Potovanja.Over.Net

Kam in kako na počitnice

Odgovarjajo: Potovanja.Over.Net

Draga Hrvaška

Default avatar

kaj pravim na to

Nič, ker povezava ne dela.
Default avatar

opsgew

Izgleda, da je forum začel blokirati linkanje.
Default avatar

sam povem

V glavnem, v slovenskih novicah objavljen račun iz Gornje radgone !!!!

pepsi 0,5l 7,5€
pivo malo 3,5€
pivo veliko 3,9€
Default avatar

Desiderius_da_Pietri

www--slovenskenovice--si /kronika/doma/clanek/ravnateljica-obupana-otroci-na-logaski-osnovni-soli-povzrocili-za-5000-tisoc-evrov-skode-221193
________________________________________________________________________________________________________
» Respect My Existence or Expect My Resistance! « (Kdo sem?)
Default avatar

Desiderius_da_Pietri

Desiderius_da_Pietri je napisal/a:
www--slovenskenovice--si /kronika/doma/clanek/ravnateljica-obupana-otroci-na-logaski-osnovni-soli-povzrocili-za-5000-tisoc-evrov-skode-221193
Eh, narobe. Zakole bo: www--slovenskenovice--si /bralci/clanek/foto-cene-da-te-kap-bralec-za-sok-odstel-vec-kot-sedem-evrov-221325
________________________________________________________________________________________________________
Default avatar

Invega

5 tisoč tisoč??
Default avatar

Desiderius_da_Pietri

Invega je napisal/a:
5 tisoč tisoč??
Ne bomo zdaj o kakovosti slovenskega novinarstva. Se vzdrzim komentarja.
Default avatar

v skladu s svojimi zmožnostmi

Lahko si kupiš hrano in pijačo v diskontu in greš v najbolj poceni apartma, kjer vse to poješ.
Če se prehranjuješ po restavracijah in piješ kavo v raznih top shit kafičih, pa cena lahko zraste do neba. Saj si tudi na San Marcu v Benetkah ne more vsak privoščit kave, tako da men to sploh ni tema. Vsak živi v skladu s svojimi zmožnostmi, cene pa bodo na določenih lokacijah visoke dokler bodo obstajale stranke, ki so pripravljene plačati takšno ceno.
Default avatar

problem lektorjev

Invega je napisal/a:

5 tisoč tisoč??
Ne bomo zdaj o kakovosti slovenskega novinarstva. Se vzdrzim komentarja.
Tukaj gre bolj za kakovost slovenskih lektorjev, ki masakrirajo tekste in jih naredijo neberljive. Noben članek ne gre v objavo brez lektoriranja.
Default avatar

vwdev

Letos se je vsem odpeljalo. Tudi sam živim v turističnem kraju, cene gredo v nebo. Zadnjič je bila na občinski prireditvi cena za porcijo 5 čevapov 10 eur! "Šmorn" porcija 9 eur. Adijo pamet.
Default avatar

zzobatec

Hrvaška je za tisto kar nudi res (pre)draga, vendar tudi Slovenija ni poceni. Zadnje 3-4 sezone so bile res dobre, zato cene vztrajno rastejo. Imam pa občutek da to kar se letos dogaja hrvaškemu turizmu (slaba sezona) čez par let čaka tudi nas, saj se ne znamo na tujih napakah naučiti, da previsoke cene odbijejo turiste.
Default avatar

Cesarski praženec

Te peljem na krožnik šmorna s čežano in brusnicami v visokogorje.
Tam je ceneje. 😉
Default avatar

guccigirl

Ali če greš s kolegico v apartma, si nekaj hrane prineseš od doma sploh če imate kakšno zelenjavo z vrta, vse stvari prej kupiš v Sloveniji, na Hrvaškem mogoče kako malenkost ali ribo v kakšni manjši ribarnici na plaži. Sigurno prideš bolj poceni skoz, kot če hodiš vsak dan ven jesti ali da greš v drag hotel. Jaz sem Hrvaške naveličana. Šla bi edino na kak hrvaški otok, kot je Pašman drugače me bolj mika kakšna Španija, Portugalska ali Grčija.
Default avatar

