Potovanja.Over.Net

Kam in kako na počitnice

Odgovarjajo: Potovanja.Over.Net

Idrija: Obupno mesto

Default avatar

Vesel oče

Tako kot je nekdo odprl temo o Jesenicah, odpiram temo o najgrših mestih tu okoli:

viewtopic.php?f=151&t=11149737

Na misel mi je prišla Idrija.

- čudna konfiguracija tal; seveda, spodaj so rovi rudnika; nekoč ga bo "požrlo"
- sami klanci, same stopnice
- hišice zaradi neravnega terena majhnega tlorisa
- samo vodovje, še Kolektor je zgrajen v strugi, nekoč ga bo poplavilo in Stojan Petrič bo jamral naokoli....
- jezik prebivalcev nerazumljiv, če kaj vprašaš, te butasto pogleda in zikne: "Koha?"
- ne rabi te butasto pogledati ker so že po naravi butastega izgleda; vpliv Hg in nenehen incest je naredil svoje...
- edina lepa ženska je Karmen Vidmar, pa še ta je "uvožena". Prej se je pisala Kajtna...

Čudno konfiguracijo terena ima tudi Postojna.

Sta mi pa na tem koncu silno všeč Sežana, Trst, Devin, Gradež in Čedad*. Videm je spet nekaj brezzveznega...

Izpostavljam Čedad, saj bo kmalu Dan emigranta! Priložnost, da se

https://www.google.com/url?sa=i&source= ... x=3&uact=3
Default avatar

klaustrofobija

Res je v luknji. Kamor koli hočeš iti, je treba v hrib, za avtom pa po hudih ovinkih.

Tist "kaha"....ne vem od kje je pobran?;)
Default avatar

Jonc

Res je v hrib, kamor se obrneš. Ma je pa vseeno lepo mesto in dovolj odprto. Bejžte v Podbrdo ali v kake take Rovte.
Pa kar poznam Idrčanov (sploh Rovtarji) so fejst ljudje. Ampak vam so čudni, ker so premalo mešani z južnjaki, kot ostala Slovenija.
Default avatar

El Frilloksito

bi ti znal povedati več, ker je tam večino četa!
Default avatar

MIHAc

Kadar sem šel tja na kak izlet mi je bilo všeč. Živel pa tam res ne bi.
Default avatar

mal mešaš ti

Jonc je napisal/a:
Res je v hrib, kamor se obrneš. Ma je pa vseeno lepo mesto in dovolj odprto. Bejžte v Podbrdo ali v kake take Rovte.
Pa kar poznam Idrčanov (sploh Rovtarji) so fejst ljudje. Ampak vam so čudni, ker so premalo mešani z južnjaki, kot ostala Slovenija.
Rovtarji niso Idrijčani. Tudi mešajo se kar, zadnji dve desetletji. Prej pa res bolj malo.
Default avatar

Ghjj

Sežana lepo mesto? SEŽANA????? Pa Idrija je čisto ok! In če ti domačinov ne razumeš je to tvoj problem in ne dokaz da so oni čudni. So čisto fajn ljudje!

P.s.: nisem pristranska, doma sem približno med tvojim "bljak" in tvojim "naj" :)
Default avatar

Totalka

Res je. Idrija je ena luknja-sam kaj hočeš? Če se tam rodiš, ne moreš nič pomagat, dokler nisi samostojen in lahko greš kam drugam živet. Vsak pameten gre in to čimprej.
Drugače so pa ljudje čisto taki kot drugje, so še zelo malo pomešani z južnjaki. Poglejmo npr. Koper, Jesenice, Lj.! Groza! Sam JUG.
Tudi v Idrijo se že valijo trume jugovićev, ker je dela veliko in jih velike firme uvažajo. Štala!
Default avatar

Jonc

mal mešaš ti je napisal/a:
Jonc je napisal/a:
Rovtarji niso Idrijčani. Tudi mešajo se kar, zadnji dve desetletji. Prej pa res bolj malo.
Morda res ne, po enih definicijah. Ma mi (Goričani) rečemo Rovte predvsem Cerkljanskemu, širše pa tudi področju ob Idrijci. Medtem ko Škofja Loka (in vas Rovte) pa za nas niso več Rovte.
V bistvu je bolj določeno z jezikovnim narečjem in geografsko nedostopnostjo ter konfiguracijo (ozke doline, planotasti hribi).
Če se pa v Idriji ne štejejo v ta sklop (argumenti?) se bom poskušala popravit.
Default avatar

ravno na meji

Idrija je ravno na meji. Geografsko spada v primorsko (še komaj), narečje spada me d rovtarska narečja.
Default avatar

