Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Kam bodo šla delovna mesta? UTD se bo mogel zgoditi

Default avatar

BTDT

MonaCoin je napisal/a:
po stari navadi je napisal/a:

se zna ivan trudit tudi v to smer pa magari "preko trupel"oz. ne glede na škodo. ne bi bilo prvič. kaj že se spet dogaja s sindikati na SŽ?
ma vse je možno ... sej tam kjer je denar, tam so mrhovinarji :-) vedno je bilo tako in vedno bo ...
+1

...in volilci tega mrhovinarstva nikakor ne opazijo. :))))))))))))
Default avatar

BTDT

MonaCoin je napisal/a:
BTDT je napisal/a:

Pozor! Libertarna ideja ni enako anarhizem, kaos. Libertarna ideja podpira prosti trg, ki pa je še vedno obdavčen in prakse, ki so še vedno v skladu s splošno sprejetimi moralnimi načeli.
Ti govoriš o skrajnostih, jaz o zmerni desni sredini, ki priskrbi tudi ustrezno poslovno okolje.
in skrbi za osnovne človekove pravice?
… te so del splošno sprejetih moralnih načel. ;)
Default avatar

MonaCoin

BTDT je napisal/a:
MonaCoin je napisal/a:

in skrbi za osnovne človekove pravice?
mogoče pri posamezniku ... v politiki, sploh desnem polu tega ni zaznati in od tu moja težava ... kar se tiče dela in lastnine me vleče na desno, kar se tiče človekovih pravic in osebne svobode pa na skrajno levo
tako imam pri vsakih volitvah velik problem :-)
Default avatar

BTDT

MonaCoin je napisal/a:
BTDT je napisal/a:

mogoče pri posamezniku ... v politiki, sploh desnem polu tega ni zaznati in od tu moja težava ... kar se tiče dela in lastnine me vleče na desno, kar se tiče človekovih pravic in osebne svobode pa na skrajno levo
Hahaha! V bistvu si liberalka, klasična.
Default avatar

MonaCoin

BTDT je napisal/a:
MonaCoin je napisal/a:

in katera je moja stranka?
Default avatar

Bog MONa TM

MonaCoin je napisal/a:
po stari navadi je napisal/a:

se zna ivan trudit tudi v to smer pa magari "preko trupel"oz. ne glede na škodo. ne bi bilo prvič. kaj že se spet dogaja s sindikati na SŽ?
ma vse je možno ... sej tam kjer je denar, tam so mrhovinarji :-) vedno je bilo tako in vedno bo ...
s tem si me pa razočarala ☻
mrhovinarji pridejo na crkovino ... ne na živo, rastoče ... ja, se pa probamo pridrenjati čim bolj k "sralcu" denarja, mu biti koristni, potrebni, vsaj rama za jokanje ... pač nismo vsi inovativni, prodorni ...
Primer: v F1 so ekipe z po 250 - 900 zaposlenimi --- pa sta na stezi samo dva, pa še to ne vedno ☺ ... sem pa tja pa mediji zrinejo na vrh še kakšnega šefa ekipe ☺
Default avatar

MonaCoin

Bog MONa TM je napisal/a:
MonaCoin je napisal/a:

s tem si me pa razočarala ☻
mrhovinarji pridejo na crkovino ... ne na živo, rastoče ... ja, se pa probamo pridrenjati čim bolj k "sralcu" denarja, mu biti koristni, potrebni, vsaj rama za jokanje ... pač nismo vsi inovativni, prodorni ...
Primer: v F1 so ekipe z po 250 - 900 zaposlenimi --- pa sta na stezi samo dva, pa še to ne vedno ☺ ... sem pa tja pa mediji zrinejo na vrh še kakšnega šefa ekipe ☺
ja no, popolna pač nisem :-)
res pa je, da nisem imela v mislih tega, kar ti pišeš v primeru :-)
Default avatar

BTDT

MonaCoin je napisal/a:
BTDT je napisal/a:

Pri nas je še ni... Bili so zametki, ki pa so klavrno propadli, ker je imel šef stranke figo v žepu.
Default avatar

katera stranka

BTDT je napisal/a:
MonaCoin je napisal/a:

Pri nas je še ni... Bili so zametki, ki pa so klavrno propadli, ker je imel šef stranke figo v žepu.
pa menda ne misliš banano s krana? ☺
Default avatar

volivec

BTDT je napisal/a:
MonaCoin je napisal/a:

