Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Kaj je narobe z večno samsko žensko?

Default avatar

ena stara mona

ena 40letnica je napisal/a:
Kaj bi rekli za žensko, ki je pri 40ih še kar samska, brez otrok?
Ji govorimo,da ji biološka ura tiktaka pa nič.
A so to kake travme?
Ima fajn izobrazbo, fajn plačo, ampak družine pa ne.
Kako ji pomagat?
Po dolgem času pridem na mon in vidim da dežurna provokatorka še ni upehala. Ja njena najljubša tema 40+samske, otroci.....boring
Default avatar

R10

Mater morajo biti to srečni zakoni, ko se 95% časa zagovedanci ukvarjajo s privat zivljenjem drugih. Tale zenska je samo pametna, daje prednost karieri in sebi, ne pa da je stroj za razmozevanje pa pedenanje deca in pamžev. Punca je pač za več sposobna.
Default avatar

VeselaMiška

prjatlca je napisal/a:
Pa saj je čisto ok ženska, samo, če bi se malo naličila, uredila pričesko, se elegantno oblekla pa bi našla kakega moškega in si ustavrila družino.
Samo kako ji to obzirno povedat, v čem je razlog, da ostaja sama? Da ne bo užaljena.
haha, čisto ok ženska je, samo se mora spremeniti (naličiti, nafrizirati, vrečt v seksi cote, najti kretena in rodit nekaj otrok), da bo tebi všeč :)
Podpis.

Zakaj je taka, kakršna je, pa tebe čisto nič ne briga.
Default avatar

Kako ji pomagat

A so to kake travme?
Kako ji pomagat?
Bodi tiho in jo pusti pri miru.
Default avatar

sem ena taka

Meni je vedno smešno, ko imajo tisti, ki so menda srečno poročeni in imajo ultra fajn otroke, še vedno toliko časa, da se ubadajo z nami samskimi :).
Pa sploh ne dojamejo, da smo tudi taki, ki nam ni do družinskega življenja.
Default avatar

idealna si

sem ena taka je napisal/a:
No ja, jaz sem ena taka, večno samska in se bližam 40. Zdaj služba čisto ok, plača tudi, izobrazba tudi.
In ja, ne ličim se, ne šminkam se, ne barvam se. Pa ja poslušam pridige (no ja zdaj ne več, ker so se očitno naveličale ali pa obupale nad mano) enih žensk, da bi morala nosit petke pa se ličiti pa tako naprej, da bi našla kakega tipa. Sem razmislila v to smer in si rekla, da raje ostanem samska kot, da se grem to šarado, ki me niti malo ne vleče.
No ja pa so tudi moški, ki jih zanimajo take nenašminkane ženske, ampak kaj, ko hočejo otroke, jaz pa otrok nočem imet. Tako, da tudi taki tipi odpadejo. Lahko je oh in sploh super moški, ampak, da bi pa v zameno za to, da bi bila z njim, zanosila, to ne pride upoštev.
Tako, da moj izbor moških je že v osnovi izjemno majhen: odpadejo vsi, ki si želijo otroke in vsi, ki jim nenaličene ženske niso všeč. Ostane izredno malo moških. In potem je zelo mala verjetnost, da bi se s katerim od teh ujela, zato ostajam samska.
Ti si idealna ženska...zaupaš kak kontakt
Default avatar

no kaj pa vem

No ja, jaz sem ena taka, večno samska in se bližam 40. Zdaj služba čisto ok, plača tudi, izobrazba tudi.
In ja, ne ličim se, ne šminkam se, ne barvam se. Pa ja poslušam pridige (no ja zdaj ne več, ker so se očitno naveličale ali pa obupale nad mano) enih žensk, da bi morala nosit petke pa se ličiti pa tako naprej, da bi našla kakega tipa. Sem razmislila v to smer in si rekla, da raje ostanem samska kot, da se grem to šarado, ki me niti malo ne vleče.
No ja pa so tudi moški, ki jih zanimajo take nenašminkane ženske, ampak kaj, ko hočejo otroke, jaz pa otrok nočem imet. Tako, da tudi taki tipi odpadejo. Lahko je oh in sploh super moški, ampak, da bi pa v zameno za to, da bi bila z njim, zanosila, to ne pride upoštev.
Tako, da moj izbor moških je že v osnovi izjemno majhen: odpadejo vsi, ki si želijo otroke in vsi, ki jim nenaličene ženske niso všeč. Ostane izredno malo moških. In potem je zelo mala verjetnost, da bi se s katerim od teh ujela, zato ostajam samska.
Imam partnerja, ki bi imel otroke, jaz pa ne, pa je vseeno z mano. Sem starejša od njega in zunaj rodne dobe. Všeč so mu čim bolj naravne in preproste ženske, ker je tudi sam na pol divjak, jaz sem pa dvoživka - načeloma se rihtam, sem pa sposobna preživeti tudi brez skreta, tekoče vode, tuša itd. Samo tega ni mogel vedeti, ko me je spoznal in se zatreskal vame na prvi pogled.
Ko si nekomu zelo všeč, je pripravljen iti čez marsikaj, tako da pri tebi mora biti kaj drugega vzrok, ne tvoji zunanji atributi.
Default avatar