guccigirl

guccigirl je napisal/a:
Ali če greš s kolegico v apartma, si nekaj hrane prineseš od doma sploh če imate kakšno zelenjavo z vrta, vse stvari prej kupiš v Sloveniji, na Hrvaškem mogoče kako malenkost ali ribo v kakšni manjši ribarnici na plaži. Sigurno prideš bolj poceni skoz, kot če hodiš vsak dan ven jesti ali da greš v drag hotel. Jaz sem Hrvaške naveličana. Šla bi edino na kak hrvaški otok, kot je Pašman drugače me bolj mika kakšna Španija, Portugalska ali Grčija.
Ali si za tri prineseš kaj skuhanga, da ti ni treba vsak dan kuhati-kot to slovenceljni radi počnemo naprimer polnjene paprike ali enolončnico. Jaz sem si letos s sabo prinesla vegi polnjene paprike za tri dni, in sem lahko bila več časa na plaži, ostale dni si sama kuhaš.
Default avatar

guccigirl

zzobatec je napisal/a:
Hrvaška je za tisto kar nudi res (pre)draga, vendar tudi Slovenija ni poceni. Zadnje 3-4 sezone so bile res dobre, zato cene vztrajno rastejo. Imam pa občutek da to kar se letos dogaja hrvaškemu turizmu (slaba sezona) čez par let čaka tudi nas, saj se ne znamo na tujih napakah naučiti, da previsoke cene odbijejo turiste.
Sploh na Primorskem so zadnje 3 do 4 sezone cene poskočile, da dol padeš. Še tiste primorske gostilne ali restavracije, kjer sem včasih rada jedla so zdaj dvakrat dražje. Kvaliteta je slabša.
Idealen primer je Hiša Sosić v Strunjanu, nimajo več sardel na žaru, vse cenovno dosegljive morske jedi ukinejo, dajo pa jastoga in podobne zadeve. Očitno hočejo s cenami posnemati Dubrovnik in lupiti turiste. Če se cena zviša, naj bo vsaj kvaliteta boljša ne slabša.
Default avatar

Nevenič

me zanima kje v Sloveniji bi lahko kupil majico za 750€
Default avatar

guccigirl

v skladu s svojimi zmožnostmi je napisal/a:
Lahko si kupiš hrano in pijačo v diskontu in greš v najbolj poceni apartma, kjer vse to poješ.
Če se prehranjuješ po restavracijah in piješ kavo v raznih top shit kafičih, pa cena lahko zraste do neba. Saj si tudi na San Marcu v Benetkah ne more vsak privoščit kave, tako da men to sploh ni tema. Vsak živi v skladu s svojimi zmožnostmi, cene pa bodo na določenih lokacijah visoke dokler bodo obstajale stranke, ki so pripravljene plačati takšno ceno.
Točno tako. Jaz sem bila večkrat v Benetkah, pa me niti ne mika kava v San Marcu, mimo sem šla. Sem raje našla kakšen skrit kafič s prav tako dobro kavo in ne toliko visoko ceno.
Če imaš še manjši budget, si pač kupiš v kaki trgovini. Če si dovolj manipulativna in lepa, ti kavo sugar daddy plača. :)
Default avatar

guccigirl

Cesarski praženec je napisal/a:
Te peljem na krožnik šmorna s čežano in brusnicami v visokogorje.
Tam je ceneje. 😉
A samo krožnik šmorna bi ji plačal, kave pa ne? No, saj že to je veliko za moškega, glede na to koliko so moški danes škrt, tisti z veliko denarja še bolj. Po mojih izkušnjah je tudi hrana v planinskih kočah kar draga, sicer ne vsa. Prav poceni ni.
Default avatar

Rok-1

v skladu s svojimi zmožnostmi je napisal/a:
To imaš sicer prav - a - v resnici sploh ne gre za to, kaj si lahko privoščiš, temveč kaj si hočeš privoščiti oz. koliko je to realno vredno.

Konkretno - ni stvar v tem, da si ne bi mogel privoščiti porcije klobase tudi za 20 ali 30 Eur. Problem je v tem, da se mi zadeva enostavno ne zdi tega vredna - in glede na cene pri mesarju ali v trgovini tudi ni.
Razmerje med nakupno ceno klobase in prodajno ceno v gostilni previsoko ocenjuje delo kuharja in natakarja.

Moderatorji

Potovanja.Over.Net
Potovanja.Over.Net