Starševski čvek

Delovni čas od 10.00 do 18.00

Default avatar

prespišga

Grozaaaa je napisal/a:
Haha, v tem primeru popoldneva ne vidiš, ker ga prespiš, pa še zvečer greš že ob 9 spat.

Vstajam med 5 in 6, ampak meni je to naraven ritem, da spim 5ur na noč, pa ti povem, da ne bi šla delat ob 6!
Default avatar

enaui

Polna luna je napisal/a:
Res je. Podpis.
Default avatar

Danes brez

Lovilecsvetlobe je napisal/a:
Nevem od kje ti fora " za nalasc"? Veliko nas je takih, ki med tednom delamo ob nemogocih urah, na primer tako kot avtorica, ponoci ceu teden...ipd in imas dejansko cas le za vikend, da umiru nakupis fasengo!
Casi delovnega casa od 6h do 14h pa vikende fraj, so ze ene 30 let mimo!
Za nalasc....mislim bolano!
Default avatar

bodi zadovoljna

Bodi zadovoljna. Marsikdo dela po cel dan. Recimo v zdravstvu (sestre, negovalke v Domovih), zaposleni na pumpah (ki so odprte 24 ur). Pa razni samozaposleni in taksisti, šoferji, ko delaš 15 ur, da sploh kaj zaslužiš. Delaš petek-svetek, vikend, nedelje, praznike, nočne. V večini dobiš ven minimalca, če sploh uspeš priti do njega.
Default avatar

bodi zadovoljna

Za vse zgoraj omenjene ni vikendov, praznikov, ti imaš vse vikende frej.
Default avatar

Difficult

Jaz delam od 6 -ih do 13 -ih. In v soboto od 6-ih do 12 -ih. Bi bil kdo na mojem mestu?
Default avatar

Ja zamenjaj siht

Lovilecsvetlobe je napisal/a:
Ti si mal blesava, ja mi smo krivi ker hodimo zapravljat. Povej se katera trgovina pa sa se je ognemo, ko ne bo strank boste zaprli in bos lahko cel dan doma uzivala! Koza blesava!
Default avatar

Težka bo zdaj

Mini rožica je napisal/a:
Težko boš sedaj dobila kje v proizvodnji, ko večinoma vsi odpuščajo presežne delavce in je upad naročil. Jaz sem šel v nočno in res uživam, 50% bonusa in lepo brez šefov na delovnem mestu, boljšega si ne bi mogel želet.
Default avatar

Razumljivo

Polna luna je napisal/a:
Ti si mama?
Ti veš kaj sodi v popoldansko ukvarjanje z otroki?
Lepo ti je napisala in vsaka mama ve. kaj sodi med vsa popoldanska družinska opravila.
Podi po otroka v vrtec, v šolo, pelji ga na dejavnost (eno dejvnost).
Udeleži se govorilnih ur, nastopov, bodi ob otroku pri učenju in nalogah.
Ni to, da delaš nalogo z njim ampak, da vedo, da je starš doma.
Lahko, da ima partner, mož prav tako celodnevni urnik in se ne izide.

Saj mi je popolnoma jasno, vsaka mama, katera še ima starše, potem oni opravljajo dolžnost zaposlenih mam, ker jim je ljubše sedeti v službi do 18 ure. Njihovo dolžnost pa opravljajo stari starši. Razumljivo, lepše je biti v službi, takšnim kot si ti.
Brez skrbi do družine in otrok.
Default avatar

Goldfish

Pa pojdi v proizvodnjo, dopoldansko izmeno, če ti bodo dovolili. Tam se menda še dobi od 6h do 14h. Samo ne utrujaj potem, da ne moreš preživeti ne sebe ne otroka.
Idealnih okoliščin ni, idealno pa je, da se znotraj okoliščin zorganiziraš optimalno. To ločuje uspešne ljudi od neuspešnih.
Default avatar

Mini rožica

Težka bo zdaj je napisal/a:
Ja sem bila 3 izmensko delo 2 leti...in ne, ni mi bilo lepo v nočni. Pri nas se je delalo tudi v nočni in ne spalo. Dobila sem pa z nočnah točno minimalca.

Moja je danes ob 19.10 že spala.
Default avatar

Ne drži

Goldfish je napisal/a:
Ne govori neumnosti. ves javni sektor od 8-15 in ob petkih juhu do 13 ure.
Default avatar

odlicen urnik

uboge spet samo prodajalke je napisal/a:
Problem je v tem, ker prodajalke dobijo 750€ na TRR za 172 ur dela. Pa skos so tam. Za 750€ na mesec. Z malico vred.
Default avatar

Vprasanjce

Pa so te iste prodajalke pripravljene ali sposobne iti delat za več v gospodarstvo npr., kjer ni urnika in kjer je treba tudi vikende, praznike ipd. kaj delat in naredit? Če da, imajo vse možnosti za to.
Default avatar

level

Vprasanjce je napisal/a:
Zakaj bi šle v to, če bi dobile isto plačo.
Default avatar

bcbcvbv

odlicen urnik je napisal/a:
Pa saj ne dela ena prodajalka cel dan? Ne razumem, zakaj vedno "uboge prodajalke".... saj niso edine z minimalno plačo ali edine, ki delajo v izmenah ... nočnih pa tudi nimajo.
Default avatar

Hdido

bcbcvbv je napisal/a:
Sem prodajalka in se strinjam. Na teden naredim 40 ur, tako kot vsi ostali. Po potrebi kakšno naduro... spet, tako kot vsi ostali.
Pri nas je mogoče bonus le to, da imamo nedelje zaprte. Teden + sobota pa res ni tako hudo. Če delam v soboto, pomeni, da sem en dan v tednu fraj. Takrat malega ne peljem v vrtec in imava cel ljubi dan zase. Kadar delam popoldne, se pač ati z njim ukvarja. Je ravno toliko starš kot jaz in svojo vlogo dobro opravlja.
Gospodinjska opravila si razdeliva približno pol-pol, pa tudi ni noben problem.
Mislim, da vas ima večina bolj probleme z organizacijo časa, kot pa z delovnikom.
Default avatar

dejdejdej

Njigbm je napisal/a:
Kaj pa imaš za počet na občini in šoli ob 9h zjutraj? Urnik je super za tiste mame, ki ji grejo lastni otroci na živce in se ji ne da ukvarjat z njimi.
Default avatar

wtf

zagrabi službo je napisal/a:
in po kateri logiki je tole tako sijajni del. čas. Obrazloži. Nič nimaš od dneva, nič ne moreš narediti.
Default avatar

saj ni rečeno da isto

level je napisal/a:
zakaj isto? saj dobijo lahko več. samo zaščitena objokovana kasta ne bodo več. urnika mnogokrat ni in nihče ne piše jokavih člankov, če se dela ob petkih in svetkih. torej?