Sushi

Se bom obregnil samo v "idrijski jezik"... Moram reči, da sta mi njihova govorica in način izražanja prav simpatična, v primerjavi z gorenjščino precej drugačna, a vendarle nisem imel težav z razumevanjem. Cerkno je druga pesem... Ob prihodu v dijaški dom, ko sem se v veliki meri navadil na različna narečja, sem nekak dojel, da mi od vseh narečij res ne gresta v ušesa le prekmurščina in loški potok.

Oh ja, bo treba spet enkrat čez Govejek hvatat krivine...
Prekajen meso dl cajt gvera;)
Default avatar

Ljubljancan01

Za mesto ne morem reci, da je nekaj posebnega, ker sem bil ze zelooo dolgo nazaj tam.

Poznam pa nekaj ljudi iz tam in vsaj za te lahko recem, da so najbolj srcni in dobri v Sloveniji. Pa tudi eno lustno in poskocno blondinko sem imel od tam, tako da mi je govorica zeloooo simpaticna...mmm, bi jo ozenil, ce ne bi bila 20 mlajsa...

Skratka, vsak ima svoje mnenje:)
Default avatar

Kakor za koga

Vesel oče je napisal/a:
Tako kot je nekdo odprl temo o Jesenicah, odpiram temo o najgrših mestih tu okoli:

- samo vodovje, še Kolektor je zgrajen v strugi, nekoč ga bo poplavilo in Stojan Petrič bo jamral naokoli....
- jezik prebivalcev nerazumljiv, če kaj vprašaš, te butasto pogleda in zikne: "Koha?"
- ne rabi te butasto pogledati ker so že po naravi butastega izgleda; vpliv Hg in nenehen incest je naredil svoje...
- edina lepa ženska je Karmen Vidmar, pa še ta je "uvožena". Prej se je pisala Kajtna...

Sta mi pa na tem koncu silno všeč Sežana, Trst, Devin, Gradež in Čedad*. Videm je spet nekaj brezzveznega...

Trst lep? Sama ciganija.
Default avatar

Vesel oče

mmm, bi jo ozenil, ce ne bi bila 20 mlajsa...

Kaj te ovira?
Default avatar

Vozivlak

Kakor za koga je napisal/a:
Vesel oče je napisal/a:

Trst lep? Sama ciganija.
Točno tako. Zanemarjena, ogabna ciganija.
Default avatar

Čisto simpatična

Sem od drugod, v Idriji imam nekaj prijateljev. Staro mestno jedro je lepo urejeno, nekaj prijetnih lokalov, muzeji so vrhunski, arhitektura je lepa. Tisti hribi naokoli so sicer neprijetni za vožnjo, za sprehode so pa super, lepa, slikovita narava. Ljudje, ki sem jih spoznala, so prijazni in odprti, večinoma. Presenetljivo v redu, za tako majhen kraj.
Default avatar

Wajdouc

U Idriji je doma PUNK in dobre divje babe !!!
Default avatar

Jonc

No in zaključek?
Ker se polikani bogaboječi veseli očetje ustrašijo vsakega gaunarja, se jim še mesto zagravža.
Default avatar

štromar 100

Kr tihu bute,ženo imam z Jedrje in je zelo pohlevna in razumna ovčka.Ušla sva s tiste luknje in se raje voziva po tistih klukah v Jdrjo na šeht.
Default avatar

meni se ne zdi

Kakorkoli obračaš, je Idrija v primerjavi s kakšnimi drugimi "luknjami" ala Trbovlje, Litija, Zagorje, TOP.

Po izgledu tudi ni tako grda kot Jesenice.
Mestece je simpatično, hiške so lepe, le problem je, da nimaš tam kaj početi.

Moderatorji

Potovanja.Over.Net
Potovanja.Over.Net