+1

opazimo, opazimo, zato pa obkrožamo čim dle od S(d)S
Default avatar

BTDT

katera stranka je napisal/a:
BTDT je napisal/a:

Nope. Je bil še en poskus formiranja liberalne stranke precej kasneje...
Sem pa občudoval Grosa svoj čas prav zaradi pokončnosti.
Default avatar

BTDT

volivec je napisal/a:
BTDT je napisal/a:

+1

opazimo, opazimo, zato pa obkrožamo čim dle od S(d)S
Kognitivna disonanca. :)
Default avatar

MonaCoin

BTDT je napisal/a:
MonaCoin je napisal/a:
pa če se vrnem mal nazaj na izhodišče teme ... 2 zanimiva dogodka v kratkem
https://feelthefuture.si/
https://lovedigital.si/
Lovedigital… na tej konferenci bi znala biti res zanimiva predavanja Estonskega predstavnika.
Ostalo bo bolj tako...
torej ... se vidimo tam :-)
bomo potem hvalili ali kritizirali ..
Default avatar

Odvisnono

BTDT je napisal/a:
Sajninw je napisal/a:

Desne stranke so ze po definiciji nazadnjaske, tradicionalne, za status quo oz. vrnitev v preteklost. Konkretno slo. desnim strankam je ideal slovenija iz casa avstroogrske.
Razmišljaš povsem narobe oz. nekako tako kot so nas učili v saferjot šolah. Liberalci so praviloma tisti, ki zagovarjajo napredek, spadaj pa praviloma na desno sredino.
Definiraj kaj je zate napredek. Pomoje se ze tukaj razhajamom
Default avatar

Vsi TM

katera stranka je napisal/a:
BTDT je napisal/a:

Gros je bil kar faca ... samo banane bi moral potresti po štengah avditorija v DZ, pa bi zmagal ☺
Default avatar

Bog MONa TM

Odvisnono je napisal/a:
BTDT je napisal/a:

Razmišljaš povsem narobe oz. nekako tako kot so nas učili v saferjot šolah. Liberalci so praviloma tisti, ki zagovarjajo napredek, spadaj pa praviloma na desno sredino.
Definiraj kaj je zate napredek. Pomoje se ze tukaj razhajamom
napredek je, da gre meni plača hitreje gor, kot pa naraščajo cene novih (posodobljenih, advance ...) izdelkov ☺
vse ostalo je nazadovanje ☺
Default avatar

libertarna ideja

BTDT je napisal/a:
Dajmo si bit na jasnem je napisal/a:

da libertarne ideje ne morejo v celoti zaživeti v praksi, enako kot komunistične. Če oa že bi, bi bili učinki popolnoma nasprotni kot pravite da si jih želite. Ampak se mi vedno bolj zdi, da to še predobro veste in v bistvu javnosti le lažete.
Pozor! Libertarna ideja ni enako anarhizem, kaos. Libertarna ideja podpira prosti trg, ki pa je še vedno obdavčen in prakse, ki so še vedno v skladu s splošno sprejetimi moralnimi načeli.
Ti govoriš o skrajnostih, jaz o zmerni desni sredini, ki priskrbi tudi ustrezno poslovno okolje.
kolikor mi je poznano, se ta vrti okoli čimbolj prostega trga in čim šibkejše države. po dosedanjih izkušnjah s temi zadevami oa lahko vse skupaj vodi le do monopola tistega, ki bo na trgu agtesivnejši. Kajti šibka država kot taka ne bo sposobna trga varovat pred monopolom. Ze v trenutni situaciji se je pokazalo marsikaj z vsiljevanjem raznih ISDS mehanizmov in moznosti tožb zaradi izgube potencialnih dobickov. O moralnih načelih kar samih od sebe pa prosim nikar. Kakšna lahko so na strani kapitala, se je skozi zgodovino ze velikokrat pokazalo in se še vedno kaže.
Default avatar

BTDT

MonaCoin je napisal/a:
BTDT je napisal/a:

Lovedigital… na tej konferenci bi znala biti res zanimiva predavanja Estonskega predstavnika.
Ostalo bo bolj tako...
torej ... se vidimo tam :-)
bomo potem hvalili ali kritizirali ..
Težko... Takrat me žal ne bo v Sloveniji.