Potovanja.Over.Net

Kam in kako na počitnice

Odgovarjajo: Potovanja.Over.Net

Priti za en dan na SLO obalo in se kopati. Kam?

Default avatar

Aneks

Prišel bi z vlakom ali pa z avtobusom v Izolo. Od tam pa? Izstopim lahko tudi v Kopru.
Default avatar

tri dni

Aneks je napisal/a:
Zakaj riniti na enodnevni izlet, ko pa je lahko dvo, ali enourni?

Tako, kot tisti, ki je pred kratkim na spletu iskal apartma na Hrvaškem za cele 3 (tri) dni...
Default avatar

ehh

tri dni je napisal/a:
In v čem je zdaj tvoj problem, če si nekdo ne more privoščiti več?
Sama sem po dobre štiri mesece na morju pa se ne norčujem iz tistih, ki gredo za par dni.
Default avatar

QBR

Simonov zaliv, v Izoli. ...... Salinera, pri Strunjanu, Strunjan, .......
Ni, da ni.

bus stop

QBR je napisal/a:
Avtobus vozi od Lazareta do Lucije. Torej se moraš sam odločit kam bo šel namakat svoja jajca.
Default avatar

oddih v žusterni

Odvisno, kaj iščeš.
Če ti gneča ne predstavlja težave, greš lahko peš z železniške postaje do kopališča v Kopru. Ampak tam je neznosna gneča, brisača pri brisači, v morju pa telo pri telesu. Pa še nekako ni ne vem kaj tisto morje poleg Luke. Druga varianta je Žusterna, tudi gneča a se mi zdi bolj znosna kot v KP.
Dalje imaš pot med KP in IZ, mi smo temu včasih rekli, da se gremo kopat "na skale", ampak to je seveda divja zadeva in ne ustreza vsem nekaj špičastih skal, brez wc, vode, barčkov in drugih storitev v bližini.
V izoli imaš Simonov zaliv, mestno plažo ali kopališče pri hotelu Delfin. Meni ni nobeno prav pri srcu. Dalje imaš še plažo pod Belvederjem in od tam naprej so še Bele skale, pa je Strunjan, Mesečev zaliv, Portoroška plaža, proti Seči pa še plaža pri restavraciji Ribič, od koder lahko prideš tudi v Lucijski avtokamp.
Še naprej imaš Portorož, Bernardin in punto v Piranu.

Meni je za krajše kopanje, v kar bi štela to tvoje enodnevno, čeprav gremo mi za manj časa, ker smo pač domačini in se v domačih krajih kopamo po službi ali zvečer gremo zaplavat, najljubša Žusterna. Mogoče zato, ker je to plaža mojega otroštva in mladosti in se zato rada vračam.
Vse ostalo je že vozakanje z busi, prestopanje in nepotrebno zavlačevanje, ker je morje in stanje na plažah v resnici skoraj povsod enako.
Default avatar

Aneks

tri dni je napisal/a:
V sobito vozijo iz MB in CE kopalni avtobus. Obstaja pa tudi železniška karta Izletna, ki velja samo v soboto in nedeljo.
Default avatar

Aneks

oddih v žusterni je napisal/a:
Hvala.
Te "skale" med Izolo in Koprom bi mi odgovarjale bolj kot neka gužva na kopališčih.
Default avatar

Aneks

oddih v žusterni je napisal/a:
Kaj ob teh skalah se da najti kaj sence?
Default avatar

slovenski bedak

ehh je napisal/a:
Če si ne more privoščiti, je drugo, če pa si lahko, ampak živi tako, da gre 5x letno na dopust/na morje po 4 dni, pa je velik - bedak.

Zakaj? Ker ga bo prej ali slej stisnila psiha, živci. NI ČLOVEKA, ki se v življenju vsaj malo ne sekira.

In ogromni večini ljudi zaleže le DALJŠI dopust. Ne po 4 dni, ampak najbolje v kosu nad 20 dni.

Ko se že hvališ, jaz sem na otoku vsako leto 6-8mesecev. In imam čedalje boilše živce. In zelo dobro zdravje. Ker nisem na celini, ali, bog ne daj, sredi hrupa, živčnega trobljenja in vreščanja tujih pamžev v Ljubljani.

Še kaj?
Default avatar

Aneks

slovenski bedak je napisal/a:
Ti si govedo!
Default avatar

SimoncaLimonca

Povsod se najde kakšen prijeten kotiček za kopanje, odvisno kaj ti je všeč. Meni je recimo super tudi v Piranu med tistimi skalami, je pa res, da je kar gužva zdaj ko je sezona, ampak za enodnevni izlet bi bilo čisto super.

Moderatorji

Potovanja.Over.Net
Potovanja.Over.Net