Avto.Over.Net

Avtomobilizem

Brez jeklenega konjička smo dandanes praktično bosi. O bencinu, gumah, motorjih ter znamkah. Mali nasveti za več cestnega užitka.

Na testu: BMW 120d z M športnim paketom

Default avatar

IztokFranko

xzcxc je napisal/a:
MAtr mi gre na živce to linkanje. KJE JE PA LINK DO TESTA?????????? KLIKNEM NA TO TEMO IN JE POTEM V PRVEM POSTI SPET LINK NA ISTO TEMO!! ****** NO! ENI MAMO BOLJ SLABE ŽIVCE TKO DA NAS NE IZZIVAJTE S TAKIMI DEBILIZMI!
Očitno niste redni bralec naših forumov, še manj foruma Avtomobilizem in F1 ali portala Avto.Over.Net.

Link v prvi objavi je del podpisa in v podpisu imam povezavo do te teme.

Test avtomobila pa je objavljen na portalu po opravljenjem testu. Tu se pogovarjamo o avtu in lahko postavite vprašanje, če vas kaj zanima in bom to preveril. Vsi že objavljeni testi se nahajajo tu: http://avto.over.net/rubrika/testi/

Pa mirne živce. Škodi lepoti in zdravju. ;)
Default avatar

Stožnik

IztokFranko je napisal/a:
simpl je napisal/a:
ne ne..
na splošno odgovarjam..sprašujem..
spodbodle pa so me besede, ki jih je povzel Iztok:
"Gre za najbolj dinamičen in udoben način za varčevanje pravijo pri proizvajalcu"

mislim, da oglašuješ varčevanje pri 45k€ vrednem avtu, je pa le mal preveč ironično no..
Kot sem navedel, tako pravijo pri proizvajalcu. ;)
Trenutne številke pri porabi kažejo malce v nasprotno smer. Pri večinoma Eco Pro vožnji v mestu trenutna povprečna poraba znaša 8 litrov. Res pa je, da sem prevozil komaj 100 km. Malce bo potrebno še počakati na več prevoženih km, da se poraba še malce izravna. Upam, da bo padla nekje na 6 l, ko bo vključeno še vsaj 40% relacije.
IN KAKŠNA JE PORABA SEDAJ? Ali je kaj nižja in po koliko km? Kakšen način vožnje si uporabljal? Ali je Sport program veliko bolj požrešen?
Default avatar

IztokFranko

Stožnik je napisal/a:
simpl je napisal/a:
ne ne..
na splošno odgovarjam..sprašujem..
spodbodle pa so me besede, ki jih je povzel Iztok:
"Gre za najbolj dinamičen in udoben način za varčevanje pravijo pri proizvajalcu"

mislim, da oglašuješ varčevanje pri 45k€ vrednem avtu, je pa le mal preveč ironično no..
Kot sem navedel, tako pravijo pri proizvajalcu. ;)
Trenutne številke pri porabi kažejo malce v nasprotno smer. Pri večinoma Eco Pro vožnji v mestu trenutna povprečna poraba znaša 8 litrov. Res pa je, da sem prevozil komaj 100 km. Malce bo potrebno še počakati na več prevoženih km, da se poraba še malce izravna. Upam, da bo padla nekje na 6 l, ko bo vključeno še vsaj 40% relacije.
IN KAKŠNA JE PORABA SEDAJ? Ali je kaj nižja in po koliko km? Kakšen način vožnje si uporabljal? Ali je Sport program veliko bolj požrešen?
Po prevoženih približno 604 km, od tega cca 150 km mestne vožnje, ostalo relacija (Ljubljana - Krško, Krško - Nova Gorica in Nova Gorica - Ljubljana), večinoma (80%) v sistemu Eco Pro je povprečna poraba znašala 6,5 l/100km.

Zanimivo mi je bilo na avtocesti dejstvo, da je poraba ob normalni vožnji okoli 120-130 km/h ne glede na sistem Sport, Comfort ali Eco Pro skoraj identična, kljub temu, da se stopalka za plin pri Sport bistveno hitreje odzove, menjalnik je hitrejši in pusti motorju, da se zavrti v višje obrate.
Default avatar

Zastava 101

Škoda, ker pri testnih ekspertizah ni še podatkov o cenah rednega servisiranja pri pooblaščencih. Recimo cena običajnega malega in velikega servisa. Za približno orientacijo glede stroškov posedovanja določenega plehovja.
Default avatar

IztokFranko

Zastava 101 je napisal/a:
Škoda, ker pri testnih ekspertizah ni še podatkov o cenah rednega servisiranja pri pooblaščencih. Recimo cena običajnega malega in velikega servisa. Za približno orientacijo glede stroškov posedovanja določenega plehovja.
Bom se potrudil te podatke v prihodnje dobiti. V kolikor pozabim me opomnite in jih bom dobil. Vendar tu lahko pride do manjših razlik od avtohiše do avtohiše iste znamke, saj nekaj odvisi tudi od same avtohiše.

