Avto.Over.Net

Avtomobilizem

Brez jeklenega konjička smo dandanes praktično bosi. O bencinu, gumah, motorjih ter znamkah. Mali nasveti za več cestnega užitka.

Na testu: Volvo V60 D3 Automatic Ocean Race

Default avatar

IztokFranko

Na testu imamo vozilo Volvo V60 D3 Automatic Ocean Race

V primerjavi z Volvom V60 D5 (test: http://avto.over.net/testi/volvo_v60_d5 ... ic_summum/ ) ima šibkejši motor, petvaljni turbodizelski, z močjo 120 kW (163 KM) pri 2.900 vrtljajih na minuto

Navora je 430 Nm med 1.400 in 2.850 vrtljaji na minuto.
Pospešek: 220 km/h
0-100km/h: 9,4 s

120 kW/ 163ks
1984 ccm

Cena testnega modela (vklj. z vso dodatno opremo): 46.044 EUR
Začetna cena V60 modela: 26.440 EUR

Dodatna oprema za različico VOR:

1. Paket pomoč vozniku: sistem za obveščanje o mrtvem kotu BLIS, sistem za nadzor budnosti voznika, sistem za opozarjanje na nevarnost trčenja s samodejnim zaviranjem + sistem za zaznavanje pešcev
2. Poslovni paket:navigacija, zadnji parkirni senzorji, High Performance Multimedia
3. Zimski paket: Xenon žarometi s pranjem, ogrevanje sedežev

Ostalo:
Alarm
Zložljiva ogledala
Senzor za dež
Samodejna zatemnitev notranjega vzvratnega ogledala
Otroški sedeži (child booster cushions)

Test je objavljen tu: http://avto.over.net/testi/volvo-v60-d3 ... cean-race/
Default avatar

JulijCe

Ob koncu testa prosim poročaj glede porabe? Kateri je varčnejši oni ki ga je pupa testirala ali ta ki ima manši motor?
Default avatar

DRRR

JulijCe je napisal/a:
Ob koncu testa prosim poročaj glede porabe? Kateri je varčnejši oni ki ga je pupa testirala ali ta ki ima manši motor?
Prešvoh mašina pri določeni teži avtomobila ima v velikih primerih večjo porabo kot močnejša mašina...

Kdo hudiča je večino ljudi navadil na napačno dojemanje...??
¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸
Ne prekidaj ženu dok šuti...
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Default avatar

600

tale ma 160 konjev. bo kar dovolj za tale volvić
Default avatar

Cilka

Čudovit avto.
Default avatar

bemfl

Cilka je napisal/a:
Čudovit avto.
Hja, čudovit za pogledat samo poraba bo pa visoka. Me prav zanima poročilo ob testu. To se ne more premerjat z BMWJI!
Default avatar

Zoe

Zagon motorja ima s pomočjo ključa ali na gumb?
Default avatar

Vito Cile

Kako točno deluje "aktiven" tempomat v praksi? Prodajalec ko sem bil na razgovori me je zelo zelo navduševal da to deluje izjemno dobro. Skratka sami superlativi so leteli od njega. Iztok, daj povej kako to deluje? Rekel je, da voziš kot vlak oz. v konvoju z njim?
Default avatar

Swiftsport

V60 naj bi imel zadaj vstavljeno neko sedalo za otroke od 15kg dalje? Kje je to? Kako deluje??
Default avatar

IztokFranko

Vito Cile je napisal/a:
Kako točno deluje "aktiven" tempomat v praksi? Prodajalec ko sem bil na razgovori me je zelo zelo navduševal da to deluje izjemno dobro. Skratka sami superlativi so leteli od njega. Iztok, daj povej kako to deluje? Rekel je, da voziš kot vlak oz. v konvoju z njim?
Najprej naj omenim, da aktivni tempomat ni novost v vozilih. Spomnim se, da ga je pred leti med prvimi vozili, ki sem jih vozil imela Honda Legend (2007).

Pri Volvu V60 aktivni tempomat deluje odlično, saj je sposoben prilagajati hitrost vozilu pred seboj do zelo nizke hitrosti. Idealno se je izkazal recimo pri cestninskih postajah. Nastavljena hitrost na tempomatu je bila 130 km/h, nakar sem le držal smer in vozil za vozilom pred seboj. Kolikor je avtomobil pred menoj zaviral, toliko je tudi V60. Pri ponovnem pospeševanju do nastavljene hitrosti se avtomobil hitro sam odzove.
Default avatar

IztokFranko

Swiftsport je napisal/a:
V60 naj bi imel zadaj vstavljeno neko sedalo za otroke od 15kg dalje? Kje je to? Kako deluje??
Otroški sedeži (child booster cushions) se nahaja v drugi vrsti.
Pripravljen je za otroke:
- za najmanj 115 cm in težo 22 - 36 kg
- za otroke visoke med 95 - 120 cm in težo 15 - 25 kg

Otroški sedež je zložen v klopi nakar se s potegnitvijo ročke dvigne v prvo pozicijo primerno za večje otroke. S pritiskom na dodatni gumb se še nekoliko dvigne, kar je primerno za manjše otroke do 25 kg.

Objavim v testu fotografijo.
Default avatar

Vito Cile

IztokFranko je napisal/a:
Vito Cile je napisal/a:
Najprej naj omenim, da aktivni tempomat ni novost v vozilih. Spomnim se, da ga je pred leti med prvimi vozili, ki sem jih vozil imela Honda Legend (2007).

Pri Volvu V60 aktivni tempomat deluje odlično, saj je sposoben prilagajati hitrost vozilu pred seboj do zelo nizke hitrosti. Idealno se je izkazal recimo pri cestninskih postajah. Nastavljena hitrost na tempomatu je bila 130 km/h, nakar sem le držal smer in vozil za vozilom pred seboj. Kolikor je avtomobil pred menoj zaviral, toliko je tudi V60. Pri ponovnem pospeševanju do nastavljene hitrosti se avtomobil hitro sam odzove.
Hvala. Potem če prav razumem tu držite le volan in usmerjate vozilo? pospešuje in zavira avto sam?
Default avatar

IztokFranko

Vito Cile je napisal/a:
Vito Cile je napisal/a:

Hvala. Potem če prav razumem tu držite le volan in usmerjate vozilo? pospešuje in zavira avto sam?
Tako je. Mogoče sem pozabil omeniti. Gumbi za tempomat se nahajajo na levi strani volanskega obroča. Imaš možnost limitatorja in tempomata. Izbereš tempomat in nastaviš hitrost s tipkama + ali - in spustiš nogo s stopalke za plin.
Default avatar

IztokFranko

JulijCe je napisal/a:
Dolžan sem še ta odgovor. Povprečna poraba v kombiniranem ciklu je znašala okoli osem litrov na sto prevoženih kiloemtrov. Pri močnejšem motorju D5 pa okoli 9 litrov, vendar je tisti motor bistveno močnejši.
Default avatar

///M

Gojmir je napisal/a:
Seksi nogica.
Moja žena vidla to fotko, ko sem bral članek. Najprej me je napizdla kaj to gledam, potem pa da so ji všeč čevlji in da bi jih imela. Ženske! Le kdo bi jih razumel.