Starševski čvek

Delovna mesta SO, ampak problem leži drugje.

Default avatar
Če se komu zdi, da je biti brez službe in na socialni pomoči - izvolite, pustite službo in vložite vlogo za socialno pomoč.
Sama sem brezposelna, socialne pomoči ne dobivam, ampak vam povem, da me srce boli, ko berem takele teme na MON-u. Kako brezčutni ste, ljudje, pa se lahko isto zgodi vam ali komu vaših bližnjih.
A se res bolj počutite, ko razmišljate o tem, kako bi revežem vzeli še tisto malo, kar imajo? Četudi zgolj zadnje dostojanstvo?
Biti brez službe je hudo na več nivojih. Najprej seveda pomisliš na plačo, denar za preživetje, socialno varnost. Potem pa so tu še stigmatizacija (MON je krasen prikaz mišljenja družbe), socialna izločenost, psihične težave ob občutku lastne odvečnosti v družbi, nekoristnosti, nesposobnosti preživjati sebe in svoje otroke.
In to da je fajn? Da je to nekaj, za kar se človek prostovoljno odloči in v tem uživa? Saj pravim, če se komu tako zdi - poskusite.
Default avatar
disciplina kičme je napisal/a:
Očitno sam/a tolk lažeš, da mislš, da lažemo še vsi ostali. Žal te morm razočarat. Sm med tistimi, ki ne znajo lagat, zato tud od frendov in frendic pričakujem isto. Ti pa kar izvoli še naprej.
Default avatar
"Ena južna"
Aja pa tajnica direktorja me je hotla kr odslovit, kao ne rabimo nič, pa se nism dala, sm vztrajala, da hočm govort z direktorjem in ko mi bo on to rekel, grem vn. H sreč je glih takrat direktor prišel vn iz pisarne, tajnica mu je rekla, da se želim poment z njim glede zaposlitve in kao da mi je ona že objasnla da ne sprejemajo novih kadrov, on pa rekel da ni problema, da si bo vzel 10 min časa in naj grem z njim notr.

Vidiš, ženskam je lažje kot moškim, dovolj je, da je delodajalec moški, ve pa morate biti samo lepe in mlade. :D
Mojega hudiča sem prodal svoji duši.
Default avatar
Ena južna je napisal/a:

se javi

ko ne boš več mlada in lepa..pa zdrava,,pa....
Default avatar
matjazko je napisal/a:
In pa predvsm vztrajne in iskrene. Če takrat ne bi vztrajala in kr šla, ko mi je tajnica rekla, da ne zaposlujejo nobenga, ne bi bilo od tega nič. Če si pa zravn tega še lepa in mlada, pa je samo še + ;)
Default avatar
ko boš padla na realna tla je napisal/a:
Itak, zavist ane? A to vse mi želiš? Lepo od tebe.
Default avatar
tečnobe je napisal/a:
hv za smeh

delam v avstriji in kolikor nas poznam sami izobraženi z diplomami delovnimi izkušnjami pridni..tudi učitelji ker je to že tema...vsi opravljamo fizična dela

strah nas je samo da ne bomo vzdržali v nedogled..jaz 50+...tempo pa divji
Default avatar
Ena južna je napisal/a:
Ne, ne - če bi bil ženski delodajalec, ne bi dobila službe kljub vztrajnosti, moške pa tako dobro poznaš in njihove šibke točke, kaj ti bom razlagal, saj nisi obula petk brez namena. :)
Default avatar
[quote="če je tako fajn" post_id=11847323 time=1502725938]
Če se komu zdi, da je biti brez službe in na socialni pomoči - izvolite, pustite službo in vložite vlogo za socialno pomoč.
Sama sem brezposelna, socialne pomoči ne dobivam, ampak vam povem, da me srce boli, ko berem takele teme na MON-u. Kako brezčutni ste, ljudje, pa se lahko isto zgodi vam ali komu vaših bližnjih.
A se res bolj počutite, ko razmišljate o tem, kako bi revežem vzeli še tisto malo, kar imajo? Četudi zgolj zadnje dostojanstvo?
Biti brez službe je hudo na več nivojih. Najprej seveda pomisliš na plačo, denar za preživetje, socialno varnost. Potem pa so tu še stigmatizacija (MON je krasen prikaz mišljenja družbe), socialna izločenost, psihične težave ob občutku lastne odvečnosti v družbi, nekoristnosti, nesposobnosti preživjati sebe in svoje otroke.
In to da je fajn? Da je to nekaj, za kar se človek prostovoljno odloči in v tem uživa? Saj pravim, če se komu tako zdi - poskusite.
[/quote]

