Avto.Over.Net

Avtomobilizem

Brez jeklenega konjička smo dandanes praktično bosi. O bencinu, gumah, motorjih ter znamkah. Mali nasveti za več cestnega užitka.

Na testu: MINI Cooper S Paceman

Default avatar

IztokFranko

Na test sem prevzel MINI Cooper S Paceman. Gre za trivratni premium mali SUV. Vesel bom vaših vprašanj in mnenj o tem atraktivnem vtomobilu.

V primerjavi s Countrymanom sta skoraj enako dolga (test: http://avto.over.net/clanek/mini-cooper ... ountryman/ ). Za malenkost pa ima Paceman tudi daljšo medosno razdaljo - za 1 mm. Športna oblika vozila MINI Cooper S Paceman je poudarjena z znižanim vzmetenjem za 10 mm.

S pritiskom na gumb Start (nahaja se na osrednji konzoli) se sprosti 184 konjskih moči, ki vas popeljejo od 0 do 100 km/h v samo 7,5 (7,8 brez gumba Sport) sekunde, pri čemer lahko dosežete najvišjo hitrost 217 (212) km/h.

_______
Podatki:

Motor / menjalnik: 1.6 turbobenski Twin Scroll Turbocharger (135 kW / 184 KM, 240 Nm (260 Nm pri funkciji overboost)) / 6. st. ročni
Poraba po ECE: 7,5 / 5,4 / 6,1 (CO2: 143 g/km)
Zmogljivosti maks. / 0-100: 217 km/h / 7,5 sekund
Dolžina / širina / višina: 4115 / 1786 / 1522 mm
Medosna razdalja: 2596 mm
Teža: 1305 kg
Posoda za gorivo: 47 l
Št. sedežev: 4
Prostornina prtljažnika: 330 - 1080 l l

Osnovna cena testnega vozila: 28.900 EUR
Cena testnega vozila z dodatno opremo: 38.165 EUR
(dodatna oprema: avtomatska funkcija Start/Stop, regeneracija energije pri zaviranju, paket zunanjih ogledal, ogrevane pralne šobe za prednje steklo in zunanja ogledala, kromirani zunanji deli, streha in pokrovi ogledal v beli barvi, temno ohišje žarometov, prtljažni paket, temnejša stekla, ogrevana prednja sedeža, nadzor razdalje pri parkiranju zadaj, HiFi ozvočenje Harman/Kardon, potovalni računalnik, Wired, multifunkcijski volan, naslon za roke spredaj, paket luči, jezikovne možnosti kontrole, radio MINI Visual Boost, predpriprava za avtotelefon z Bluetooth podporo in USB / avdio vmesnikom, razširjena povezava glasbenega predvajalnika z mobilnim telefonom, MINI Connected, MINI navigacija, MINI Basic Service Inclusive - 5 let/50.000 km, Chili, runflat pnevmatike, velur preproge, odlagalni paket, gumb Sport, luči za meglo, beli smerokazi, senzor za dež in stikalo za avtomatski vklop luči, ksenonske luči za dolge in kratke žaromete, avtomatska klimatska naprava)
Default avatar

600

a ma 4x4?

notr je vse v usnju za ta denar?
Default avatar

johni

A ta je že v različici John Cooper Works?
Default avatar

IztokFranko

johni je napisal/a:
A ta je že v različici John Cooper Works?
Seveda, več o tej različici tu: http://avto.over.net/clanek/zmogljivost ... s-paceman/

Mogoče pa bo še koga zanimal Andrejin blog zapis o MINI Countrymanu: http://avto.over.net/clanek/andreja-min ... an-my-man/
Default avatar

jožeeVinkoški

Franko poročaj o porabi malo. Saj veš, da nas to najbolj zanima sedaj ko je kriza :D
Default avatar

MojcaCc

A je modre barve mogoče, ker če je, sem te najbrž videla včeraj skozi center? Imam prav? Si švignil na križišču mimo mene v rdečem cliu. Registrska je pa neka LJ.
Default avatar

oča

Enkrat bo moj, to vam obljubim. Paceman S!
Default avatar

R8

oča je napisal/a:
Enkrat bo moj, to vam obljubim. Paceman S!
Z leasingom je to hitro mogoče, če maš le redno plačo in za polog. 10% boš pa že zbral?