sem ena taka

no kaj pa vem je napisal/a:
Imam partnerja, ki bi imel otroke, jaz pa ne, pa je vseeno z mano. Sem starejša od njega in zunaj rodne dobe. Všeč so mu čim bolj naravne in preproste ženske, ker je tudi sam na pol divjak, jaz sem pa dvoživka - načeloma se rihtam, sem pa sposobna preživeti tudi brez skreta, tekoče vode, tuša itd. Samo tega ni mogel vedeti, ko me je spoznal in se zatreskal vame na prvi pogled.
Ko si nekomu zelo všeč, je pripravljen iti čez marsikaj, tako da pri tebi mora biti kaj drugega vzrok, ne tvoji zunanji atributi.
Nisem napisala, da ni takih moških :).
Jaz sem napisala, da je zelo malo moških, ki ne želijo imet otrok (to je največje sito). Od teh, ki ostanejo, je še precej takih, ki niti pod razno ne bi bili skupaj z žensko, ki se ne liči... Potem je še tako, da nisem gospodinjski tip ženske tako, da od moškega pričakujem, da se gospodinjska dela razdelijo na pol pa isto finance na pol (ok, če bi on ostal brez službe, potem bi se seveda stvari drugače urejale oz. jaz ostala brez službe , ne bi nekoga vrgla na cesto, ker je ostal brez službe in ker ne more plačat položnic ali pa, ker je zbolel pa zaradi tega ne more delati doma...).
Tako, da ostane zelo malo moških. Potem pa seveda ali je samo on meni všeč, jaz njemu ne oz. obratno. V glavnem, še nisem spoznala takega, da bi ustrezal tistim mojim osnovnim pogojem in da bi bila med nama potem tudi kemija.
Default avatar

BTDT

Feministka je napisal/a:
Večno samske ženske so prihodnost, tako kot tudi večno samski moški. Razlika med njimi bo v tem, da bodo prve to prihodnost izbrale same, drugi se bodo pa v njej znašli po sili razmer.
Menda bo kmalu zmanjkalo in enih in drugih in bo dilema rešena. ;)
Default avatar

uff

A so to kake travme?
Kako ji pomagat?
Pomagaj sebi in se brigaj zase!
Meni se pa smilite take tradicionalne babsetine, ki imate mozgane v kalupu in temu primerno tudi razmisljate in se vtikujete v zivljenja ostalih.

Jaz ji dam prav, zakaj bi se silila z druzino, ce ji ni do tega.
Default avatar

no kaj pa vem

Jaz sem napisala, da je zelo malo moških, ki ne želijo imet otrok (to je največje sito). Od teh, ki ostanejo, je še precej takih, ki niti pod razno ne bi bili skupaj z žensko, ki se ne liči... Potem je še tako, da nisem gospodinjski tip ženske tako, da od moškega pričakujem, da se gospodinjska dela razdelijo na pol pa isto finance na pol (ok, če bi on ostal brez službe, potem bi se seveda stvari drugače urejale oz. jaz ostala brez službe , ne bi nekoga vrgla na cesto, ker je ostal brez službe in ker ne more plačat položnic ali pa, ker je zbolel pa zaradi tega ne more delati doma...).
Tako, da ostane zelo malo moških. Potem pa seveda ali je samo on meni všeč, jaz njemu ne oz. obratno. V glavnem, še nisem spoznala takega, da bi ustrezal tistim mojim osnovnim pogojem in da bi bila med nama potem tudi kemija.
Sem ti napisala, da bi moj partner imel otroke, jaz pa ne, pa je vseeno z mano. Pač hoče biti z mano ne glede na vse. Raje je z mano kot z eno, s katero bi sicer imel otroke, vendar ne bi bil tako srečen kot z mano. Odločil se je zame, ker mu ustrezam v vseh oz. večini pogledov. (Pa seveda tudi jaz zanj, čeprav na primer kadi, kar me moti.)
Ne vem, kako naj ti še drugače dotajčam. To, kar ti opisuješ, je vse samo lari fari. Mogoče si ti tako okostenela ali pa zagrenjena, da človeku niti ne daš možnosti, če ni že v štartu izpolnjenih 90 procentov tvojih meril in narejene vse kljukice. Otroci? Ne. Šport? Da. Ličenje? Ne ... In če ni povsod kljukica, revež odpade. Kje pa piše, da tudi če bo izpolnjeval vse pogoje, da bosta ostala skupaj? In obratno seveda tudi.
Midva hočeva biti skupaj in sva zelo srečna.
Daj kakemu fantu vendar možnost, da se sploh spoznata.
Default avatar

