Forum.Over.Net

Starševski čvek

Ali ste se kdaj vprašali, kaj pomeni 40 let delovne dobe?

Default avatar

točno vem

No, jaz točno vem, kaj pomeni 40 let delovne dobe.
35 let je bilo super, rada sem hodila v službo. Kolektivno smo ustvarjali uspehe, si med seboj pomagali in vzdušje v kolektivu je bili zelo pozitivno. Delovni čas je bil tak, da sem se lahko popoldan posvečala tudi družini.
Potem je šlo vse samo še navzdol. Razprtije, grebatorstvo, šikaniranje, metanje polen pod noge, mobing ... Dobro, da zaključujem mojo delovno aktivnost. Žal mi je mladih, ki v večini pripovedujejo o negativnih in sebičnih odnosih v službi. Nimajo časa za družino in posledice se kažejo na zdravju. Seveda gre čas naprej, a namesto v pozitivni smeri se trend obrača ravno nasprotno. Škoda.
Default avatar

Popay

pomeni slabo je napisal/a:
videl sem dost invalidov kao, ki so šli prezgodej v penzijo in pol veselo marširajo na Triglav, v penziji so čudežno ozdraveli in kako si ti nategnil državo, da si šel zdrav z 31 leti delavne dobe v penzijo....
Default avatar

to pa pomeni

To pomeni, da bom delala še 39 let. Če me pa prej pobere, pa še manj!
Default avatar

baje

Popay je napisal/a:
Baje se je dalo včasih to urediti s kuverto........
Default avatar

delam kot zamorc

Se pa veckrat vprasam kaj imam danes od tega, ko ze od 16. leta garbam kot konj.
Default avatar

Weq

delam kot zamorc je napisal/a:
Saj nisi ti pomemben\a. Saj se ne gre zate. Ti samo garbaj kot konj, bodo vsi okoli tebe zadovoljni.
Default avatar

Molimo za uboge na duhu MONa TM

kkhjkhk je napisal/a:
pojma nimaš o penzijah --- to niso privarčevana sredstva posameznika ampak socialni transfer / pravica, ki ni odvisna od tega, koliko je kdo plačeval za penzijo (v Ustavi imamo, da smo socialna država - in to so tudi penzije).
Največ tvojih 43% je manjko zaposlenih/plačnikov v ZPIZ trenutno je samo cca 1,6 zaposlenega, ki plačuje v ZPIZ na enega upokojenca.
Default avatar

enako grem jaz

in teh 40 let bo vsak čas, še sedem let,sem pa na vrhuncu moči, res bo lepo...
Default avatar

Marko

munichparty je napisal/a:
Da nas niso nategnili tudi glede spanja? Mater, to je šele stran vržen čas. :)
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345