Forum.Over.Net

Starševski čvek

Delovni čas od 10.00 do 18.00

Default avatar

s si ti kdaj

Ugoden urnik za samske je napisal/a:
pa tudi za samske ni. tudi samski si zasluži kaj prostega časa, da lahko npr. gre zvečer na sprehod v miru, ali teči, ali na telovadbo, da se malo sproti. če prideš domov ob sedmih zvečer pač to ni mogoče. Nihče si ne zasluži takšnega delovnika.
Default avatar

Ugoden urnik za samske

s si ti kdaj je napisal/a:
Res je. Prav imaš.
Morala bi napisati, morda raje sprejmejo takšen urnik le samski, pa še to z izjemoma.
Default avatar

Moj priklon

ufufff je napisal/a:
To je to.
Default avatar

Tko je res

Kapitalistični golazni, ki te sili v 10-18 samo pokaži sredinec! Ne bodi sužnja tej drhali!!!
Default avatar

Navmnor

Resnicaaa je napisal/a:
Od kje vam ideja, da kar vsak brez sluzbe dobi socialno? Če ima mož kolikor toliko solidno plačo je ne bo dobila in 700eur razlike v dohodku je kar precej. Jaz bi svetovala naj vzame in išče kaj drugega. Ali zdrži 9mesecev, potem ji pripada 3m zavoda...
Default avatar

Polna luna

Vsakič drugače je napisal/a:
Kdaj pa so ukinili krajši delovnik zaradi starševstva?
Default avatar

Polna luna

Enostavno je napisal/a:
Hja, kdaj pa kdaj bi prav z veseljem menjala svoje delo za takšno, kjer bi lahko čepeč med štirimi stenami samo brezskrbno čakala, da pride večer in s tem čas za miren sprehod domov ...
Default avatar

ne in ne in ne

Ugoden urnik za samske je napisal/a:
morali bi nasploh omejiti ta preseravanja okoli otrok in samskosti in nesamskosti.
zaradi raznoraznih otrok, neg, odsotnosti (predvsem) mam, pa počitnic, pa dopustov, pa partner ima takrat kolektivca ipd sranje, mnogokrat pade veliko na samske ali tiste, ki imamo že odrasle otroke. meni je na ta račun ostal lani popolnoma ves neizkoriščen dopust in pridelanih 1.327 nadur, ki se ne plačajo, menda jih lahko pokoristim. kdaj?
Default avatar

Polna luna

Ugodno za delodajalca je napisal/a:
Lepo, da so očetje v vseh družinah z majhnimi otroki doma cele popoldneve, da ne delajo nadur, da si vsi vzamejo čas za popoldansko družinsko druženje doma in na prostem, obiske knjižnic, trgovin.
Aja. Saj res, popoldne, zvečer in ponoči ne dela nihče.
Default avatar

Leeleenepr

A ne veš, da imajo moški vsi po vrsti ful pomembne službe, v katerih so nepogrešljivi, tolčejo nadure, ne morejo na nego, delajo do večera, ni da ni. Ampak pri vseh teh silnih karieristih se morajo ženske še vedno za 700 evrov na sihtu ubijat in doma vse same rihtat, ker denarja za čistilko kljub njegovim 60 urnim tedenskim delavnikom ni.

Me pa zabava ta logika. Če je mož v službi do večera, za otroke skrbi žena. Če je žena v službi do večera, je pa to pretirano obremenjevanje babice in znak, da žena ne mara lastnih otrok.
Default avatar

ufufff

Leeleenepr je napisal/a:
Ne,taka logika je vsekakor preživeta in na srečo družine, ki jih poznam, funkcionirajo drugače, saj se oba starša trudita, da sta čim več z otroki. Če eden kdaj dela do večera, nadure, popoldne itd., si skuša vzeti čas za otroke kdaj drugič oziroma se starša v preživljanju časa z otroki izmenjujeta, kar je edino prav in tudi edino odgovorno.

Ne vem, v kakšnem okolju živiti vi, da opažate odsotne očete - kaj takega je v Ameriki recimo zelo običajno, tudi v Sloveniji je morda nekoč bilo, danes pa nikakor ni več. Obstajajo seveda izjeme, kot je recimo Borut Pahor, ki javno razlaga, kako je vzgojo prepuščal Tanji, ker se mu je zdelo, da mora delati kariero. A ne verjamem, da je takih moških (ali pač žensk) veliko.
Default avatar

Polna luna

s si ti kdaj je napisal/a:
Nič jasno.
Mož ni mogel urediti namesto tebe, četudi je, očitno, imel boljši urnik dela?
Mamo so sorodniki lahko vozili naokrog, tebe pa niso mogli?
Avtoservisi in registracijske službe marsikje delajo že ob 7. uri ali do 20., večinoma imajo odprto ob sobotah. Velikokrat so v večjih mestih, kjer je problem z jutranjim zastoji, locirani v istih ali bližnjih stavbah.
Nadomestna vozila, če razložiš situacijo, po sodijo za malo dlje časa ali kako drugače skušajo pomagati strankam.
Default avatar

Polna luna

ne in ne in ne je napisal/a:
1327 nadur?!?
Na dva od treh delovnih dni opravljen še en dodaten delovnik?!?
Default avatar

Polna luna

Leeleenepr je napisal/a:
In gotovo so vsi ti očetje pred opravljanjem nadur in nočnega dela podpisali pisno soglasje, da jim lahko naložijo nadurno oz. nočno delo ...
Default avatar

Oaoaoaooa

Super delovnik za sužnje...
Default avatar

indijski tulipan

Oaoaoaooa je napisal/a:
Res je .
Takšen urnik ni potreben.
Delodajalec si ga prireja za svoje usluge s čim manj stroškov in čim manj zaposlenimi.....

