Avto.Over.Net

Avtomobilizem

Brez jeklenega konjička smo dandanes praktično bosi. O bencinu, gumah, motorjih ter znamkah. Mali nasveti za več cestnega užitka.

Na testu: BMW 120d z M športnim paketom

Default avatar

IztokFranko

Na testu imam BMW 120d, ki v osnovni različici stane 29.300 evrov.
Z dodatno opremo je potrebno zanj odšteti 45.443 evrov.
Dodatna plačljiva oprema: barva Valencia Orange, 18" M lita alu. platišča Star Spoke 386 s kombiniranimi pnevmatikami, avtomatski menjalnik Steptronic, Servotronic, M sport zavore, alarmna naprava, M športni paket, sivi pas pa prednjem steklu, temnejša stekla, avtomatska zatemnitev notranjega vzratnega ogledala, el. nastavitev prednjih sedežev s spominom za voznikov sedež, ledvena opora za prednja sedeža, ogrevana prednja sedeža, prilagodljiv snop žarometov, tempomat z zavorno funkcijo, pomoč pri vklopu in izklopu dolgih luči, Advantage plus paket, radio BMW profesional, HiFi ozvočenje, funkcija "Connectivity", instrumentalna plošča z dodatnimi vsebinami

V letu 2012 smo testirali BMW 118i: http://avto.over.net/clanek/bmw-118i-sport-line/

Vabljeni k debati.
Default avatar

drag

Drag avto, vendar če zadanem na lotu je to prva stvar, da ga kupim.
Default avatar

gorenjc ta originale

Sem malce gledal cenike in če sem prav pogledal takšen avto kot ga imaš ti na testu niti nima navigacije? Ker bi morala biti napisana v dodatni opremi in ti je nisi navedel?
Default avatar

Zastava 101

45 443 evrov? A ima diamantne bate?
Default avatar

IztokFranko

gorenjc ta originale je napisal/a:
Sem malce gledal cenike in če sem prav pogledal takšen avto kot ga imaš ti na testu niti nima navigacije? Ker bi morala biti napisana v dodatni opremi in ti je nisi navedel?
Žal nima navigacije.
Zastava 101 je napisal/a:
45 443 evrov? A ima diamantne bate?
Žal tudi diamantnih batov nima. :) :)
Default avatar

žar

Ali to pomeni če ima prilagodljiv snop žarometov da ti svetijo v zavoj? Torej to ima ta bmw in koliko je potrebno doplačati za to? Se vam zdi smotrn nakup tega?
Default avatar

IztokFranko

žar je napisal/a:
Ali to pomeni če ima prilagodljiv snop žarometov da ti svetijo v zavoj? Torej to ima ta bmw in koliko je potrebno doplačati za to? Se vam zdi smotrn nakup tega?
Tako je, snop svetlobe žarometov posveti v zavoj. Ta dodatek vas bo stal 418 evrov. Ni pa potrebno doplačati za luči za meglo.
Default avatar

159

Koliko prestav ima sedaj ta menjalnik? 6 ali 7? Prestavlja lepo? Kako se voziš v D programu ali da sam prestavljaš?
Default avatar

IztokFranko

159 je napisal/a:
Koliko prestav ima sedaj ta menjalnik? 6 ali 7? Prestavlja lepo? Kako se voziš v D programu ali da sam prestavljaš?
Testen BMW 120d ima vgrajen 8-stopenjski avtomatski menjalnik Steptronic. Gre za najbolj dinamičen in udoben način za varčevanje pravijo pri proizvajalcu. To je tudi trenutno edini 8-stopenjski avtomatski menjalnik Steptronic v kompaktnem razredu, ki pretika prestave hitro in odpravlja hrup pri velikih hitrostih. Večinoma časa vozim v samodejnem načinu v kombinaciji z Eco Pro načinom, saj resnično ni potrebe, da bi sam prestavljal. Poskusil sem sam, vendar s tem nisem zmanjšal porabe.
Default avatar

simpl

samo zanima me..??
če ocenim povprečno ceno tazga bemfla na 35k€..
pa če bi bila razlika v porabi med 6 stopenjskim menjalnikom in pa tem 8 stop- 1€/100 km
potem v 5 letnem (20K km/leto) obdobju kolikor približno ljudje imajo take avte,na račun nafte zapraviš/privarčuješ:
- 5 x 20000km x 1€/100km = 1000€

oz pogledano z drugega zornega kota
.. tak avto na leasing/5 let je obrok cca 650€
povišica na mesečni ravni za nafto pa je cca 15€..

in zdaj nekdo ki ima vsaj 2k€ plače in si tazga bemfla umisli, da ga lahko ob tem tud vzdržuje..
se obremenjuje z porabo na račun 6 ali 8 stopenjskega menjalnika.(+/-1€).

