Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Brez zdravstvene

Default avatar

Franka7850

A mislite da bi mi dali v lekarni narocene zdravila brez zdr.
Zgubila .zdravila rabim pa zdajle.
In kaj bi bilo ce bi jih dobila. Kartice pa nebi nesala drug teden pokazat oz potrdit.
Default avatar

Polna luna

Franka7850 je napisal/a:
A mislite da bi mi dali v lekarni narocene zdravila brez zdr.
Zgubila .zdravila rabim pa zdajle.
In kaj bi bilo ce bi jih dobila. Kartice pa nebi nesala drug teden pokazat oz potrdit.
Seveda dobiš z osebnim dokumentom.
Default avatar

Gkoki

To pa nisem vedla hvala luna.
Mam pa se jz vprasan.
Sem na enakem. Samo da bi sla hcerka iskat ampak nima moje osebne zravn.je pa ta lekarna v drugem kraju.mislis da bi slo cez.
Default avatar

Polna luna

Gkoki je napisal/a:
To pa nisem vedla hvala luna.
Mam pa se jz vprasan.
Sem na enakem. Samo da bi sla hcerka iskat ampak nima moje osebne zravn.je pa ta lekarna v drugem kraju.mislis da bi slo cez.
Niso tega veseli, a če pojasniš, kaj se je zgodilo, se da z malo prosjačenja urediti.

Še to: Če imaš staro kartico starejšo bodo 10 let, dobiš novo kartico brezplačno, ne glede na razlog naročanja nadomestne kartice (izguba, poškodba ...).
Urediš lahko tudi zelo enostavno v nekaj minutah preko spleta na spodnji povezavi, na e-pošto ti pošljejo začasno potrdilo, ki ga natisneš in velja za 3 tedne in lahko z njim urejaš vse potrebno tako pri zdravniku kot v lekarni. Verjetno bi lahko zadostovalo že tudi pokazati potrdilo na zaslonu mob. telefona.

https://zavarovanec.zzzs.si/wps/portal/ ... ocanje_kzz
Default avatar

plačaš

plačaš zdravilo in ti ga dajo, eno škatlo.
tako meni dajo v lekarni eno škatlo in, ko je recept na kartici, dobim drugi dve škatli in denar nazaj za prvo škatlo.

a ne vem, če sem prav prebrala, ti nimaš urejenega zdravstvenega zavarovanja? Dvomim, da bo šlo tako, a probaj. Srečno.