Ga denarja, da bi sprejela kdaj takšen urnik.
Zato se pred zaposlitvijo uprite takšnemu urniku.

Takšen urnik prav tako terja prihod na delo prej in odhod z dela kasneje.
Ne nasedajte novodobnim instrumentom delodajalca.
Default avatar

s si ti kdaj

Polna luna je napisal/a:
Ženska ti si očitno za luno. Kot prvo prva služba mi je bila to - nisem imela moža. pa četudi bi ga imela - mož ima tudi službo. Kot drugo sem prosila delodajalca, če lahko vsaj samo uro zamudim, da vse to uredim (nadur sem imela itak polno neplačanih, ker sem imela uradno 5 dnevni tedenski delavnik, delala pa sem vsako tretjo soboto tudi, saj je bila agencija odprta) - ampak to si je delodajalec po svoje privoščil, plačal pa nič - več kot 40 ur sem oddelala še vsak teden od ponedeljka do petka. Torej, kljub vsemu temu, je bil njegovo odgovor ne ne moreš zamuditi ene ure ti ne dovolimo. Dopusta še ni vilo, saj so bili to prvi meseci službe. Torej jaz sem morala v službo - z nadomestnim avtom sem se tja pripeljala, z menoj oče, ki je vzel ključe in avto odpeljal do servisa skupaj z mamo in stricem, ki sta tam pobrala potem tako očeta in tudi papirje in gremo na občino avto registrirati in potem, ga je oče skupaj s stricem pripeljal meni novega v službo, dal ključe,da sem lahko šla zvečer domov, stric pa je očeta peljal domov - cela kolobocija - zaradi prvič neumnega delavnika in drugič tudi groznega delodajalca, ki kljub temu, da mu oddelaš krepko nadur, nima niti malo posluha, ko kaj potrebuješ.
vse to kljub vsem prevozom verjemi niso storili od osmih do desetih zjutraj - je trajalo kar več časa, tako,da četudi bi mene nekdo vozil, v službi ne bi bila do desete zjutraj.

Sorry ne vem ali si ti res glupa ali kaj - pa nočem biti žaljiva, kaj meni pomaga če tvoj avtoservis dela ob sedmih, tisti, kamor sem jaz morala vrniti avto in kjer me je čakal moj novi avto je delal od osme zjutraj. In tudi na občini, kjer se je urejala registracija začno delati ob osmih. Takrat v tistem kraju druge možnosti in podjetja za urejanje registracij ni bilo.
kaj tebi ni jasno no ženska - kaj meni nuca če ima on odprto v soboto, če je mene v ponedeljek čakal avto tam in sem morala nadomestnega vrniti - kaj misliš,da bo zavarovalnica plačevala nadomestni avto še do sobote, ker pač jaz ne morem prej avta vrniti. Skoraj imaš pravi nick - morala bi biti "za luno". Al ne po tvoje naj zdaj jaz plačujem še cel teden uporabe nadomestnega avta na svoje stroške - res krasno je to prijazno, samo zaradi takega delovnika - to je pa res super način organiziranja in brez škode.
Glih ja zavarovalnici prijazno razložiš, da avta ne moreš vrniti zaradi delovnega časa in oni prijazno rečejo, ni problema, seveda ga bomo plačali za kolikor dolgo potrebujete... ali pa če zavarovalnica ni tako ustrežljiva kakor ti blodiš, potem pa sigurno serviser reče - jah kar dajte vozite se na naše stroške ni problema... ne vem v katerem svetu ti živiš...

spet pa to kar razlagaš s soboto ni logično, saj občina za urejanje registracije ni bila odprta v soboto. Ali pri tebi morebiti je odprta... v soboto bi preostalo edino,da bi se vozila v 11 km oddaljen drug kraj delati registracijo na amzs, kjer pa spet moraš zbobnati potem še prevoz sorodstva.
tak je to na izi v tvoji glavi... NOT... niti slučajno ni...
Default avatar

Bivša

Res oduren delavnik. Če imaš otroke, je sploh tvoja dolžnost, da to zavrneš. Kaj boš otroke samo v vrtec in spat dajala? Še dvoizmenski delovnik je manj grozen.
Default avatar

Oh ne

To je obupen urnik za vsakogar, ki ne zivi za to, da dela, ampak dela za to, da zivi, in ima dejansko kvalitetno zivljenje izven sluzbe. Ni ne zares "zjutraj", ne zares "popoldne", v resnici gre za izgubljen dan. Sem delala tako kot samska, bilo je obupno, nic od dneva, zdaj z druzino pa, ce je le moznost izbire - nikakor. Se pa najdejo v vseh sluzbah primerki, ki bi delali tudi cel dan pa se malo v noc, ker bodisi nimajo zivljenja izven sluzbe ali pa so veseli vsake sekunde, da si od njega "oddahnejo"...
Default avatar

če rabiš res službo

Nekako boš morala skombinirat. Zjutraj praktično nimaš nič od otrok (in obratno), se vstane, obleče, zajtrk in gre. Edino pri vstajanju ni treba hitet (kot če bi delala od 6h, ali7h). Vrtci in varstva v šolah so do max 17h( zelo redko). Torej za ta čas rabiš nekoga, ki bo otroka dvignil, pripeljal domaov in počakal nate (če si daleč v službi tudi do 19h). Seštej + ( za moje pojme jih skoraj ni) in minuse. Če je to edina možnost, da imaš službo in jo res rabiš, boš vzela.