.adijo pamet
Default avatar

159

Če mene sprašuješ jaz nisem vprašal glede porabe ampak me je pač zanimalo kateri menjalnik ima, ker vem da gresta MB in BMW v menjalnike z 8 prestavami.
Default avatar

R8

Tu ni govora o porabi ampak udobni vožnji ki je po mojem mnenju boljša z 8stopenskim menjalnikom le, če ta res tekoče prestavlja brez nekega nabijanja vrtljajev.
Default avatar

simpl

ne ne..
na splošno odgovarjam..sprašujem..
spodbodle pa so me besede, ki jih je povzel Iztok:
"Gre za najbolj dinamičen in udoben način za varčevanje pravijo pri proizvajalcu"

mislim, da oglašuješ varčevanje pri 45k€ vrednem avtu, je pa le mal preveč ironično no..
Default avatar

IztokFranko

simpl je napisal/a:
ne ne..
na splošno odgovarjam..sprašujem..
spodbodle pa so me besede, ki jih je povzel Iztok:
"Gre za najbolj dinamičen in udoben način za varčevanje pravijo pri proizvajalcu"

mislim, da oglašuješ varčevanje pri 45k€ vrednem avtu, je pa le mal preveč ironično no..
Kot sem navedel, tako pravijo pri proizvajalcu. ;)
Trenutne številke pri porabi kažejo malce v nasprotno smer. Pri večinoma Eco Pro vožnji v mestu trenutna povprečna poraba znaša 8 litrov. Res pa je, da sem prevozil komaj 100 km. Malce bo potrebno še počakati na več prevoženih km, da se poraba še malce izravna. Upam, da bo padla nekje na 6 l, ko bo vključeno še vsaj 40% relacije.
Default avatar

R8

Mah, pri 160konjih je 8 l še dobro.
Default avatar

vročična :)

Ampak kater menjalnik pa maš rajš? Ker un 118i pred letom dni je mel pa ročnega. Kateri ti je bolj všeč?
Default avatar

IztokFranko

R8 je napisal/a:
Mah, pri 160konjih je 8 l še dobro.
120d ima več moči, ponuja namreč 135 kW (184 KM), kar pa bi moralo omogočiti povprečno porabo po tehničnih podatkih v kombiniranem ciklu 4,5 l/100km (119 CO2/km).

Seveda je takšno porabo nemogoče doseči, razen v idealnih pogojih na relaciji s povprečno hitrostjo okoli 90-100 km/h v osmi prestavi.
Default avatar

xzcxc

MAtr mi gre na živce to linkanje. KJE JE PA LINK DO TESTA?????????? KLIKNEM NA TO TEMO IN JE POTEM V PRVEM POSTI SPET LINK NA ISTO TEMO!! ****** NO! ENI MAMO BOLJ SLABE ŽIVCE TKO DA NAS NE IZZIVAJTE S TAKIMI DEBILIZMI!
Default avatar

CZXCXZC

simpl je napisal/a:
samo zanima me..??
če ocenim povprečno ceno tazga bemfla na 35k€..
pa če bi bila razlika v porabi med 6 stopenjskim menjalnikom in pa tem 8 stop- 1€/100 km
potem v 5 letnem (20K km/leto) obdobju kolikor približno ljudje imajo take avte,na račun nafte zapraviš/privarčuješ:
- 5 x 20000km x 1€/100km = 1000€

oz pogledano z drugega zornega kota
.. tak avto na leasing/5 let je obrok cca 650€
povišica na mesečni ravni za nafto pa je cca 15€..

in zdaj nekdo ki ima vsaj 2k€ plače in si tazga bemfla umisli, da ga lahko ob tem tud vzdržuje..
se obremenjuje z porabo na račun 6 ali 8 stopenjskega menjalnika.(+/-1€).

.adijo pamet
Seveda da gleda, seljač*** revna! Tisti, ki si lahko za zraven privošči tak avto verjetno na leto dela veliko km ali pa je vsaj okolsko ozaveščen. Ne pa tako kot it, ki se furaš v 15 let starem golfu s 20l porabe na 100km... seljač***!