Za BMW lahko napišem, da ima serijsko paket BMW Service Inclusive - 5 let ali 100.000 km. To pomeni, da je v ta servisni paket je vključeno osnovno servisno in vzdrževalno delo:
- menjavo motornega olja z oljnim filtrom (predpisana količina, brez dolivanj),
- servis / zamenjavo zračnih filtrov, mikro filtrov in filtrov za gorivo,
- servis / zamenjavo svečk in zavorne tekočine,
- pregled vozila in standardna servisna dela, kot je opredeljeno v servisni knjižici BMW in vodičih popravil.
- pregled vozila in standardna servisna dela, kot je predpisano v servisni knjižici BMW in vodičih popravil (priporočeni sezonski pregledi niso vključeni)

Odvisno od države, v kateri živite, lahko kupite pakete s pogodbenimi pogoji do deset let in do 200.000 prevoženih kilometrov (doplačljiva paketa Plus ali Ultimate).
Default avatar

simpl

..
za 45000€ pa res NOČEM, da se mi v 5 letih KARKOLI pokvari!!!
zato so takile "pocen" osnovni servisi mala malca v ta kup denarja
Default avatar

R8

Saj zato pa ti dajo ta paket inclusive. Fer ponudba.
Default avatar

simpl

mah dejno dej..
takle servis z motornim oljem pa filtrom pa še svečke itd..
pride cca 250€
če vsako leto to menjaš je vse skup 1250€ (pa naj bo 1500€)..

sitno..glede na 45000€..se ti ne zdi..???
Default avatar

R8

Sam to kar ti pišeš ni na uradnem servisu, ali pač? Sam vozim audija tako da ne vem za BMW. Pa tudi če že saj vsaj nekajti dajo..drugje ti niti tega ne dajo.. recimo ta rang vozil, torej jaguar, mercedes,...
Default avatar

simpl

ja res je..
ne vem koliko računajo na vsemogočem servisu BMW..
ampak..takole "na prostem trgu"..

olje je cca 30€/liter * 5 = 150€
pa svečke 4 x 15/20€ = 60/80€ (sicer ne vem zakaj imajo pri 120D servis svečk..hehe, morda grelnih ??)
pa filter olja + zraka = 20€
pa 1 ura dela = 40€

vse skup cca 300€...

razen, če tam delajo v sterilnem okolju po NASA standardih..
pa nanese na 750€..
zanima me koliko strank to plačuje..??
Default avatar

IztokFranko

simpl je napisal/a:
... (sicer ne vem zakaj imajo pri 120D servis svečk..hehe, morda grelnih ??)
...
zanima me koliko strank to plačuje..??
To sem kopiral z njihove uradne spletne strani. Torej imajo podatek skupen za bencinske in dizelske motorje.

Predvidevam, da praktično skoraj vsi, ki imajo avtomobil v garanciji in še potem tisti, ki stavijo na preverjen servis in se nočejo ubadati z iskanjem cenenih storitev, hkrati nimajo niti časa za to in tudi najverjetneje nobenih finančnih težav.
Default avatar

simpl

no iztok..
pa smo skupaj...

Predvidevam, da praktično skoraj vsi, ki imajo avtomobil v garanciji in še potem tisti, ki stavijo na preverjen servis in se nočejo ubadati z iskanjem cenenih storitev, hkrati nimajo niti časa za to in tudi najverjetneje nobenih finančnih težav.

in k nakupu le te zverine jih je navedla "varčnost" te zverine, ker ima 8stop menjalnik namesto 6..
nočejo pa se ubadat z servisom ali je 300€ ali 800€..
jim je pa pomemben prihranek 1€/100km(15€/mesec) pri nafti ali start/stop funkcijah itd , ker sicer bodo samo jogurt jedli cel mesec!!!!!!???

..see my point..??
Default avatar

IztokFranko

Mislim, da se tudi ne ubadajo sedaj kakšen jogurt ali kaj bodo jedli.
Preprosto se želijo peljati v odličnem avtu, z odličnim poreklom in znamko, ki v poslovnem svetu nekaj pomeni. Hkrati se ne želijo ubadati s poceni servisi, glede goriva pa si jasno želijo manjši strošek, ker pogosto delajo veliko km.

Mogoče težko za razumeti. Vendar jaz jih razumem.

