Avto.Over.Net

Avtomobilizem

Brez jeklenega konjička smo dandanes praktično bosi. O bencinu, gumah, motorjih ter znamkah. Mali nasveti za več cestnega užitka.

Na testu: Renault Clio dCi 90 Dynamique Energy Stop & Start

Default avatar

IztokFranko

Na test smo prevzeli Clia, tokrat petvratnega z dizelskim motorjem. Bencinarja smo že imeli na testu tu: http://avto.over.net/clanek/renault-cli ... stopstart/

_______
Podatki:

Motor / menjalnik: 1.5 dCi, turbodizelski (67 kW/90 KM, 220 Nm) / 5-st. ročni
Poraba po ECE: 4,0 / 3,2 / 3,5 (CO2: 90 g/km)
Zmogljivosti maks. / 0-100: 178 km/h / 11,7 sekund
Dolžina / širina / višina: 4062 / 1732 / 1448 mm
Medosna razdalja: 2589 mm
Teža: 1071 kg
Posoda za gorivo: 45 l
Št. sedežev: 5
Prtljažnik: 300 – 1146 l

Osnovna cena (1.2, Authentique): 11.290 EUR
Osnovna cena testnega vozila: 16.290 EUR
Cena testnega vozila z dodatno opremo: 15.460 EUR (vključen redni trenutni popust 1.700 EUR + dodatni popust 300 EUR
(dodatna oprema: naslon za roke z odlagalnim mestom, kartografija Evrope, rezervno kolo, kovinska barva, platišča iz lahke litine 16" Passion - črna z diamantnim leskom, notranji okrasni elementi v sijaj rdeči barvi (volanski obroč + armaturna plošča + vrata), Paket LOOK (Rdeča
Zunanji ogledali, stranski letvici in obloga zadnjega odbijača v sijaj črni barvi
+ del stranske letvice, prednji okrasni letvici in letvica na zadnjih vratih v rdeči barvi))
Default avatar

bobubo

Kako je pa ta avto pregleden nazaj? Parking senzorje tvoj ima?
Default avatar

IztokFranko

bobubo je napisal/a:
Kako je pa ta avto pregleden nazaj? Parking senzorje tvoj ima?
Nazaj ni ravno idealno preglede. Široka C stebrička in majhno zadnje steklo ne omogoča ravno idealne preglednosti nazaj. Testen Clio žal nima parkirnih tipal, le te je mogoče doplačati za 300 evrov oziroma 500 v kolikor želite še vzratno kamero.
Default avatar

plastika

Večkrat sem zasledil že da je novi clio zelo plastičen. Ok, saj je tudi stari bil ampak to omenjajo nekje kot slabost? Zakaj? Katera plastika moti?
Default avatar

fiestaford

Mene pa zanima fiesta Iztok.
Default avatar

IztokFranko

plastika je napisal/a:
Večkrat sem zasledil že da je novi clio zelo plastičen. Ok, saj je tudi stari bil ampak to omenjajo nekje kot slabost? Zakaj? Katera plastika moti?
Kot praktično vsak avto, razen tisti, ki ni oblečen v les, usnje, aluminij, je tudi Clio iz plastike. Bolj pomembno je kakšna je ta plastika - kvalitetna ali nekvalitetna. Pri Cliu je v večini plastika dobro izbrana. Le na naslonu za roke kjer je kljuka za odpiranje vrat me malce moti gladka črna plastika, ki je občutljiva na prstne odtise in tudi kakšne praske ključev ipd... Medtem, ko rdeča plastika na volanskem obroču ni občutljiva, a je tudi gladka.
Default avatar

ali ima kia

Ali ima KIA v tem rangu kaj? Ceed mi je prevelik, venga pregrda. HVALA.