Potovanja.Over.Net

Kam in kako na počitnice

Odgovarjajo: Potovanja.Over.Net

Ste jutranji?

Default avatar

po sili razmer

Jutranja sem bolj po sili razmer. Po noči slabo spim, ne moram pa niti zjutraj potegniti. Včasih vstanem že ob 5 ali 5.30, čeprav bi lahko spala do 6h.
Kljub vsem težavam po noči sem zjutraj dokaj sveža in v 95% dobre volje.
Default avatar

čista vest

Ni lepšega, kot da greš spat s čisto vestjo. Če pa komu čez dan še kaj pomagaš, je pa spanec toliko slajši.
Zame je najslašje spanje zjutraj. Sploh zdaj v jeseni, pozimi, ko je zunaj še trda tema in mraz.

In nekje sem pravkar prebrala, da smo 'jutranji zaspanci' bolj inteligentni, :) Še posebej zvečer. :))
Default avatar

sem nočni ptič

To je znanstveno dokazano, da so nočni ptiči pametnejši.

In kolikor jaz opazujem malo naokrog, se s tem kar strinjam. S kurami spat hodijo ljudje, ki so bolj kratke pameti.
Default avatar

nisem jutranja

Nisem jutranja. Če bi izbirala, bi vstala, ko je sonce že visoko :) in tako počnem vsaj čez vikende. Čez teden po sili razmer (beri službe) vstajam ob 6h in z uro vožnje do službe pričnem ob 8h, še vsa matasta. Funkcionirati in misliti se mi zdi, da začnem šele po 20h :)
Default avatar

boldrik

Absolutno nisem jutranji tip.

Vse najboljše stvari v življenju sem se domislil (in veliko tudi opravil) ponoči.
Če je nujno, pa pač vstanem, tudi pred sončnim vzhodom, če je treba ;-)
Default avatar

Aaaaaa

Tudi jaz nisem jutranja. Seveda sem se navadila zjutraj vstajat in se zbudit brez budilke, ampak da bi pa z veseljem navsezgodaj funkcionirala pa niti pod razno ne. Prvo uro preživim v tišini, potem pa moram začet tudi komunicirat v službi. Ampak zanimivo ful veliko pa naredim takrat v službi, samo do klepeta mi ni. Še radia ne potrebujem na poti v službo.
Sem imela kar srečo z otroki, da so po meni in niso potrebovali kakih jutranjih animacij, šalco mleka in keks pa vrtec. Mož se je pa tudi privadil mojega ritma in se je moral sprijazniti, da je jutranji sprehod s psom njegova domena.
Default avatar

zjutraj mi dobro gre

Nimam problemov z vstajanjem, niti s slabo voljo prvo uro. Kar gre. Poznam par ljudi, ki res težko vstajajo in prvi dve uri komaj funkcionirajo. To je zelo zoprno za ljudi, ki morajo te ure preživljati z njimi. Najbrž tudi za njih same.
Default avatar

en moški pač

Nimam vecjih tezav z vstajanjem. Grem zvecer dovolj zgodaj spat pa je potem lazje.
Vstanem pa takoj, ko zvoni budilka, ker ce pritisnem tisti dremez je potem precej tezje. :)))
Default avatar

Itak da

sem jutranji. Tisti, ki vstajajo ob 6-ih, so zame že zaspanci. Dan se zarana lovi, pravi lep slovenski pregovor.
Default avatar

sova stara

Jaz sem vedno težko ustala zjutraj. Zamudila na nešteto sestankov, v službo. Prišla vsa zmahana, ker ni bilo časa za urejanje.
Dobila sem ene par opominov. Tik pred disciplinsko... tik pred odpovedjo! Sploh si nisem upala več zaspat zvečer! !!
Takrat smo imeli še navadne budilke, ko je svoje odbrnela, … si si mislil 'samo še minitko'... pa si zaspal nazaj. :( :( :(

V ene tednu jaz zaspim v ponedeljek. Me pokliče šef: "Ne se zajebavat!"
V torek spet zaspim! Prekršim vsa prometna pravila, vozila sem kot norc!!! Pridem v pisarno in takoj na teren, ker sem si prejšnji dan vse pripravila. :) Drugi so še pili kavo in sem se jim izognila,
Čez pol ure me pokliče šef: "Vrni se! Kva me ti zajebavaš??"