Verjamem, da kdo, ki ne uradno servisira vozila, da je dober in da morda celo bolje naredi, vendar garancije za to ni. Sodobni avtomobili pa so kompleksna zadeva z ogromno elektronike in nekdo v domači garaži nima možnosti slediti vsem izobraževanjem, ki so jih deležni v uradnih servisih. Tovarne namreč ogromno energije usmerijo tudi v dober kader. In tega se ti kupci zavedajo.
Default avatar

simpl

hm...
ne vem..
a govorim kitajsko ali kaj...
ali se namenoma izogibaš "eco" varčevanju in oglaševanju, ob kar sem se obregnil, nasproti ceni, ki je astronomska..

in JA seveda je jasno da takšni (petični kupci) kupijo tak vagen da so IN..
NE pa zaradi varčevanja "eco" motorja in CO2 izpusta..in iskanja NAJcenejšega servisa

tako da NE, jaz jih NE razumem (proizvajalca BMW)..oz kritiziram njihovo hipokrizijo..
če čjo naj naredijo vagen-das avto- ali kar pač..
iz 1200ccm z 44kW in porabo 3,3 l/100 in ceno 8888€..

potem pa lahko komot prpopajo VELIIIIK "ECO" gor...
..da bodo kolikor toliko konsistenti..

upam, da bo za razumet..
ker za integralne račune in parcialne odvode ...sem že mal iz prakse...
Default avatar

IztokFranko

simpl je napisal/a:
No, vidiš. Pa sva prišla do razlike... oni dajo toliko denarja, da imajo pod motornim pokrovom 180 konjev, kar pa je bistveno več, kot tu omenjaš. Torej, njim je v interesu močan avto, ampak, da pa ima nek domet, da ne bodo nenehno stali na bencinski postaji.
Default avatar

R8

simpl je napisal/a:
No, vidiš. Pa sva prišla do razlike... oni dajo toliko denarja, da imajo pod motornim pokrovom 180 konjev, kar pa je bistveno več, kot tu omenjaš. Torej, njim je v interesu močan avto, ampak, da pa ima nek domet, da ne bodo nenehno stali na bencinski postaji.
Meni je to logično. Če kupiš drag avto s toliko konji še ne pomeni da z veseljem razmetuješ za gorivo.
Default avatar

simpl

jp..
in si tolk "zaveden" eco varčevalc..
da te full impresionira razlika 1dl v porabi med 8 stopenjskim in 6 stopenjskim menjalnikom..
in ta razlika ti omogoča bajne domete..
ker tle v "saharski" evropi so črpalke vsakih 1000km..
..

če kdo če met konje pa domet..
si pa lahko MAN-a kup..
ma še več prestav/naprej in nazaj..pa glej ga hudiča tud dizel je..
pa na kason lahk cel kup kratkokrilnih frač naložiš..

če je pa rad eko..
ma pa en kup malčkov in "električarjev"

če je pa snob..
ej ...pol pa tko povej..

pa ne nakladat o eco, pa o dometu,

za ferrarije, porše jaguarje , bentlije itd...še nisem slišu za tak "eco" stil, pa dizle itd..
tako da, kdor če met konje..
naj pokaže €,$$$$$$...

še to.. en nissan 370Z stane 49000€..
ni primerjave...pa bencinar je..
res pa je da ni eco..pa sam 7 stopenjski avt. menjalnik ma..velika pomanjkljivost
Default avatar

R8

Tebi ni jasen da pri menjalniku se ne gre za porabo ampak udobje? Me zanima kater avto voziš, da si tok pameten? :D
Mimogrede, sam sem pred kratkim vzel novega audija A4.
Default avatar

600

emm nissana 350z ne moreš primerjat z bmw 120d, ker je uporabnost čist druga... lepš sediš v enkici k pa v nizkem nissanu. in ta je dizel ima lepo moč vsakodnevno uporaben.. .sj nissan je tut,sam ne pa tko spet.
Default avatar

simpl

R8
..men ni nč jasn..
sem pa lih prevčerajšnjim vplačal za novga lambota..
sam še barvo usnja ogledalca na sedežu za kratkorilne definiram pa bo..

s porabo se ne ukvarjam..

mam pa še enga avtomatika doma..
..ti povem ..ni treba nč šaltat..
od 0 -50 kmh vse ista brzina..tega še bmfl nima..

600
mah uporabn pa lih ni..
prikolico za krave in prasce švercat ne morem gor prklopt..#$%$%#$%...
medtem ko redno srečujem 120d s kakšnim kravjim prikolicam in pa stiroporom in pa nivedurjem v kuferramu

je pa .ičkohvatljiv..