Dostojanstvo so nam že vzeli, ker brez služb ne moremo živet kot normalni mladi, si ustvarit družine in ne ništa.......in gledamo dedinje podjetij, ki zanosijo po 3 mescih z kr enim, ker ma ati peneze celo tip ostane in še nardi za vsak slučaj 3 otroke, da bo le neki delež mel od firme....
Default avatar
če je tako fajn je napisal/a:
po zvezah zaposleni tudi dobijo socialno pomoč...ker takrat ko ne delajo (bolniške, dopusti, prazniki,.....) tudi dobijo denar kot da delajo...in še penzijo bodo imeli

in ti socialni podpiranci bi vzeli socialne podpore..to mizerijo od mizerije

premalo davkov plačujete oz izpuhtiho v žepe tistih ki jih volite

za socialo ostane manj kot 300 eurov na mesec...za to pa je toliko samomorov

vi zaposleni imate moč da kaj spremenite da se ne bodo zaradi vas ljudje ubijali ker ne morejo preživeti z 290 euri od katerih gre itak četrtina v obliki davka na dodano vrednost nazaj k državi

fuj
Default avatar
Ena južna je napisal/a:
sposobnost sklepanja na nuli..iq torej taki da te je bil direktor vesel..lepa in neumna
Default avatar
matjazko je napisal/a:
Ti ti Matjažko, sej vem kam cilaš ;) ja ok, mal sm se že morala zrihtat, ampak vse v mejah normale, nič vpadljiv ;)
Default avatar
ko boš padla na realna tla je napisal/a:
Ja ja ok, briga me, če sm zate pa še za koga druzga na MONu glupa. Zarad tega se pa res ne mislm sekirat.
Default avatar
disciplina kičme je napisal/a:
Se strinjam.
Si, južna, pa iz LJ aneda. Si predstvaljaš, da si doma v Metliki, Črnomlju, Kočevju in še kar je občin z malo firmami in visoko brezposelnostjo in greš vsak dan v Lj. od vrat do vrat.
A f**at si mu dala pred ali po tem, ko te je zaposlil?
Default avatar
Ena južna je napisal/a:
Saj južne ste bolj črnolaske, ali se tudi kakšna blondinka znajde med vami? :D
Mah, saj s štikli tacat do direktorja bi pa bilo tudi neudobno, a ne, verjetno si imela salonarje...
Default avatar
Dejstva je napisal/a:
Praksa v šolstvu je taka, da, ko se prijavi nekdo Slovencev z diplomo in str. izpitom, kar velevajo tudi sami razpisi, se razpis razveljavi.
Razveljavi.

V večini primerov se na ponovni razpis ne prijavi ponovno.
To se je začelo na veliko orakticirati leta 2011. Po tekočem traku.
Navodila od zgoraj.

Ker v šolstvu delajo ljudje, ki ne ustrezajo zakonodaji o zaposlovanju šolnikov.
Pa ni panike, ker starši pojma nimajo o tem.
Min.za šolstvo ne reagira, ket je tak dolgoročni cilj zaposlovanja.
Tudi v zdravstvu se zaposluje zdravnike, ki niso usposobljeni.
Default avatar
Že stara praksa šolstvo in zdravstvo je napisal/a:
A ni zadnjič bilo nekaj o enem kraju v Slo, kjer je neko mamo skrbelo, kdo bo učil otroke naslednje leto, ker menda da nekdo preko vez not prihaja ......???
Tako da po moje staršem ni vseeno, ampak seveda pa pojma nimajo, ker je to vse tako zelo tajno.
Default avatar
Res je je napisal/a:
Nič se ne sekiraj, te provokacije so plačane in naročene.
Vedno enako in z istimi.
Oblastnikom se tresejo pleničice, če bodo izgubili oblast, drobtinčkarji, ki provocirajo, pa količke v anus.

Bodi pogumna in pojdi čez mejo.
Pleničkarji in drobtinčkarji pa se bodo med seboj, kot so se še vedno!
Default avatar
Eni in isti je napisal/a:
Katere provokacije so plačane?
Default avatar
Ena južna je napisal/a:
In v tej službi imaš glavno nalogo, da pišeš na mon.
V nekem drugem sestavku pišeš, da delaš kot varnostnica.
V tretjem, da si vzameš mesece neplačanega dopusta.

Neverjetno. Res. Bravo huda južina!
Menim, da poleg širjenja nog, občasno odtipkaš še kakšen postek.