sem ena taka

Sem ti napisala, da bi moj partner imel otroke, jaz pa ne, pa je vseeno z mano. Pač hoče biti z mano ne glede na vse. Raje je z mano kot z eno, s katero bi sicer imel otroke, vendar ne bi bil tako srečen kot z mano. Odločil se je zame, ker mu ustrezam v vseh oz. večini pogledov. (Pa seveda tudi jaz zanj, čeprav na primer kadi, kar me moti.)
Ne vem, kako naj ti še drugače dotajčam. To, kar ti opisuješ, je vse samo lari fari. Mogoče si ti tako okostenela ali pa zagrenjena, da človeku niti ne daš možnosti, če ni že v štartu izpolnjenih 90 procentov tvojih meril in narejene vse kljukice. Otroci? Ne. Šport? Da. Ličenje? Ne ... In če ni povsod kljukica, revež odpade. Kje pa piše, da tudi če bo izpolnjeval vse pogoje, da bosta ostala skupaj? In obratno seveda tudi.
Midva hočeva biti skupaj in sva zelo srečna.
Daj kakemu fantu vendar možnost, da se sploh spoznata.
Pa ti bi mogoče lahko kanilo, da eni moški res želijo otroke in posledično iščejo žensko, ki želi otroke?
Tvoj očitno nima neke hude želje po otrocih. Eni so pa taki, da pač hočejo otroke in ne bodo z žensko, ki jih ne želi.
Ti je to razumljivo ali je preveč zate?
Default avatar

z njo

..ni nič narobe. Njeno življenje je njena stvar.
Kako pomagati vam, ki vas to žuli, je pa druga stvar.
Default avatar

še vsaka ki je hotela

Fallus je napisal/a:
Vecina zensk misle, da jim bodo stvari same v narocje skocile ker so zenske in ker so zenske so nekaj posebnega. Pravi moski to cenijo in se vse potrudijo namesto nje.

Realnost je pa pol taka, da zaradi te mocne vere v starodavne principe marsikera ostane sama. Ne zato, ker je noben neb maral, ampak zato ker misle da ji kot zneske vse te stvari pripadjao.

Kot si rekla. V karieri se je potrudila. V smislu odnosov pa je verjetno zaplankana in pricakuje da bo prisel en princ in vse on naredu.

Velik zensk se lih iz tega razloga postarajo samske. Ker je neizmerno tezko sprejet to idejo da bi mogla ona tipu karkoli rect. Za ene je to prevec sveto in raje ostanejo same kot pa spremenijo nacin razmisljanja.

Ce bi ta zenska svoje sposobnosti na podrocju kariere pokazale se v odnosih, gotovo nebi bla sama.
še vsaka, ki je hotela tipa, si ga je lahko našla. eni ne morete verjet, da obstajajo ženske, ki si tipa ne želijo in so raje samske. ene pa so raje samske, kot da bi bile s takimi, kot se ji ponujajo...
žensk, ki bi na vsak način hotele tipa, pa ga nikakor ne morejo najt, pa bo zelo malo. v nasprotju z moškimi
Default avatar

sem ena taka

še vsaka ki je hotela je napisal/a:
Fallus je napisal/a:
Vecina zensk misle, da jim bodo stvari same v narocje skocile ker so zenske in ker so zenske so nekaj posebnega. Pravi moski to cenijo in se vse potrudijo namesto nje.

Realnost je pa pol taka, da zaradi te mocne vere v starodavne principe marsikera ostane sama. Ne zato, ker je noben neb maral, ampak zato ker misle da ji kot zneske vse te stvari pripadjao.

Kot si rekla. V karieri se je potrudila. V smislu odnosov pa je verjetno zaplankana in pricakuje da bo prisel en princ in vse on naredu.

Velik zensk se lih iz tega razloga postarajo samske. Ker je neizmerno tezko sprejet to idejo da bi mogla ona tipu karkoli rect. Za ene je to prevec sveto in raje ostanejo same kot pa spremenijo nacin razmisljanja.

