigam nikakršnih bremen - tudi svojega otoka ne, se težave pojavijo že zjutraj ko vstanem. Zanima me vaše mnenje, ali mi bo sakralna nevromodulacija pomagala odpraviti te težave? Ali obstaja še kakšna druga možnost. Operacijo (vstavitev podpore maternici in plastiko) mi zaenkrat ne priporočajo.

Hvala za vaš iskren odgovor,

obupana mamica.
Najboljši odgovor
Napisal polh_tine » 24 Feb 2020 13:54
Lepo poozdravljeni,

z vprašanjem ste zgrešili forum. Prosim postavite ga na forumu ABC ginekologije in porodništva.

Tine
Na prispevek

Moderatorji

Tropski pingvin
gregorg