V sredo mi je uspelo pravočasno, v četrtek spet zaspim!!!!!! Jokala sem se doma, premišljevala a naj grem k dohtarju? Zberem vso moč in pridem v službo. Takoj k šefu!

Kako me je zmerjal, poniževal..... in nisem hotela, da vidi, da jokam. Če pogledaš z učkami gor, potem ne priteče solza.,
Ko je to vidu šef, da gledam pod strop...on si je to razlagal, da ga imam na ignor, da se zezam…. je čist znoru. Nagnal me je... pa dobila sem kazen, kšn odškrt pri plači.

To je bilo nekoč. Zdaj sem že staraaa. Zdaj, ko bi lahko spala pa ne morem več.
Narobe svet!. :)
Default avatar

picassa

Nisem jutranja, ampak zaradi službe nimam izbire, tako kot marsikdo drug :)
Default avatar

dede

Definitivno sem jutranji. Med tednom itak vstajam zaradi službe ob 05:30. Ob sobotah sem ponavadi pokonci on isti uri, ni lepšega, kot biti v naravi, ko se dan prebuja. Na sprehodu, na čolnu, kolesu... To prakticiram že dolgo in mi predstavlja poseben užitek. Ko se vrnem okrog osmih, devetih domov, familija ravno vstane in skupaj pozajtrkujemo. Ob nedeljah malo potegnem, tja do sedmih, dlje pa zelo redko. Če odspim nekje 7 ur, je to-to. Več ne rabim.
Moja filozofija je, da prosti dan izkoristim. Čas zase si najdem zjutraj, povsod je mir, otroka še spita, nihče me ne potrebuje. Odklop. Pa tudi prosti dan se tako bistveno podaljša.
Default avatar

JaJazSemJutranji

Danes sicer malo zgoden. Drugače pa se prične moj dan nekje ob 3:00.
Najprej meditacija 20-30"
Potem kava 15". To se zavleče do približno 4:00. Od 4 - 5:00 časopis in mogoče ogled Odmevov. Ob 5:00 intenzivno delo 5ur. Ob 10 kafe v mestu s frendi...spanje ob 19-20.
Default avatar

ta je

JaJazSemJutranji je napisal/a:
Ta je res dobra . Spanje od 19 do 20 h. Kaj pa potem, kako je s spanjem?
Default avatar

termin

ta je je napisal/a:
Jaz razumem, da takrat se odpravlja spat, med 19 in 20 uro.
Default avatar

Jaz JazSemJutranji

ta je je napisal/a:
Sedaj sem že v postelji in nekje pred 20h bom že spal....hehehe, do 3:00
Default avatar

Kokos70

Definitivno jutranja...že zaradi službe. Torej vstanem okrog 4h...nato ene pol urce za uredit...nato obvezne zajtrk in kavica...cca 5:20 grem na pot sa sem do 6h v službi.
Ni panike za vstajat...pa tudi spat ne grem pred 23... dremeza be poznam, se zbudim že sama od sebe iz navade...
Problem nastane ko pride vikend, ko bi lahko spala...pa ne gre....😩
Default avatar

Jaz JazSemJutranji

Kokos70 je napisal/a:
Torej ti je 5 ur in manj spanja "puna kapa"-;))
Default avatar

Aaaaaa

Kokos70 je napisal/a:
Mene zanima kaj se to toliko urejete in jeste zjutraj da za to ponucate več kot eno uro? Kaj pol ješ?
Razumem tuš, wc, namazat in oblečt se, ma pri meni je to 15minut komplet. Kvečjem če se navijaš in friziraš toliko časa, pa pred omaro kombiniraš kaj bi oblekla. Resno, ne vem kaj bi počela skoraj sredi noči sama s sabo eno uro in pol, ajde jaz bi šla verjetno za kosilo kuhat ali prištemvat.
Ne da te kritiziram, sploh ne, ampak a ti ni škoda spanca?

Moderatorji

Potovanja.Over.Net
Potovanja.Over.Net