Ce bi ta zenska svoje sposobnosti na podrocju kariere pokazale se v odnosih, gotovo nebi bla sama.
še vsaka, ki je hotela tipa, si ga je lahko našla. eni ne morete verjet, da obstajajo ženske, ki si tipa ne želijo in so raje samske. ene pa so raje samske, kot da bi bile s takimi, kot se ji ponujajo...
žensk, ki bi na vsak način hotele tipa, pa ga nikakor ne morejo najt, pa bo zelo malo. v nasprotju z moškimi
Točno tako.
Ženske si preprosto lahko provščimo, da so izbirčne :). Če ne bo nobenega, ki bi bil po mojem okusu (in seveda jaz po njegovem), bom pač samska do konec življenja.
Če bi mi bil pa edini cilj dobiti tipa, bi bilo pa kot praviš, to povsem komot.
Če ženska ni zbrična, komot dobi moškega.
Default avatar

Zakaj pa

A so to kake travme?
Kako ji pomagat?
to tebe briga sploh kako ona živi pravzaprav sploh? Lahko da nima sreče na temu področju pa tega ne veš. Lahko da tako uživa. Čudi me kaj vse vas briga. Pa sem precej mlajša 29 jih imam pa se vseeno ne vtikujem v nikogar.
Default avatar

DXY

antilopa je napisal/a:
DXY je napisal/a:

Se kar strinjam.

S tem, da je vecina “vecno” samskih punc tako ali drugace osebnostno problematicnih. Dugace povedano, z njimi pogosto nekaj ne stima. Res pa, da to postane ocitno sele, ko se z njimi sele parkrat dobis. Od “dalec” so lahko cisto okay.
Katera ti spet ni "dala"? :))))
Tudi, ce bi slo za to, da mi katera ni dala, ni to nic takega. No big deal...

Pac, izkusnje so me naucule, da je s kategorijo 35+ zensk, ki se nikoli niso zivele v skupnem gospodinjstvu s partnerjem, po vecini nekaj narobe. Neredko imajo kaksne zdravstvene probleme. Npr. scitnica. Morda so izrazito militantne feministke. Morda so na nek nacin seksualno zavrte ali kako drugace zjebane. Sploh izrazito izobrazene se rade dalec prevec “cenijo”, precenjujejo svojo vrednost, in ostajajo same, ker se kaliber moskih, ki so po njihovem prepricanju dovolj dobri, zanje ne zeli vezati. Na splosno pa so po vecini sila samosvoje, brez obcutka za dvojino, ker se skozi odnose tega enastavno niso naucile. Toliko iz osebnih izkusenj.
Default avatar

ext

DXY je napisal/a:
antilopa je napisal/a:

Katera ti spet ni "dala"? :))))
Tudi, ce bi slo za to, da mi katera ni dala, ni to nic takega. No big deal...

Pac, izkusnje so me naucule, da je s kategorijo 35+ zensk, ki se nikoli niso zivele v skupnem gospodinjstvu s partnerjem, po vecini nekaj narobe. Neredko imajo kaksne zdravstvene probleme. Npr. scitnica. Morda so izrazito militantne feministke. Morda so na nek nacin seksualno zavrte ali kako drugace zjebane. Sploh izrazito izobrazene se rade dalec prevec “cenijo”, precenjujejo svojo vrednost, in ostajajo same, ker se kaliber moskih, ki so po njihovem prepricanju dovolj dobri, zanje ne zeli vezati. Na splosno pa so po vecini sila samosvoje, brez obcutka za dvojino, ker se skozi odnose tega enastavno niso naucile. Toliko iz osebnih izkusenj.
Vsak si standarde postavlja sam. Pa če je 120 letna 240kilska mozoljasta s pol zoba ima pravico do zbiranja, na koga bo padla. Če ji pa usoda ni naklonjena s tem in niti uroki z krastačami in vevericami ne pomagajo... pa bog pomagaj. Popolnoma enako, kot velja za dedce.
Default avatar

balum balum

Kaj bi rekli za žensko, ki ima več dela s tem, kako živijo drugi, kot s sabo?
Ji govorimo,da ji bomba v možganih tik pred pokom tiktaka pa nič.
A so to kake travme?
Ima dostop do mona, fajn tipkovnico, ampak da bi kaj pametnega napisala, pa ne.
Kako ji pomagat?
Default avatar

55+

Možno, da ima kakšne globoke travme, še bolj verjetno pa je to njena izbira, ki jo je treba spoštovati. Ljudje imamo različne poglede ns življenje, prioritete, smisel. Lahko ji je čisto udobno tako. Sama sicer mislim, da otroci polepšajo življenje, a čisto razumem, da je to pač moj pogled.